• 2
  bizimkisi sanırım sadece cenk ergün'den oluşuyor. şimdi size kılıçdaroğlu edasıyla soruyorum. arkadaşlar böyle bir şey olabilir mi? * yahu koskoca galatasaray'ın transferlerini sadece bu adam yönetecekse pes! bir de dursun 7-8 tane transfer yapacağız diyor. sadece tek bir kişiyle o 7-8 transferden son 2-3 tanesinin belgelerini fakslayamazlar bunlar tabi.

  misal cenk ergün gomis'i bağlamak için uğraşırken diğer yandan başka bir yöneticimiz boşta kalan clichy'i ikna etmeye gitse de fenerbahçe'ye falan kaptırmasak o adamı mesela? bir başka yetkili abimiz de tüm bunlar olurken scout ekibimizin önerdiği isimleri transfer etmeye gitse. böylece tüm transferler ağustostan önce bitse falan, nasıl olurdu? dursun özbek yönetimiyle böyle bir şeyin imkansız olduğunu söylediğinizi duyar gibiyim.

  edit: imla **
 • 4
  yurdum kulüplerinde üyelerinden birinin de yönetim kurulu üyeleri ile sıkı ilişkileri bulunan menajerlerin olduğu komitelerdir. söz konusu komitelerin asıl amacı transferleri en uygun maliyetlerle sonuçlandırmak olmalıyken, en fazla komisyon elde edilebilecek oyuncuların tercih ediliyor olması da ülkemizdeki futbol ile ilgili -en naif tabirle- mantıksızlıklardan biridir.
 • 5
  anmak bile istemediğim dursun aydın özbek yönetiminden sonra mustafa cengiz yönetimi de transfer konusunda inanılmaz beceriksizliklere imza atmıştır. çok beğendiğimiz oyuncuların transferleri bile zamanlama, gizlilik, maliyet gibi nedenlerle başarısıdır aslında. mevcut yönetim diğerine kıyasla çok daha iyi işlere imza atmış olabilir, onların neden olduğu sıkıntıları bertaraf etmiş olabilir ama mevcut oyuncuların satışlarında ve yeni transferlerde oldukça başarısızlar.
  madem her defasında başarısız oluyorsun, yardım iste genel kuruldan, profosyonel destek al camiadan. yani yabancı transferini abdürrahim albayrak'a teslim etmek galatasaray markasına yakışıyor mu? hem yabancı dil bilmeyen hem analitik düşünme kabiliyeti sınırlı olan biri galatasaray gibi temsili önemli bir kulüp için hiç uygun değil.