• şimdi bu adamın geçen sene milan'a 5m€ karşılığında kiralandığı haberi bana hep ilginç geliyordu. "biz 5m€ verip kiralayamayız" işine bir son verelim çünkü şöyle bir olay var: bu kardeşimiz chelsea'den yıllık 6.5m€ civarı kazanırken milan'dan yıllık 2.5m€ almış ve maaşının kalanı chelsea tarafından ödenmiş. https://www.acmilaninfo.com/...-milan-revealed/amp/
  milan da chelsea'ye güya 5m€ kiralama ücreti vermiş. bu tamamen chelsea'nin "zenginiz ama çingene gibi 5m€ aklatıyon bize amk uefa'sı" diyip bonservis çerçevesinde ffp etrafından dolanma hilelerinden biri ya da milan'ın yine ffp için maaş bütçesi sınırına "bi akıllı biziz amk öğöğö" şeklinde siktir çekmesi olarak gözüküyor tabii ki. ikincisi daha yakın gelse de ikisi birden de olabilir orasını bilemem müneccim değilim.
  neyse işte bizle olan işine gelirsek de "3m€ kiralama ücreti, maaşının da yarısını (3.25 kadar) veririz moruk" gibi bir teklif yapmışızdır diye tahmin ediyorum. kaynak tamamen malum organım. chelsea transfer yasağına rağmen kullanmaz bu kardeşimizi. "kenarda çürüteceğimize verelim olm adamlara cl'deler zaten parlarsa kitleriz seneye 40'a birilerine" diye düşüneceklerini düşlüyorum. oyuncu isterse olur bu iş çok da şey değil bence diyerek de bu bomboş yazıyı noktalıyorum.
  bana yeniden şarkılar söyleten adam
  bakayoko doyamadım, hem kokladım da... :(
 • adı takımımızla anılan futbolcu.

  chelsea’nin transfer yasağı var entrylerine istinaden bir bilgilendirme yapmak isterim;

  frank lampard, drinkwater ve bakayoko yu takımda düşünmüyor.

  hatta kendilerini, 31 temmuz’da oynanan salzburg maçı kadrosuna almadı.

  yani chelsea’nin bakayoko’yu göndermesi mümkündür.

  ancak geçen sezon milan’a 5 milyon euro bedelle kiralanıp harika oynayan, milan tarafından tekrar tercih edilmemesinin nedeni gattuso’ya küfür etmesi olan bakayoko’yu bize (bkz: yedirmezler).

  lampard’ın bakayoko hakkındaki görüşünün linki;

  https://www.football.london/...-drinkwater-16678911

  bakayoko’nun gattuso’ya sövüşünün linki*;

  https://youtu.be/wWsni2dHeJM
 • 18-19 sezonunda 5 milyon euro bedelle kiralanmasının esas sebebi, bu sezon için 30 milyon euro seviyesinde bir opsiyonunun milan takımı tarafından kullanılarak kalıcı olarak transferi tamamlama niyetleriydi. ancak geçtiğimiz sezondan milan'ın beklentisi ilk dörde kalarak şampiyonlar ligi biletini almaktı. ancak, değil cl katılım hakkı, avrupa'dan men yediler ve böyle bir operasyonu yapmama kararı aldılar.
 • gelmesi halinde orta sahada oluşacak bakayoko - seri - belhanda üçlüsü heyecan verici, izlemesi de keyifli olur.

  bazı arkadaşlarda yer alan "2 kiralık oyuncu baş ağrıtır, seneye de arayış içerisinde oluruz" korkusunu da haklı buluyorum.

  ancak bu kalitede orta sahayı, bonservis ödeyerek kurmak da bizim gibi ffp kıskacındaki kulüpler için imkansız. 1 sene oynayabiliyorsak bu üçlü ile oynayalım. hem belki seneye fulham çıkamaz, seri kalır. veya bakayoko'yu tekrar tutarız falan. en azından 1 veya 2 hamle ile kurtarırız yine durumu.
 • falcao'dan çok daha elzem bir oyuncu. kendisi geldiğinde takım diagne'ye yine 25 gol attırır. ha belki saç baş da yolarız kaçan pozisyonlara ama daha sert daha eksiksiz bir takım oluruz.

