• 165
  (bkz: 3 mart 2024 beşiktaş galatasaray maçı)

  cenk’in pozisyonuna penaltı demeleriyle renklerini belli ettiler. eski maçlarda galatasaray lehine verilmeyen penaltıları savunurken bir topa yönelme, topa bakma argümanları vardı. dün hiç konuşmadılar bunu. kuhn topa bakıyor, topa değiyor, ve sonra topun gittiği yöne doğru gidiyor. cenk’in topla alakası yok, penaltı almaya çıkmış, kuhn’un önünde genişleyip penaltı almaya çalışıyor, kuhn çekil kenara topa gideceğim deyip kenara savurduğunda havada kendi etrafında dönmeye başlıyor.

  halil umut meler de böyle düşündü. artık kendini avrupada maç almaya ve uluslararası kriterlere adamış. dünkü maçta “ avrupada olsa buna penaltı verilmez. uefa gözlemcileri maçımı izliyor. o standarda uygun karar vermeliyim” dedi. artık avrupa kriteri uygularım, başlarım türk eyyamına diye düşündü. haklı, olmadı basar gider yurtdışına, dünyanın her yerinde hakemlik yapar.

  dün trio kıvrandı. hem feneri korumaları lazımdı, hem de dayak yemiş, tek avrupa çapındaki hakemimizi. saçma sapan bin dereden su getirdiler.
 • 166
  3 mart 2024 beşiktaş galatasaray maçında icardi'nin penaltı pozisyonuna önce penaltı yok dediler, sonra ekrana başka bir açı geldi ve fikirleri değişti. sadece bülent yıldırım hatasını(!) kabul edemeyecek kadar egolu olduğu için önceki fikrinde sabit kaldı.

  gerekçeleri de şu, yayın öncesi dikkatli izleyememişler. bu yeni açıyı gözden kaçırmışlar. hatta pozisyonu incelerken gövdeye odaklanıp müdahale yok demişler, ayaklara bakmamışlar bile. hadi ya? ben pilottan canlı izlerken temasın alt tarafta olduğunu hissettim ve ilk oraya baktım yakın çekimde. 20 yıllık hakemler olarak bunu hissedemediniz mi?

  ki, bu pozisyon maçın en kritik pozisyonu çünkü çok tartışılan cenk'in pozisyonundan önce gelişti. penaltı verilse oyun 0-2 olacak ve kopacak.

  benim şahsi kanaatimde ne icardi'nin pozisyonu penaltı ne cenk'in. penaltının şüphe uyandırmayan bir şey olması gerektiğini düşünürüm. ama cenk'in pozisyonuna penaltı diyip buna demiyorsanız orda art niyet var. bahattin duran ve deniz çoban başta hata yapsalar da * sonradan kararlarını düzelttiler. ama bülent yıldırım için liyakatsizlikten de ötesi var, umarım sadece egosundan dolayı böyle bir şey yapmıştır..
App Store'dan indirin Google Play'den alın