• 709
  ekonomisinden , sporuna, hukukundan , eğitim sistemine kadar dibi görmüş, siyasi islam'ın hançerini seneler evvel yemiş güzel ülkem.

  toplumun bir kesimi ağustos böceği misali çeşme bodrum'da story paylaşırken diğer bir kesimi ekmeğe muhtaç bırakılmıştır. son on senedir uygulanan mülteci politikaları ile ülkeye milyonlarca mülteci sokularak tüketim üretim karşısında şaha kalkmıştır. ahbap çavuş ilişkileriniz, adam kayırmalarınız, ülke ve kurum yönetimlerini iş bilmez adamlara teslim etmeniz ile ülke bu hallere geldi.

  ülke iki gündür tff'yi ve mevcut spor dünyasını konuşuyor ama bence şu boka batmış ülkede konuşulacak son konu saray personeli tff başkanı ve kurmaylarıdır. ya suni gündemler ile bir güzel uyutuluyoruz ya da ülke halkı ekonomiden umudu kesince en iyi bildiği konu olan futbola yoğunlaştı. başka mantıklı bir açıklama getiremiyorum ne yazık ki! keşke arda turan ve fenerbahçe limitlerini düşünmek yerine biraz da ülkemizi düşünebilseydik. burda çuvaldızı önce kendimize batırmalıyız. şu ekonomik kriz başka bir ülkede olsa sanırım şuanda o ülkede çok farklı şeyler konuşuluyor olurdu.

  bu ekonomik tabloyu seçim meydanlarında covid19 denen virüse bağlarsanız ve iki çomar da miting meydanında çin bayrağı yakarsa ekonominin şahlanacağına yemin edebilirim ama kanıtlayamam.
 • 711
  nüfusunun %99'unun, karadenizli bir kesimin köleliğini yaptığı ülke.bu kesimin otlakçıları %99'luk köleleri güderken malum kesim de ülkenin kaymağını sıyırmakla meşgul, ne zaman ki geriye posası kalır o zaman düşerler yakasından ülkenin.
  üzerinde yaşamaya çalışan futbol kulüpleri de arada kendilerine geçilen vergi kıyaklarından oldukça memnunlar ki değmeyin keyiflerine. isterse euro 9, dolar 8 lira olsun.
 • 712
  ben bu yazıya başladığımda dolar: 7.26 euro: 8.60

  bu kurlar ülkenin tümünü sevip atacaktır. ihracatın kısıtlı, ihraç ettiğin ürünün ara malı ithal:( bu sene turist çok az sayıda geliyor, tarımı bitirdiğin için buğdayda ithal eden ülkeler sıralamasında birinciliğe yükselmişsin, hayvancılığı bitirdin, hayvanlar ithal, yemleri de ithal, yabancı fonlar elinde tahvil bono, hisse senedi ne varsa fiyatına bakmadan satıp gidiyor, yabancı ülkene üretim için yatırım yapmaktan korkup gelmiyor çünkü ülkende hukuk kalmamış.

  ülkeyi güzel günler beklemiyor, bizim jenarasyon iyi kötü güzel günler gördü, en azından yurtdışı için fırsatlar vardı gezmek için, kaliteli devlet okulları vardı, işe girişlerde torpil yine vardı ama bu kadar değildi, tv'de falan hükümet eleştirilirdi, başbakanla dalga bile geçilirdi. vay benim ülkeme...