• 1
  bu sene henüz başlığı açılmamış, şöyle ufak bir özet geçeyim.

  dünkü 8. etap dreux-amiens(181 km) arasında geçti. son anları büyük çekişme içinde giden etabı, team lotto - jumbo'dan dylan groenewegen kazandı.

  şu ana kadar henüz bir dağlık etap olmadı. sprint finişi, takım zamana karşı ve yarı bahar klasiği diyebileceğimiz etaplar geçildi. asıl curcuna bugün olacak, arras citadella-roubaix(156.5 km) arasında geçilecek etabın bir kısmı paris-roubaix yarışından alıştığımız şekilde arnavut kaldırımlarının üzerinde geçilecek. burası genel klasman liderleri büyük önem taşıyor, bu arada başlarına gelebilecek olası bir kaza, lastik patlaması gibi nedenler, telafisi olmayan sonuçlar açabilir. yarın sanıyorum tsi eurosport 13:30 civarı yayına girecek, dünya kupası öncesi harika bir adrenalin yaşayabilirsiniz.

  roubaix süprizlerle doludur.

  https://www.youtube.com/watch?v=12NugxhmiEE

  şöyle hızlıca mayolar kimlerin üzerinde bakalım;

  sarı mayo (genel klasman) greg van avermaet- bmc racing team ( kendisi bir genel klasmancı değil, dağlık etaplar henüz gelmediği için mayo geçici olarak kendisinin üzerinde diyebiliriz)

  yeşil mayo (sprint) peter sagan bora - hansgrohe. 277 puanla yeşil mayo kendisinin üzerinde. zorlu rakipleri var fakat diğerlerine göre biraz daha iyi tırmanışçı olduğu için, ara sprint kapılarından aldıklarıyla mayoyu kendisinin kazanacağını düşünüyorum.

  kırmızı benekli mayo (dağların kralı) toms skujins trek - segafredo. henüz sadece en fazla. 3. kategori yokuş çıkıldığı için bu mayonun sahibi bir kaçışçıya gitti. bu mayonun birden fazla adayı var.

  beyaz mayo (genç bisikletçi) søren kragh andersen- team sunweb. adı üstünde turun en başarılı genç bisikletçisine verilen bir mayo. sanıyorum yaş sınırı 23. tamamen hissiyatla bu mayoyu marc soler'in alacağını düşünüyorum.

  kapanış olarak bana bisikleti sevdiren caner eler, canım yorumcumuz abimiz sarper günsal ve norveç bergenli berkem ceylan'a teşekkürü bir borç bilirim.
 • 2
  bu sene kendi adıma çok şanssız geçmektedir.

  2 gün öncesine kadar yoğunluktan dolayı izleme şansım olmadı. 2 gün önceki etap son derece yavaş bir geçiş etabıydı, bugünkü etap ise 13 temmuz 2018 novak djokovic rafael nadal maçı nedeniyle yalan oldu.

  ancak hiç bir şey kaçırmış değilsiniz. bugünkü etap bu seneki tour de france'ın gidişatını belirleyecek. zaten aso (tour de france'ın organizatörleri) da bugünkü yarışı dünya kupası finali öncesinde bitmesi için nispeten kısa ama zorlu bir etap olarak hazırladı.

  bisiklet sürmeyi bilmeseniz bile izlerken son derece zevk alacağınıza emin olabilirsiniz.