• 1
    http://www.tff.org/...imati-09.06.2014.pdf adresinden ulaşılabilen; adından da anlaşılabileceği üzere maçlarda kullanılan toplar, formalar, üzerindeki reklamlar, yazılar vs. ile ilgili birtakım kuralların bulunduğu talimatname.

    bazı standartların getirilmesi oluşabilecek potansiyel sorunları, karmaşayı önlemek için mantıklı olabilir ancak özellikle takıldığım bir konu var. mevcut yönetmeliklere göre* formalarda futbolcunun ismi sadece numaranın altına yazılabiliyor. sırtımıza ülker reklamı almadan önce yanlış hatırlamıyorsam böyle bir kural yoktu ve numaranın üstüne yazıyorduk oyuncunun ismini. eskiden gelen bir alışkanlık olsa gerek, tanımadığım bir oyuncuyu gördüğüm zaman hala sırtına bakasım geliyor, sonuçta orası daha kolay görülebilen bir bölge ve ligdeki her futbolcunun tipini, forma numarasını bilemem. ayrıca avrupa'nın en büyük liglerinde de böyle bir kural yok, onlarda da genelde hep yukarıda yazıyor oyuncu isimleri*.

    ayrıca arial font kullanılması ve isimlerin büyük harfle yazılması da zorunlu kılınmış. bunlar da bana çok mantıklı gelmiyor. ara sıra değişiklikler yapabiliyor olsaydık fena mı olurdu? mesela
    http://www.cheapcleats2013.com/...eeve-2013-2014_1.jpg

    tabii ki bu dediklerim çok şart değil, bunlara gelene kadar bir sürü saçmalık var türk futbolunda ama bana göre futbolun keyfini/rengini azaltan gereksiz bir uygulama yukarıda yazdıklarım.