• 2
  geçtiğimiz hafta oynadığımız 9 nisan 2018 gençlerbirliği galatasaray maçı öncesinde, dün akşam oynadığımız 15 nisan 2018 galatasaray başakşehir maçı adına entry'ler görmüştüm.

  deplasmanda 0-5 kaybettiğimiz akbilspor maçı kendimce sözlük üzerinden toteme başladığım (maç başlıklarına yazmamak) maç olmuştu.

  daha önümüzde geçilmesi gereken gençler maçı gibi, bir "ne olacağı belirsiz" deplasmanı cepte görerek belediye maçıyla alakalı yazılar okumak canımı sıkmıştı fakat totemimden dolayı dedim ki "yüc yazma bi' şey".

  öyle veya böyle gençler'e kaybettik.
  tüm sinerjimizi akbil maçında birleştirdik.

  arenadaki taraftar nefisti maç esnasında.
  inandık: dünyanın her bir köşesinden bu maçı alacağımıza inandık!
  eski oyuncularımızla inandık,
  hali hazırdaki futbolcularımızla inandık,
  yönetimle inandık,
  teknik ekibimizle inandık,
  tek bir yürek olduk,
  maç esnasında -adım gibi eminim- tüm yazarlar kendilerini; hak etmediğimiz kararlar karşısında sözlüğe girip küfretmemek adına inanılmaz zorladı, maça konsantre oldu, (en azından kendi adıma bu duygudaydım fakat benle aynı duygunun paylaşıldığını net hissedebiliyordum...)
  yapılan tüm terbiyesizliklere rağmen maçı kazanmayı başardık.

  bu maç; tüm yönetim birimlerinin başını çeken insanların tamamiyle adil olduğu bir ülkede oynanmış olsaydı rakip, maçı (bize göre) kötü ihtimalle 7 kişi ile tamamlayacakken biz de max. 10 kişi tamamlardık. nihayetinde 11-11 bitirilen, felaket bir yönetimin hakim olduğu maçı 2-0 kazanmayı başardık.

  sporda (branş her ne olursa olsun) herhangi bir fanatizm içeren tavra karşı olan ben, maç esnasında şunu söyleyebildim; bu belöz denen zararlı objenin kafasına bırakın su kabını, çakmağı; yanındaki taraftarı bacaklarından tutup, savurup çevirip kafasına atsa başka bir taraftar, gram yadırgamam, baya da güler toşbik geçerim *.
  paragrafın başına döndüğümüzde neden böyle söylediğim görülebilir: sporda! sporculuk, sportmenlik adına eksilerde bir benlikten bahsediyorum.
  -ama dışarıda nefis insan, çok iyi biri...
  +alın dışarı abi o zaman! kompil dışarı ama, evren dışına mümkünse...

  başlığın özüne dönecek olursam; kalan fikstürümüz hiç de yabana atılır cinsten değil. kalan tüm maçlarımız zor. fakat tıpkı bu maçta olduğu gibi sinerjimizi yüksek tutup, sırayla, önümüzdeki maça odaklanırsak sezon sonu gülen biz oluruz diye umuyorum.

  haydi arkadaşlar...
  haydi çocuklar...

  teker teker!

  hedef 21

  sen şampiyon olacaksın!