• 1
  kendisi galatasaray'ın atletiymiş. ismini malesef böyle bir haberle öğrendim. eğer böyle bir durum yine sözkonusuysa yazıklar olsun. sadece o'na değil antrenörüne, şube kaptanına, yöneticisine herkese yazıklar olsun.

  --- alıntı ---

  galatasaraylı atlet pistlerden men!

  arkadaşının lisansıyla iki ayrı yarışa katılan galatasaraylı atlet turgay levent ile antrenörü hasan özbakır, pistlerden 6'şar ay men edildiler.

  atletizm federasyonu ceza kurulu'nun 23 eylül'de yaptığı toplantıda, 5-6 haziran'da istanbul'da yapılan gençler ligi eleme müsabakaları ile 2-3 temmuz tarihlerinde trabzon'daki yıldızlar ligi finalleri'nde, galatasaraylı atlet mert baş'ın yerine yarıştırılan turgay levent ve galatasaray kulübü ile antrenör hasan özbakır hakkındaki dosya incelendi.

  ceza kurulu'nca yapılan incelemenin ardından, atlet mert baş'a ceza verilmesine gerek görülmezken, her iki yarışta da baş'ın lisansıyla piste çıkan turgay levent'e, 7 eylül'den itibaren geçerli olmak üzere 6 ay yarışmalardan men cezası verildi.

  antrenör hasan özbakır da sporcusunu bir başka atletin lisansıyla yarıştırmak suretiyle federasyonu yanılttığı gerekçesiyle 6 ay müsabakalardan men edildi. özbakır'ın ceza süresi de 7 eylül tarihinde başlatıldı.

  galatasaray spor kulübü ise konuyla ilgili gerekli araştırma ve özeni göstermemesi nedeniyle ve objektif sorumluluk kuralları uyarınca, 1 ay yarışlardan men edildi. sarı-kırmızılı kulübün cezası 23 eylül tarihinden itibaren geçerli sayılacak.

  akıllara cemal nalga'yı getirdi!
  2009 yılında da benzer bir skandal basketbolda yaşanmıştı. galatasaray'ın enbw ludwigsburg ile yaptığı hazırlık maçında cezalı olan cemal nalga, takım arkadaşı tufan ersöz'ün formasını giyip sahada yer almıştı.

  olayın su yüzüne çıkmasının ardından türkiye basketbol federasyonu, sarı-kırmızılı ekibi oyuncunun forma giydiği maçlarda hükmen mağlup sayıp, lige -5 puanla başlamasında karar kılmıştı.

  cemal nalga da tbf tarafından iki yıl basketboldan men edilmişti.

  http://www.htspor.com/...atlet-pistlerden-men

  --- alıntı ---
 • 4
  antrenörü hasan özbakır tarafından yanlış yönlendirildiğini düşündüğüm atletimiz.

  kendisine ait olmayan bir lisansla yarışa çıkarılması olayı herhangi bir yöneticinin bilgisi dahilinde olacağını sanmıyorum. böylesine çirkin bir düzenbazlığa sebebiyet veren her kimse şubedeki görevinden derhal kovulmalı. bu olayın, haber kaynaklarında cemal nalga skandalı ile ilişkilendirilmeye çalışılması da ayrı bir ayıptır. geçmişte kalan, suçluları kulüp ve federasyon tarafından cezalandırılan bir olayı tekrar gündeme getirmek, hiç de iyi niyetle yapılan habercilik göstergesi değildir.

  amatör ve profesyonel, tüm branşlarımızda, böylesine çirkin bir olay bir daha yaşanmaz umarım. açıkçası buna yeltenen görevlilerin nasıl bir zihniyete sahip olduklarını ciddi merake diyorum. ulan alt tarafı, türkiye'de hiç de ön planda olmayan bir atletizm yarışı. ne geçecek eline, ne geçecek?
App Store'dan indirin Google Play'den alın