• 1
  takımın ihtiyacı çerçevesinde ben boşum diye;

  1. bas bas bağıran (örn. ortasaha!!)
  2. bağıran
  3. olsa iyi olur, olmazsa sorun değil diyen

  bölgelerin önceliklendirme sırasıdır.

  bizde genelde bu sıranın tam tersi uygulanır.
  örneğin takımın ihtiyacı forvet midir, en sona kalır, hatta yetişmez, koca şampiyonlar ligini eren ve sinan ile oynamak zorunda kalırız.
  mesela şimdi, takımın orta sahası bas bas bağırıyor "ben booooşum" diye ama biz hala yedek kaleci alalım, yedeğin yedeği forvetler, kanatlar alalım, kamp başlamış, yine sezonun sağlıklı yürümesi için çok önemli olan yaz kampını ne kadar gördüğü belli olmayan adamları alıp gelecekler (lemina ve falcao gibi), bu sezon da onların ızdırabını çekeceğiz belli ki, makus talihimiz midir murphy kanunu mudur bilen beri gelsin.

  belki de ihtiyaç durumları aciliyet içermeyen oyunculara taahhüt edilen 4 mil tl/yıl asgari ücreti acil ihtiyaç olan orta saha takviyelerinde pazarlık marjı olarak kullanacaksın ama bu gerekliliği ve aciliyeti tartışılır transferler ile bunu da engellemiş oluyorsun, kala kala listenin ilk sıraları yerine sondaki oyunculara kalıyorsun...
 • 2
  1) moder
  2) lemina* veya ona benzer bir fedai
  3)mehmet ozcan*
  orta saha tamamladık.

  paralelde de satis islemlerine bakalim.
  babel, belhanda, jimmy, ahmet ve sener'e teşekkür edelim.

  bunlardan sonra okeye döneriz artık. feghouli diagne iyi rakama satilabilir. diagne yerine ali yavuz kol yeterliyse kimseyi almayiz. illa alacaksak israilli weismann deniyordu onu deneriz. feghouli giderse de yine moder yaşlarında genc potansiyel bakarız veya bakmasak da olur altyapı deneyelim azıcık.