• 1
  son 1 yıldır var olan şovdur. güya şeref tribününe değil de bayrağa dönmek için yapıyorlarmis. zaten transfer yasağından ötürü "mecburen" gençlerini oynatınca yapay bir duygusallık satıyorlardı. üzerine biraz da istiklal marşı sosu ekleyerek ucuz milliyetçiliğin dibine vuruyorlar şimdi.

  bilader çek bir bayrak şeref tribününe olsun bitsin değil mi? ama yok. şov yapacak kardeşlerimiz.
 • 3
  aslında şov değil doğru olandır. istiklal marşı bayrağa bakarak okunur. gençlerbirliğinden jailton, ve çok daha eski zamanlarda bir kaç futbolcu daha yapmıştı aynı hareketi.

  abdulkadir ömür'e türklük ile ilgili kitaplar okumasını öneren, evlatlarına ersagun akbar, gökbörü saltar ve ilteriş sançar adını veren türkçü bir ağabeyimiz olan ünal kahraman'ın talimatıyla yapıldığını anlamak zor olmasa gerek.
 • 5
  büyük bir show'dur. elbette ki biz de bayrağa bakıyoruz okurken ama şimdiye kadar böyle birşey yapmayan takım şimdi neden bunu yapıyor?

  çok basit çünkü karşılarında 70 milyonluk orta saha ve forvet için bir dünya yıldızından bahseden takım var ve bu arkadaşlar kendini yıllar yılı söz sahibi zannetti bu ligde küçük enişte gibi her konuda bir fikir sahibi oldukları için yine show peşindeler.

  acaba kadroda bir yerli oyuncu olsaydı yüzünü bayrağa mi dönecekti ?

  haklı oldukları konularda bile hiç kimse onları sallamadı şimdiye kadar hatta şampiyonluklarını bile şikecilere kaptırdılar ama devlet artık bunlara öyle bir yakın ki korkarım ki bundan sonra gerçekten yaptığı işler dikkate alınacak bunun da ilki yabancı sınırlaması olacak.
 • 8
  şov falan değildir.

  ucuz milliyetçilik lafları bu kadar kolay olamaz. bayrağını ve milli marşını seven hiç kimse bu önemli değerlerimiz için gereksiz gündem yaratmaz. hayır niye yapsınlar böyle şey? bunu yaptıklarında bir kazanç mı sağlıyorlar sanki?

  ünal karaman ve trabzon halkının milliyetçi olduğunu bilmeyen var mı?
  içinize dert edecek başka bir konu kalmadı da adamların bu yaptığı mı sizi rahatsız etti?
 • 9
  keşke tüm şovlar bu kadar güzel olsa. bu kadar fanatik bakmayın, bu kadar kendinizden başka her şeyden nefret etmeyin. protokol tarafına bayrak assınlar bu şovu yapacaklarına diyen bile çıkmış.
  her müsabakadan önce milli marş okunmasını milli takım maçları hariç anlamsız bulan biriyim ama madem okunuyor, marş okunurken bayrak selamlanır. bayrak selamlamak şovsa, şov yapsınlar.
 • 10
  çok takılmamız gereken bir nokta değil ama madem başlık açılmış, kendi tespitimi bırakayım: işine geldiği zaman, mesela net bir skor ve oyunla kaybedilen bir maçın ardından, "yazık bu çocuklara, trabzon lisesi çanakkale savaşı'nda mezun vermedi." diye yüce konuları lig maçına meze yapan ve rakibi alenen hedef gösteren bir tavrın bıraktığı intibadır burda tepki çeken. madem her lig maçından önce istiklal marşı'nı okuyacağız, bayrağa dönülerek okunsun, buna lafım yok. sapla saman meselesi.
 • 14
  istiklal marşı okunurken, hazır ol vaziyeti alınır, türk bayrağına doğru dönülür ve marş böyle okunur. ben güney üst tribünündeyim. istiklal marşı sırasında, karşımda direk kuzey tribünün skor tabelasında türk bayrağı oluyor. arada şirketin locasına geçiyorum, orada da hafif sağa meyilli pozisyon alıp, bayrağımıza bakıyorum.

  bu sene 30 yaşına girdim, benim ilkokul zamanlarımda bana bu şekilde öğrettiler. 2019 yılında ise buna şov diyorlar.