  falcao ise takımda her şey tam olduğunda bize seviye atlatacak o klas isim.

  takım maçı 0-0 götürür tek pozisyon falcao yazar 82'de maçı 0-1 kazanırız.

  bakayoko özelinde cidden birini seçme şansım olsa bakayoko'yu tercih ederim ama ikisi de gelirse bambaşka bir şey oluyoruz.

  olur mu lan? ha olur mu...
 • sanılanın aksine chelsea'de bu sezon transfer yasağı olması bakayoko'nun kiralanma ihtimalini azaltmıyor, artırıyor.

  bakayoko'yu kadroda düşünmüyorlar. takımda kalırsa kulübede çürüyecek. transfer yasağı sebebiyle adam alamıyorlar. o yüzden bu sezon bakayoko'yu satsalar da onlar için bir anlamı yok. hem paraya ihtiyaçları yok ve ffp için anlamsız hem de bakayoko'dan gelen geliri kullanamayacaklar. ama önümüzdeki sezon satarlarsa işte o zaman yeni transferlere bir kaynak olacak. ayrıca ffp açısından bakınca normalde chelsea kolay kolay zarar etmez ama seneye chelsea'nin büyük atılım yapması muhtemel ve bakayoko'nun satışından gelecek olan para(beklentileri 35-40 milyon euro, yanlış bilmiyorsam milan'a 30-35 milyon euro satın alma opsiyonu koydurmuşlardı) kağıt üstünde önemli olacak.

  chelsea'nin temel amacı bakayoko'yu bu sezon parlayabileceği bir yere kiralık göndererek önümüzdeki sezon satmak. chelsea'de kalırsa değeri düşecek ve oyuncu da 24 yaşında doğru düzgün maça çıkmamayı istemez.

  özetle transfer yasakları olmasa bu sezon bakayoko'yu bizim gücümüzün asla yetmeyeceği bir bonservis miktarına satarlardı ve bakayoko bizim için bir hayal olurdu. transfer yasağı yemeleri sayesinde bu sezon satmayıp kiralayacaklar ve kiralama bedelini karşılayabiliriz. bu sayede bize şans doğuyor. bence bakayoko çok soğuk bakmaz ama chelsea'nin oyuncunun bizde piyasa değeri kazanacağına dair ciddi şüpheleri olabilir. orasını bilemem.

  https://www.standard.co.uk/...-frank-a4205456.html

  sanırım kaynak da bizim basın değil.
 • adam geldi de kiralık olması sorun sanki.. abi taş gibi ortasaha bu adam. bunu bile eleştirenler var hala. bazılarımız da 5 milyon verilecekmiş olmasın diyor. mustafa cengiz yönetiminin ve fatih hocanın kiralık bir oyuncu için yıllık 5 milyon vereceğini nasıl düşünebiliyorsunuz? hiç takip etmemiş olsanız bile sadece bu sezon alınan oyuncuların bonservis ve maaşlarına baksanız böyle bir şey olmayacağını anlarsınız. olursa daha ucuza oluyor, olmuyorsa da bu rakamlara çıkmaz zaten bizimkiler.

  işin mali boyutunu düşünmeye hiç gerek yok. cengiz yönetiminin en iyi yaptığı şey maliyet zaten. kimse 5 milyon kiralama ücreti vermez bizden. o yüzden gelirse arkanıza yaslanıp sevinin. tek sıkıntımız ortasahada 2 kiralık oyuncu olması olur. fakat buna yönelik çalışmalar da yapılıyor olabilir. diagne'den gelen parayla buraya bir scout transferi de yapılabilir pek ala. biraz rahatlayın abi.
 • transferin son günü ingiltere'de bir takıma gitmedi. chelsea'nin ve lampard'ın planlarında da yok.

  artık taliplerine bakacağız. muhtemelen italya'dan ve diğer büyük liglerden talibi çıkacaktır.

  olur da önce falcao'yu getirebilirsek, as monaco günlerinde birlikte oynadığı bakayoko'yu da ikna edebiliriz diye umut ediyorum.

  ucl gibi cazip bir vitrin, şampiyonluk yarışı ve düzenli forma giyebileceği bir takım.

