• 1
  yanlış hatırlamıyorsam forvet arkası ve sol açık olarak oynayabilen, özellikle paslarıyla hatırlanan oyuncudur. malatyaspor formasıyla asist kralı olmuşluğu vardır ama ben kendisini hep denizlispor formasıyla hatırlarım. kariyerinin sonlarına doğru "genç olsa dört büyüklerden birinde oynardı" klişesine uymayı başarmıştır. cidden genç yaşlarda öyle bir futbol oynayabilse galatasaray'a gelmesini isterdim.

  ukdeyi veren: yearn (30/10/2009 18:04)
 • 2
  türk futbolunun en underrated, en geç açılan futbolcularından biridir. yıllarca çeşitli takımların formalarını giymiş, her gittiği takımda asist krallığına oynamayı başarmıştır. futbola başladığı adana demirspor'dan, kendisini şöhrete taşıyacak sakaryaspor'a transfer olduğunda sene 96'dır. burada 3 sene kalan timuçin , sakaryaspor'un 1998'de süper lig'e çıkasında başrol oyuncusudur aygün taşkıran ile birlikte. 1999 yılında yaşanan acı deprem sonrası ligden çekilen sakaryaspor'dan siirtspor'a geçmiş, orada 1 sene oynadıktan sonra denizlispor'a geçerek nirvanaya ulaşmışdır. denizli'nin uefa kupasında ve ligde önemli sezonlar geçirdiği dönemlerde yaptığı asistlerle adından söz ettirmiştir. daha sonra gittiği erciyesspor süper lig için son durak olmuş, 2008 yılında kartalspor formasıyla futbola veda etmiştir.

  ayrıca kendisinin dikkat çeken bir özelliği de, özellikle denizlispor'da oynarken asist yaptığı gollerde golu atan oyuncudan daha fazla reaksiyon göstermesi, golu atan oyuncu efendi efendi sahasına dönerken kendisinin formasını çıkarmış, tellere yapışmış halde görmemizdi.
 • 6
  şimdilerde, kendisini yetiştiren adana demirspor'da antrenör olarak hayatını sürdürmektedir. yakın zamanda senelerce kaptanlığını yaptığı ve kendisini çok seven bir camia olan denizlispor'da teknik direktörlük yapması benim için sürpriz olmaz ve bu olasılığı gönülden dilerim. antrenörlükten, teknik direktörlüğe geçiş sürecinde, kendisi tanıdığım ve çok sevdiğim bir abim olduğu için, zamanı geldiğinde doğru adımlarla doğru yerlerde bulunmasını, başarı dolu bir kariyer edinmesini dilerim.

  türk futbolunda, galatasaray ve diğer istanbul takımlarına ilaveten trabzonspor'da da forma giymeden iz bırakan nadir futbolculardandır.

  edit: kartalspor hariç. *
 • 7
  eskiden gazeteler pazartesi günleri "haftanın panaroması" diye bir sayfa düzenlerdi. sayfa içerisinde haftanın yıldızı, haftanın ilk on biri, gol krallığı, asist krallığı şeklinde bölümler olurdu. işte bu abimiz, asist krallığı kısmının her daim zirvesinde bulunan ve en yakın rakibine 3-5 asist fark atan adamdı. kanatlarda ve forvet arkasında oynardı, lakin onca meziyetine rağmen büyük bir takımda forma giyemeden futbolu bıraktı.