• 1
  sene 1971;

  galatasaray ve fenerbahçe şampiyonluk için çekişir. son hafta fenerbahçe beşiktaş ile oynarken, galatasaray ankara'da ptt karşısındadır. istanbul'da maç 1 - 0 fenerbahçe üstünlüğü ile biterken, ankara'dan maçın 1 - 1 bittiği haberini alan fenerbehçeliler şampiyonluk turu atarlar. ama ankaradaki maç 7 - 1 galatasaray üstünlüğü ile bitmiştir. ve şampiyon galatasaraydır.

  sene 2010;

  bursaspor ve fenerbahçe şampiyonluk için çekişir. son hafta fenerbahçe sahasında trabzonspor ile, bursaspor da sahasında beşiktaş ile karşılaşır. fenerbahçe trabzonspor ile 1 - 1 berabere kaldığında, bursa'dan da maçın 2 - 2 bittiği haberi gelir. fenerbahçeliler sahaya iner futbolculardan forma, şort, don, atlet ne varsa almaya çalışırlar. hatta bazısı timsah yürüyüşü bile yapar. ama bursa'daki maç 2 - 1 bursasapor üstünlüğü ile bitmiş ve bursaspor şampiyon olmuştur. tarih tekerrür etmiş, fenerbahçe ikinci kez kendisini şampiyon sanıp sevindirik olmuş ama aldığı en fazla hava olmuştur.

  sene 2006;

  galatasaray ve fenerbahçe şampiyonluk için çekişir. son haftaya fenerbahçe önde girer, galatasaray'ın şampiyon olması için fenerbahçe'nin puan kaybı yeterlidir. galatasaray sami yen'de kayserispor'u ağırlarken, fenerbahçe denizlispor deplasmanındadır. galatasaray üzerine düşeni yapar, kayserispor'u 3 - 0 yener ama denizli'de tuhaf işler olur ve maç 16 dakika uzar. neticede denizlispor ile 1 - 1 berabere kalan fenerbahçe şampiyonluğu son maçta kaybeder.

  sene 2010;

  bursaspor ve fenerbahçe şampiyonluk için çekişir. son haftaya fenerbahçe önde girer, bursaspor'un şampiyon olması için fenerbahçe'nin puan kaybı yeterlidir. bursaspor evinde beşiktaş'ı ağırlarken, fenerbahçe de kendi sahasında trabzonspor il karşılaşmaktadır. bursaspor üzerine düşeni yapar, beşiktaş'ı 2 - 1 yener ama kendi evinde trabzonspor ile 1 - 1 berabere kalan fenerbahçe şampiyonluğu son maçta kaybeder. tarih tekerrür etmiş, fenerbahçe ikinci kez hiç haketmediği bir şampiyonluğu alamamış ve aziz yıldırım'ın istifasına**neden olmuştur.

  ayrıca;

  (bkz: hindi vakası)
 • 2
  yine avrupa'da ilerlediğimiz bir sezon yine şubat ayında bülent korkmaz'ın galatasaray hocası olarak yabancı bir antrenörün yerine geçmesi ile oluşacağını düşündüğüm durum.

  sıkıntılı yerdeyiz ligde. muhtemelen bir ileri iki geri yaptığımız ilk anda camia puan durumunun da refleksi ile reaksiyon verecek. camiayı bilen birini arayacağız. okan'ı burak elmas 2001'den beri sevmiyor. en makul aday kaptan olacak.

  (bkz: sözlük yazarlarının kehanetleri)
 • 6
  bence bu sene bir kere daha tekerrür edecek.

  bundan tam 18 yıl önce
  şampiyonlar ligi finali olimpiyat stadında oynandı
  galatasaray ve fenerbahçe şampiyonluk yarışındaydı
  galatasaray'ın 100.yılı idi
  sondan bir önceki hafta fenerbahçe galatasaray derbisi oynandı
  türkiye kupası finali galatasaray ile fenerbahçe arasında oynandı.

  bu sene
  şampiyonlar ligi finali yine olimpiyat stadında.
  yine galatasaray ile fenerbahçe çekişiyor
  türkiye cumhuriyeti'nin 100.yılı
  sondan bir önceki hafta galatasaray fenerbahçe derbisi var
  ve muhtemelen türkiye kupası finali de yine iki takım arasında ve prova niyetine muhtemelen olimpiyat stadında oynanacak.

  bakalım görelim.
App Store'dan indirin Google Play'den alın