• 1
    2019-20 yaz transfer döneminde üstünde durmamız ve önem vermemiz gereken transfer tipidir.

    beni bilen bilir, türk futbolunun gelişimi benim için önemlidir. bu yüzden türk futbolcuların en iyi yabancılarla oynaması, kendilerini onların seviyesine çekmesi gerekir. tam olarak bu sebeple de, 25 kişilik kadrolara 5 yerli sınırı getirilmelidir; zira 6. türk topçu zarardır, ziyandır, israftır.

    bununla birlikte, özellikle doğru bir planlama sonucunda kendisini bizimle rakip gören takımlarla arayı fersah fersah açacağımız için, ülke olarak en sevdiğimiz dengeleme unsuru “yasak” gündeme gelecektir. yarın itibariyle tvlerde, radyolarda ve basının diğer kollarında “yabancıyı serbest bırakmamalıyız” diyen bir grup tetikçiye söz verilecektir; nihai dokunuşu ise milli takım hocası sıfatı ile orta kafa gol filozofu yapacaktır.

    o yüzden üzülerek söylüyorum ki bizim yerli kalitemizi arttırmamız lazım. arttıralım ki kimse çıkıp “yabancı sınırı” propagandası yapamasın, bilsinler ki sınır koysalar da koymasalar da içlerinden geçeceğiz.

    galatasaray olarak artık temel misyonumuz türk futbolunu kurtarmak olmuştur. çok değil 3-4 tartışılmayacak (böyle bir adam olmadığının farkındayım) türk alırsak bir daha kimse yabancı sınırı demeyecek ve ülke futbolu, yabancı futbolcuların omuzlarında muasır medeniyetler seviyesine çıkacaktır.