• 1
  eski hakem deniz çoban'nın beşiktaşlı ryan babel'in cezasının 2 maçtan 1 maça indirilmesi hadisesinde öne sürdüğü iddiadır.

  beşiktaş kulubü ryan babel'in 19 ekim 2017 gençlerbirliği beşiktaş maçında direk kırmızı kart görmesinden dolsyı aldığı 2 maç ceza için tahkim kuruluna başvurmamış ama tahkim kurulu resen ryan babel'in 2 maç olan cezasını 1 maça indirmiştir.

  şahsi görüşüm, karar doğrudur, ryan babel kasten bir hamle yapmamıştır. 1 maç ceza adildir ancak tahkim kurulunun resen harekete geçmesi anlamsızdır. taraf tutmaktır.

  https://twitter.com/...s/923643855110537216

  edit: mesele şu federasyon bir yandan itiraz yok diye ilan ediyor, diğer yandan itiraz var diyor. rapor değiştiren, hakeme edilen bariz küfürü değiştiren federasyon, olmayan itirazı üretir.
 • 2
  eksik bilgidir. pfdk'ya itiraz yapılıyor bu itirazın neticesinde olay tahkim kuruluna taşınıyor orada 1 maça indiriliyor. zaten tahkim kurulunun verdiği karar metninde bu şekilde yazıyor;

  --- alıntı ---
  beşiktaş futbol yatırımları san. ve tic. a.ş.'nin, futbolcusu ryan guno babel hakkındaki pfdk'nın 19.10.2017 tarih ve e.2017-2018/238 - k.2017-2018/301 sayılı kararına itirazı incelendi. yapılan müzakere neticesinde;

  - futbolcu ryan guno babel hakkında rakip takım futbolcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle fdt'nin 43. maddesi uyarınca verilen 2 resmi müsabakadan men cezasının, fdt'nin 13. maddesine istinaden 1 resmi müsabakadan men cezası olarak düzeltilmesine, oybirliği ile,

  - erteleme talebinin reddine, oybirliği ile,

  --- alıntı ---

  iddia edildiği gibi itirazsız bir değişiklik yapılmış olsaydı 3.lig dahil olmak üzere pfdk'nın verdiği her karar incelemeye girmek zorunda kalır aksi takdirde ise çifte standard oluşur.
 • 3
  tamamen hukuksuz bir islem olur(du). bizde boyle seyler olmaz. bizde hukuksuzluklar kilifina uydurularak yapilir. birinin esir alinmasini istiyorsa iktidar akli bunu o kisiyi bir zindana atarak yapmaz, sanki hukuk varmis gibi bir savci, bir hakim falan bulunur ve mahkemece tutuklanir. tahkim kurulu da uc asagi bes yukari budur. hukuksuzluk yapar ama bunu gerizekali gibi yapmaz. insanlari gerizekali yerine koyar.