• 1
  türk spor basının en büyük hobisi.

  düşünün ki bir adam alıyorsunuz bonservisi 5 milyon euro olsun diyelim adama da yıllık 2.5 milyon vereceksiniz diyelim normalde bu transferin maliyeti 5+2.5=7.5 milyon olmalı ki maaşı dahil etme kısmı bile bence şüpheli. ama ne yapıyor bizim süper zeka adeta adam smith kılıklı basın 5 milyon bonservis+2.5 milyon maaş x sözleşme süresi derken insanların karşısına, 4 yıllıktan olsa 15 milyon euro diye bir haber çıkarıyor sanki şakkadanak diye hepsi tek seferde ödeniyormuş gibi. ondan sonrası taraftarlar galeyana gelsin, küfür kıyametler.

  hatta bunun bile ileri versiyonu var anasını satayım. bütün bu maliyeti bir de türk lirasına çevir, gören bunlar oyuncu değil ülke almış sanır amk.
 • 3
  ne zaman galatasaray bir futbolcu alacak olsa güzide basınımız tarafından yapılan eylem. yine zühur etmeye başladı falcao ile beraber. futbol geliri gideri senelik olarak ayarlanıyor. maaşlar senelik ödeniyor ama biz ne zaman sağlam topçu getirecek olsak sanki tek seferde ödeyecekmişiz gibi bütün maliyet konuşuluyor.
  falcao için de 3 senelik maliyeti 20 milyon euro denmeye başlandı. belki biz adamı seneye elden çıkaracağız ne malum arkadaş? gıcık oluyorum.
 • 4
  en bombası,
  1-) bonservis + kontrat süresinde alınacak maaş + kontrat süresindeki tüm bonusları topla.
  2-) toplam ücreti tl'ye çevir.
  3-) ortaya çıkan meblağı herhangi bir para birimi belirtmeden haberde yaz.

  formülüyle yapılandır.

  bir de manşette olur bu tarz manipüle haberler. gazeteyi bir açıyorsun transfer edilen adama 100 milyon ödediğimize dair haber çıkıyor. oha amk. *