• 1
  türkiye futbol federasyonu hala güzel bir font belirleyememiştir. yeter artık arial fontlar. tüm büyük ligler de çok hoş fontlar varken bizdeki bu saçma fontlar gözlerimiz kör etmekte. ayrıca numara altına isim yazılması mantığını da bir an önce kaldırmalıdır. reklam altında bulunsun ne var! biraz daha az para versin. ama gözlerimiz kör etmelerine hakları yok. bunun bir çıkar yolu olmalı. tff bu konu da uyarılmalı diye düşünüyorum.
 • 3
  benim de ciddi anlamda takıntılı olduğum bir durumdur.

  dünya üzerinde zibilyar, bak bin değil, milyon değil, milyar değil, trilyon değil; zi bil yar tane font varken bu fontlar içerisinde en çirkin olan font'u zorunlu kılmak için gerçekten yıldırım demirören falan olmak lazım.

  güzel kardeşim font kuralı nerede var? dünyanın neresinde var bu kural? bir tek ingiltere. peki adamların fontları? hastasıyız. adam diyor ki ben gayet güzel font yaptım özel olarak, o zaman herkes bunu kullansın. bunun dışında kimse font vs. karışmıyor. neden karışma gereği duyuyorsun? madem karışıyorsun ulan arial ne? listede ilk çıkan font ayıp olmasın diye seçilmez.

  gerçi calibri de yapabilirlerdi word açınca ilk çıkan font olduğundan...
 • 4
  hic bir sekilde anlam veremedigim durumdur. bu bazi insanlar icin ufak detay olabilir ama büyük liglerde bütün ufak detaylara dikkat edildigi icin baska bir kalite var.

  bu ligde bulunan futbolcularin kalitesiyle ilgili degil tabi, ligin marka kalitesiyle ilgili.

  ama neden kaliteyi arttirsinlar ki zaten, passolig sayesinde detaylara dikkat etmeden gelir elde edebiliyorlar.
 • 5
  buradaki tek problem çirkin ve kişiliksiz arial fontu kullanılması da değil. arial fontların farklı farklı çeşitleri de kullanılabilir. fenerbahçe'yle beşiktaş'ın, beşiktaş'la bizim arial fontlarımız aynı mı sizce? hadi tamam klasik türk zevksizliği, tembelliğiyle arial font seçtiniz de bari onu bir stamdarta oturtun. nasıl iğrenç adamlarsınız siz? tff olarak her yaptığınız iş laf olsun diye.
 • 6
  bu konuda ben bir şeyler yapma kararı aldım.

  türkiye futbol federasyonu sitesine bir mail atıcam. mailin içeriğinde, arial fontun ne kadar sıradan ve göze hitap etmeyen bir font olduğundan bahsedip, yepyeni bir font kullanılması için talepte bulunacağım. hatta bu yeni bir font için ödüllü bir yarışmanın düzenlenebileceği, katılımcıların hazırladıkları örneklerle çok daha kaliteli bir iş olabileceğinden de bahsedeceğim. örnek olarak birkaç font görseli hazırladım, aşağıya koyuyorum, 4 tane örnek olsun diye koyduğum font var. sizlerden de öneriler gelirse, sizlerinkini de paylaşabilirim.

  http://gss.gs/pKE.jpg

  mail konusunda sizlerin de yardımını bekliyorum. belki benim yaptığım fontları beğenmemiş olabilirsiniz, ancak her halükarda arial font'tan çok daha iyi olduğu konusunda hemfikiriz herhalde, öyle değil mi?

  ayrıca bir istek, beğendiğiniz fontu bana mesajla da paylaşırsanız çok memnun olurum. teşekkür ederim.

  iletişim bilgileri: iletisim@tff.org https://twitter.com/tff_org
 • 12
  boktan uygulama.

  (bkz: #2407903)

  sonuna kadar katılıyorum yazar arkadaşıma. yaklaşık 5 senedir forma konusunda büyük bir rezalet yaşanıyor. dünyanın en basit ve gösterişten uzak fontu olan arial'i forma numarası ve oyuncu ismi konusunda kullanacak kadar akıl tutulması yaşayanlar da elbette bizim topraklardan çıkardı. iş yalnızca bununla kalmıyor, burada bir standardizasyon da yok. bakın, fenerbahçe ve beşiktaş'ın fontları da aslında arial'in klasik ve diğer 16 takımın kullandığı fontlar değiller. fenerbahçe arial bold kullanıyor bildiğim kadarıyla. beşiktaş'ın da sert bir kontürlü başka bir versiyonu var.

  görseldeki fontların her biri birbirinden güzel, hele ki arial denen boktan fontla kıyaslanıyorlarsa. mail mi atıyoruz, tweet mi çakıyoruz, ne yapıyoruz, söyleyin bir el atalım.
 • 13
  bir mail kampanyası yapılması konusuna katılıyorum. kesinlikle de desteklerim ancak 4 farklı takımdan birer futbolcu seçilerek fontlar için bir görsel hazırlanırsa daha başarılı olur diye düşünüyorum. furbolcu seçiminde ise her harfin ve rakamın görülmesi adına çift haneli forma numaraları ve daha farklı isimler ile bu uygulamaya gidilse daha etkili bir çalışma olabilir. bu tarz görselleri hazırlama konusunda herhangi bir bilgim olmadığından sadece fikir beyan edebiliyorum. mevcut örnek üzerinde ise 3 numarayı daha çok beğendim. elinize sağlık.