  yıllar geçtikçe eğitim kalitesi mi diyeyim, insanların bakış açısı mı diyeyim bilemiyorum ama ne kadar değişmiş. bunu görmek ve bu zihniyetteki topluluğun içinde yer almak üzücü.
 • 15
  aynen şovdur. yıllardır bunu yapmazken ve her kötü sonuçta "ama trabzon lisesi çanakkale savaşında mezun vermedi" diye ağlayan bu olayı ağızlarına meze yapan camiadır. ünal karamanda bu takımın başına dün gelmedi, ilk maçı falanda değil. nedense bunu daha önce hiç yaptırdığını görmemişken ne hikmetse (!) yabancı sınırı mevzularının iyice ayyuka çıktığı, bütün asalakların "istiklal marşını kim okuyacak" diye zırladığı ve galatasarayın lig için şahane bir kadro kurduğu sezon * bu tarz şeylere kalkışıyorlar. gerçekten zamanlaması çok manidar (!). ha bunu bundan sonra bir gelenek haline getirirler her maç yaparlar o zaman belki şov olmaktan çıkabilir. gerçi samimiyetine zerre inanmadığım bir camia bunlar ya neyse.

  ekleme: hem şovdur hemde samimiyetsizdir. ünal karaman etkisi deniyor da sanki kendisi kulübe * dün geldi. bir seneyi geçti bu kulübe geleli ve 40-50 maçta takımın başında olmuş ancak böyle bir hareketi nedense hiç göremedik kendisi ve takımından (!) 40-50 maç boyunca. ama "istiklal marşı okuma" muhabbetlerinin iyice arşa çıktığı bu günlerde, bu tarz hareketler samimiyetsizdir. zaten iğrenç bir camia olduklarından dolayı samimiyet derecesi sıfırdır. o yüzden geçiniz efendim. samimiyetsiz bir camianın samimiyetsiz hareketleridir bunlar. şirin gözükme çabaları.

  ekleme2: daha öncede yapıldı deniyor ancak hala "samimiyetsiz" buluyorum.
 • 16
  sovdur. ama boyle sova can kurban.

  eger sov yapacaksan boyle guzel hareketlerle yapacaksin. varsin sov olsun. ligde hala manasiz bir sekilde istiklal marsi okunurken, en azindan durmasi gerektigi gibi duruyorlar. keske her takim katilsa bu sova. zaten 1 sene butun takimlar bayraga bakarak okusun, protokoldeki abiler artik bizim gotumuzu kaldirmiyorlar,bize selam durmuyorlar diye istiklal marsi olayini kaldirir. bu is ilk basladiginda gerekli bir hadiseydi ama su an tamamen anlamsiz.

  sovun faydalisina varim. her zaman da destekcisiyim. nasil fatih terimin kazandigi tazminati kuruma bagislamasinin basina sizmasi guzel bir sov ise, bu da guzel bir sov. bir kisiye bile ornek olacaksa, varsin olsun.
 • 17
  mağlubiyetten sonra çanakkale'den girip malazgirt'ten çıkan başkanın yaptığı şaşırılmayacak şov. bunlar cidden kendini zeki falan zannediyorlar herhalde. istiklal marşı, futbola malzeme edilemeyecek kadar değerlidir bizim için. artık bunların milliyetçilik sömürüsü çok olmaya başlıyor. milliyetçilik öyle kasımpaşa maçında sağa sola dönüp istiklal marşı okumaya benzemez. milliyetçilik danimarka'da, monaco'da kupa kaldırırken türk bayrağını kendine pelerin yapmakla oluyor beyefendiler.
 • 18
  sov falan değildir. tam anlamiyla unal karamanin etkisidir. kendisi turk milliyetciligi fikriyatini benimsemiş bir sporcudur. bu yönüyle düşünecek olursak yapilan harekette unal karamanin etkisi anlaşılacaktır. bu zamana kadar neden yapilmamasinin sebebi olarakta unal hocanın goreve gelmesinden sonra baslatilan bir uygulama olduğunu belirtelim. olmasi gereken bir uygulamadır. şeref tribününe(ne demekse) değil serefli bayraga donmuslerdir. guzel uygulamadır. yaygınlaştırilmalidir.