• 2
    özelden yazan arkadaşlar olmuş, katılmayanlar eleştirenler saygı duyuyorum ancak bu başlık altına yazanların niyetini pek anlayamadım. sanırım ifşalayıp, yaftalamak amaç. yapmadığınızı düşündüğünüz ötekileştirmek de böyle bir şeydir aslında, en azından böyle başlar.

    az çok nedir ne değildir söyleyip uzatmama taraftarıyım ancak biraz keyfi ya da taraflı* bir şekilde, belki de konu uzamasın diyedir, girdiğim entry "yanlış, hatalı nesnel bilgi" gerekçesiyle silinmiş. tamamen subjektif bir konu üzerinde bu değerlendirmenin yapılması beni böyle düşündürmeye itti açıkçası. tabi "refere edilen enrty" kaldırılmasına rağmen başlıktaki diğer enrtylerin kaldırılmaması da.

    amedspor isminden, renginden, gerek istiklal marşına eşlik etmeyen futbolcusundan, deniz naki'nin siyasal tavrından, kurulduğu andan itibaren bir çok farklı sebeple eleştirildi. tırnak izlerine jilet izi diye haber yapıldı mesela, siz de yediniz ama kanıtlanamayınca men cezası 20 maça düşürüldüğünde kaçınızın haberi oldu? amed'in sakarya'yı konuk ettiği maç günlerce konuşuldu ancak ilk maçta sakarya'da yaşananlardan haberiniz bile olmadı. 2015'ten beri sırf ismi amed olduğu için gittikleri her deplasmanda şiddet görmeleri, yöneticilerine kadar dövülmeleri, gittikleri deplasmanlarda otel bulamamaları, maç sonlarında rakip takım taraftarları tarafından saldırıya uğrayan futbolcuları, tribünde etraflarında polis koruması olmadan maç izleyemeyen taraftarı ve daha niceleri batmadı hiç bir zaman gözünüze. gerçi ismi diyarbekir'ken de az taşlanmadı ya neyse.

    amacım çok da amedspor savunusu yapmak değil konuyu uzatmak da istemiyorum gerçi nasıl olsa bu enrty de silinir ancak bizi barıştan uzaklaştıran asıl şey budur, bu nefrettir, tahammül edememek, empati kuramamaktır. futbol takımını bile siyasal alana çekmeye çalışmaktır. amedspor da sakaryaspor kadar bu ülkenin değeridir. bu noktaya varamadıkça hiç bir şeyi çözmeye yaklaşamayız.