• 1
  2018-2019 sezonunda türkiye tribünlerinde moda olmuş gereksiz olaydır. maç öncesinde yada maç sonunda söylense bi nebze anlamlı olabilir ama maç içinde söylenmesine hiç bir anlam veremiyorum.

  29 ocak 2019 galatasaray boluspor maçında galatasaray tribünlerinde beş dakikadan fazla ibrahim erkal'ın sevme şarkısı söylendi. coşku desen yok, sahadaki oyunculara pozitif etkisi desen o da yok. televizyonun başında içim geçti yemin ederim.

  zamanında bu arabesk modası olsaydı maldini "hiç kimse beni bu statta 25bin kişi olduğuna inandıramaz taş çatlasa 3bin kişi vardır" falan derdi. bırakın erzurumspor , adana demirspor internette yayılan videolarla meşhur olsun. bize stadı cehenneme çevirecek, futbolcuyu gaza getirecek tezahüratlar lazım.
 • 4
  zırvalık.

  geçen günlerde bir takımın taraftarları arabesk şarkı söyledi diye ortalık yıkıldı bir de. pembe götlü futbol yorumcuları da "ay ne güzel şuna bak" diyerek övüyordu. bir varoş mahallesine gitse 5 dakika içinde koşarak kaçacak tipler bunlar. umut sarıkaya karikatürlerindeki "ağbii arabesk aslında buranın caz müziği" diyen karakter gibi hepsi.

  bu müzik demeye dilim varmayan zırvalığı stada hangi oluşumun soktuğunu tahmin etmek zor değil. yeterince uyutamadıklarını düşündüler demek ki oyuncuları ve tüm stadı.
 • 6
  19/20 sezonunda bein sports bu potansiyeli fark etmiş ki bununla ilgili saçma sapan bir reklam filmi çekmiş. önce 4 büyük takım taraftarı müslüm gürses'ten 'affet beni' şarkısını söylüyor, sonra nakarat bölümüne gelince meşale yakıyorlar ve olaya diğer takım taraftarları da karışıyor, nakarat bölümünde sadece melodi 'ooooo' şeklinde söyleniliyor. fakat taraftarların yüz ifadelerine baktığınız zaman 'vur kır parçala bu maçı kazan' söylüyorlarmış hırsı görünüyor. o kadar da alakasız bır durum yani.

  denizli - sivas maçında bu reklamı skorborddan mı verdiler bilmiyorum, maç başlamadan önce reklamdaki beste çaldı. inşallah reklamdır, ben çünkü 18 statta 'affet beni' şarkısı duymak istemiyorum. yeni bir moda olmasın lütfen. maç izliyoruz zira.

  edit not: arkadaşlar araba kullanırken genelde arabesk dinlerim, arabeske karşı olduğum sanılmasın. sadece takıldığım nokta şu, ya biz eskiden başka türlü gaza geliyorduk şimdi millet tribünde arabesk söyleyip gaza geliyor, affet beni akşam üstü gölgem uzarken deyip nasıl gaza geliyor insanlar? ex aşkınızı hatırlayıp ex kayınpeder adayını aklınıza getirip ona saldırasınız mı geliyor anlamıyorum?

  ayrıca eser müslüm baba'nın değilmiş, hard rock ballad şarkısıymış orijinali. müslüm baba sadece türkçesini söylemiş. bir yaşıma daha girdim.
 • 9
  arabesk olayına ben de hiç tahammül edemiyorum. bununla beraber bir konuya açıklık getirmek isterim. bein sport reklamında çalan şarkı müslüm gürses bestesi değil, rainbow’un çok çok meşhur bir hard rock ballad şarkısıdır. yani eser aslında arabesk bir şarkı değil, cayır cayır bir ingiliz hard rock grubunun slow eseridir. orijinal halinin mükemmelliğini dinlemek isteyenler için:
  https://youtu.be/Jlg_BEdXygM