• 1
  menajerlik oyunlarına olan aşkımı başlatan oyun. yanlış hatırlamıyorsam olmasa daha iyiydi diyeceğiniz bir 3d oyun motoru vardı. cm/fm serisinden önce kullanmıştı bu teknolojiyi oyun. ea sports bu işi becerememişti.

  abim oynarken görmüştüm, ilk açtığım kariyer de inter kariyeriydi. kolay mı efsane kadronun orta sahaları okan ve emre ordaydı. (yıl 2004, yaşım 7. vurmayın hemen*)

  no.1 diye bir santrafor vardı takımda. içimden diyorum yahu koskoca vieri var takımda bu kim ola ki oynatayım. yok pahasına satmıştım herifi. birkaç gün sonra abimle kariyerimi inceliyorduk. abim no.1’i 250b€’ya deportivo’ya sattığımı gördü. delirdi adam. içimden diyorum “noluyo abi ne yapaydım vieri’yi mi keseydim adını sanını bilmediğim adam için”

  abimin “o adam ronaldo” demesiyle yıkıldım... evet, bildiğimiz el fenomeno...

  edit: doktor sagbirakmayan uyardı; no.1 değil, no.9 idi ronaldo’nun ismi.
 • 2
  of of of bunun başlığını bana açmak nasıl nasip olmadı dediğim oyun. ilk oynamaya basladığım basından kalkamadığım bir tutkuydu o zamanlar benim için. abim ile tek bilgisayar üzerinden lig yapardık. o milan ben roma olurdum. milan macı olunca pcnin basına o gecer roma macı olunca ben. ikisi mac yapacagı zaman durdur taktik yapacagım diyip oynardık.

  gercek logolar, fotoğraflar vardı. manu'da yorke andy cole zamanlar off. 2d mac motory tahmin ettiğiniz üzere yoktu. yazılar ile oyun oynardık. türkiye ligi de yoktu cl'de galatasaray ile karsılasınca ali sami yen demosu cıkardı.

  baslıgını görünce tekrar oynayasım geldi umarım bulurum indirmek için.
 • 3
  bir kulübün bütçesini deldiğinizde ay sonunda aniden "sacked" mesajı alıp ana menüye yönlendirildiğiniz oyun. beckham'ın 9 ay sakatlıktan dönmesini beklemiştim. 9 ay sonunda beckham'ı kadroda bulamadım çünkü futbolu bırakmıştı. ek olarak stat yapabildiğiniz ve stat çevresi yatırımları yönlendirebildiğiniz bir oyundu. başında az vakit öldürmedim :(
 • 6
  stadyum buyutme isi oyunun bir nevi bugiydi aslinda. sifirdan stadyum insaa etmeyip, var olan stadin kapasitesini parca parca arttiriyorduk. ancak bu stad buyutme isinin sinirlari yoktu, oyle ki bir seferinde roma olimpiyat stadinin kapasitesini yaklasik 300.000'e getirmistim tribunleri bastan yapa yapa. sezon boyu maclar ortalama %50 dolulukla oynanmasina ragmen takim ticketing'den parayi goturup bana neredeyse sinirsiz transfer butcesi vermisti.