• 1
  2005 yılının şampiyonlar ligi finalindeki barcelona-arsenal maçının hakemidir.
  ----alıntı-----
  o gün performansı iyiydi ama bir pozisyonda düştü. maç 0-0 giderken arsenal kalecisi lehmann ceza sahası dışında faulle bir oyuncuyu durdurdu. bariz gol şansıydı ve kırmızı kart gerekiyordu. ancak hemen devamında çok güzel bir avantaj vardı. çünkü top arsenal kalesine girmek üzereydi. fakat hauge düdüğünü çaldı ve oyunu durdurdu. herkes hakemin başına toplandı. barcelonalılar neden avantajı kestiğini sorguluyor, arsenalliler ise lehmann'a gösterilen kırmızı karta itiraz ediyordu. hakemin siluetini gördüğümde maçı bırakıp gitmek istediğini net biçimde hissettim. boncuk boncuk terliyor, oyunculara bir şeyleri izah etmeye çalışıyor ama kafası hep o pozisyonda kalmış durumda. o an yanlış yaptığını anladı. avantajı uygulayıp golü vermesi ve lehmann'ı da oyunda bırakması gerekiyordu.
  ----alıntı----
 • 2
  --- alinti ---
  norveç ligi’nde rosenborg’un geçen hafta sahasında odd grenland ile 1-1 berabere kaldığı maçı yöneten fifa kokartlı hakem terje hauge’nin evine görme engellilerin kullandığı bir baston gönderildi.

  rosenborg’un etkili tribün grubu kjernen’in üyesi olan espen amtzen isimli taraftar pakete eklediği mektubunda, “avrupa kupalarında iyi maçlar yönetiyorsun, ancak norveç ligi’ni de bir antrenman sahası gibi görüyorsun. kendi ülkende hep kötü maçlar yönettin gibi uzatmaları da daima çok fazla oynatıyorsun. bundan sonra maçlara bu bastonla çıkmalısın” ifadelerini kullandı.
  --- alinti ---

  kaynak : milliyet.com, irfan kurtulmuş
App Store'dan indirin Google Play'den alın