• 1
  kendimizi de ayırt etmeden, "aynı ligde" yer alan 2 kulüp arasında olmasına müsaade edilmemelidir.
  şampiyonluk ve küme düşme mücadelesinde yer alan takımların çoğunlukla at başı girdikleri sezonun son düzlüğünde söz konusu iki takım arasında sezon içinde 6 puanlık potansiyele sahip 2 maçın oynanacak olması her türlü dedikodunun önünü açmaktadır, kötü oynama hakkını elinden almaktadır.
  özellikle dezenformasyonun sıkça yaşandığı sosyal medya çöplüğünde bunun önü alınamaz.
  bu nedenle tff bu tarz transferlere izin vermemelidir...
 • 2
  aynı ligde olan 2 takım birbirinden oyuncu alıp verirken koyulması çok da doğru olmayandır. 2020-2021 sezonunda fenerbahçe şampiyon olursa başakşehir'e 3 milyon euro, kasımpaşa'ya ise 2.5 milyon euro ödeyecek. euro kurunun 10 tl olduğu bir ortamda çok büyük para bunlar. ondan sonra demba ba fenerbahçe maçı ya beşiktaş için savaşırda diye kadroya giremiyor, fener'in uzatmalı aşkı visca penaltıyı kalecinin üzerine nişanlıyor falan.

  açık konuşmak gerekirse bizim diagne transferinde böyle bir bonus koymamız da etik değildi. ama kasımpaşa ile maçımız ilk hatalarda olduğundan ve zaten ligin ilk yarısında da eze eze yendiğimizden az biraz kurtarıyordu. bir de kasımpaşa'nın kardeş takımı başakşehir'i şampiyon yapmak dururken bize bilerek maç vermesi falan uzak ihtimaldi.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!