  çılgınlar gibi beklenecek, çılgınlar gibi sevilecek...

  bir düşün bence :(
 • kendisinin kiralanması için 5m euro vereceğimizi düşünen varsa, akıl kiralasın sağdan soldan. seneye 5m daha satın alma opsiyonu koyarız, bu sene de kira olarak 5 veririz o başka.
  ikinci olarak da her sene ortasahayı yeniden kuruyoruz nerdeyse o yüzden iki kiralık ortasaha olması bir şeyi değiştirmez.
 • https://twitter.com/...461589546262531?s=19

  taraftarımızın ilgisine kayıtsız kalmayam orta saha.

  come to galatasaray yiğidim. come to galatasaray with falcao.

  transferine her ne kadar ilk günden bu yana ihtimal vermesemde oyuncunun profil fotoğrafındaki bir detay dikkatimi çekti. sanırım bakayoko ve ailesi müslüman.

  feghouli ve belhanda nın buraya ilk geldikleri vakit yaptıkları röportajda en övdükleri konu bu kadar modern, avrupai ve müslüman bir ülkeyle karşılacağımızı tahmin etmiyorduk demek oldu. atatürk sayesinde kurulan cumhuriyetimizin ve onun en önemli mirası laik yaşam felsefesinin varlığı alışıla gelmiş müslüman şeriat hukukuna göre yönetilen ülkelere nazaran ülkemizde müthiş bir yaşam kalitesi farkı yaratıyor.

  bu sebeple belki de bakayoko takımımıza dahil olmakta tereddüt etmeyebilir.
 • kiralık olması filan umrumda değil. orta sahada iki kiralık olmasını da aynı şekilde umursamıyorum. 19/20 sezonunda şampiyonlar ligi’nde iyi bir seviye yakalarsak ve ligi de kazanıp tekrar katılırsak, sonraki transfer döneminde yine çözüm buluruz. önce başarı gelsin, hava oluşsun. bakayoko ile birlikte kurulmaya çalışılan kadro bence şampiyonlar ligi ikinci turuna çıkmak için yeterli, çeyrek final için de aday bir kadro olur. ötesi zaten her zaman büyük sürpriz olur.

  görünüşe göre başarı gelecek diye savurganca harcama yapmıyoruz. dikkatli adımlar atılıyor zaten. hamleler kağıt üstünde çok mantıklı. geri kalan kısmını hesaplamak da bana düşmüyor.

  bakayoko, kendisiyle ilgilendiğimizi duyunca şaşırdığım, transferinin çok zor olduğunu düşündüğüm, takıma cuk oturacak bir oyuncu. umarım gelir.
 • taraftar işin içine girdiyse gelmesi en az 10 gün sekecek üstüne de gelmesi durumunda daha fazla maliyete yol açacak oyuncu..

  bizim bu taraftar grubuyla işimiz zor.. ne zamandır bu kadar kötü olduk. en güçlü taraftar profli iken sosyal medyada bu kadar nasıl kendi ayağımıza sıkar olduk... bu adamı rahat bırakın bari de elimiz güçlensin... daha önceki girişimlerin kötü olmadı mı hiç mi ders almıyorsun..

  (bkz: emre mor) eğer taraftar bir anda çoşmasaydı bu transfer hem kiralik ücreti hem de opsiyon hakkı bu kadar olmazdı

  (bkz: vedat muriqi) rize'de aslan yatıyorlar falanlar filanlar keşke olmasaydı demedik mi gereksiz büyükleştirmeyelim..

  (bkz: falcao) adamı yüksek maliyetinden ellerinden çıkartmak isteyen adamlar, şimdi bonservis istiyorlar..

  (bkz: diagne) belki de çoktan pazarlamıştık fakat instaram da defol git falanlar filanlar al bak adam bugün kampa katıldı elde patladı ya da düşük fiyata gidecek
 • transferi için uğraştığımız adam yiyen orta saha.

  seri-belhanda-bakayoko orta sahası ciddi ciddi avrupa standartlarında dahi elit sayılabilecek bir orta sahadır. tutup avrupanın top 15'inde ki takım bu orta sahanın yüzüne bakmaz ama onun dışında ki takımlar bu orta sahaya gayet fit olur.

  umuyorum ki bu arkadaşın transferi tamamlanabilir.