• 776
  özellikle 2016 yılından itibaren trollüğün kurumsallaşmaya başladığı sosyal medya sitesi.

  facebook kitlesinin yavaş yavaş buraya kayması, her geçen gün yeni yetme ergen kitlesinin ivmelenerek artışı, sosyal ve ekonomik çürüyüş, elon musk’ın satın almasıyla beraber tweetlerden gelir elde edilmesi derken artık tamamen çöplüğe dönüştü.

  ali koç’un fenerbahçelileri birer beşiktaşlı’ya çevirmesi; beşiktaşlılar’ın zaten beşiktaşlı olduğunu da düşünününce, futbol twitter’ı deliliği bambaşka bir seviyede yaşıyor.
 • 777
  hastalıklı insanlarla dolu bir yer ve onlarla muhatap olmak sizi de hasta eder.

  toksik insanlarla tartışmaya çalışmak, onlara laf anlatmak, karşı argüman üretmeye efor sarf etmek farkında olmadan o delilik dünyasının içine çekilmenize sebep olur.

  duygu kontrolü olmayan, öfke saçan, negatif basan, nefret kusan, objektif bir şekilde düşünme ve değerlendirme yeteneği gösteremeyen insanlardan tamamen uzak durmak gerekir ki dengeniz, sağlığınız bozulmasın. özel hayatındaki mutsuzluğunu, başarısızlığını, öfkesini ve hıncını farklı yerlere yönlendirip kendini rahatlatma derdine düşecek kadar çaresiz kalmış insanlarla sağlıklı bir iletişim kurulamaz.

  twitter ve tüm sosyal medya haberleşmek için kusursuz platformlar. zamanın ruhu. haliyle "sosyal medyadan uzak durun" gibi bir boomerlığa girmeyeceğim. ama sosyal medyadaki toksik insanlardan uzak durmak gerektiği kesin. kavga bile etseniz - ki sizi kavgaya çekmeye çalışırlar zaten çünkü çaresizdirler - ve bu kavgayı kazansanız dahi o toksiklik bir şekilde size sirayet eder. gerek yok. hiç gerek yok.

  sosyal medya toksikleriyle kaçınılmaz olarak muhatap olmak zorunda kalanlara ya dalga geçip konuyu kapatmalarını ya da karşılarındaki kişiye yardıma muhtaç bir hasta olduğunu açık açık söylemelerini tavsiye ederim. ben hep bu iki taktikten birini (merhametimi yenemediğim için çoğunlukla ikincisini) yapıyorum. kendi kendini imha etmeyen toksiğe daha denk gelmedim. siz de deneyin, kafanız rahat etsin.
App Store'dan indirin Google Play'den alın