• 6
  #656537 numaralı entrysinde kurmuş olduğu kadroyu fazlasıyla gerçek dışı bulduğum yazar. takımda deneyimli isimlerin de olması taraftarıyım. ayrıca son haftalardaki kadro kurma enflasyonu yüzünden bu tip yazılar etkilerini ve yönlendiriciliklerini kısmen yitirmiş durumda. yine kendisine hatırlatmak isterim ki yazmakta olduğu oluşum bünyesindeki yazarların ciddi bir kısmı futbolu iyi derecede bilmektedir. kurduğu kadro kısmen çok iyidir ama tamamını ele alınca bence ütopiktir. genç isimler önemli ama takımın tamamı bu şekilde olursa arsenal örneğinden görülebileceği üzere ancak bir yere kadar gelebilriz. tepkilere sinirlense de kulak arkası etmemesini öneririm.

  not: souness i hatirlar misin'in yönlendirmesi ve yazarın çeşitli yollar ile bana çıkışması üzerine yeniden kaleme aldığım eleştirimdir. daha önce kendisini "liseli" olmakla itham etmiştim, her ne kadar hakaret olduğunu düşünmesem de...
 • 12
  " futbolcunun paçalarına kadar yeteneksiz olduğu.
  sanırsın adam yaya toure.
  cana lan bu.
  neyini savunuyorsun,
  hangi tarafını savunuyorsun.
  cana. lorik cana yani.
  izlemesek neyse. "

  demiştir.

  "cana kadar başına taş mı düşüyor dediğim yazardır. cana lan bu. cana tabi galatasaray futbolcusu cana. galatasaraylı cana.
  neyini sevmiyorsun, neyini savunmuyorsun. lorik cana yani.

  sanırsın kendi galatasaraylı, görmesek neyse."

  dediğim yazardır. haydi.

  not: kendisine fenerli, bursalı, yozgatsporlu gibi yakıştırmalar yapmak bana düşmez ve yakışmaz. nasıl cana'yı sevmiyorken saygı bekliyorsan, sevenlere de saygı göstermeyi bileceksin.
 • 13
  fenerli olduğuna inanmıyorum, galatasaray sözlükteki hiçkimseye de böyle bir ayıp yakıştırma yapmamak lazım bana göre.

  sapına kadar galatasaraylıdır bana göre. yazdıklarından bu anlaşılıyor zaten.

  belki biraz heyecanlı bir galatasaraylıdır, belki kafasındaki futbol yapısı, futbolcu yapısı çoğu insandan biraz farklıdır, belki galatasaray'a farklı bir vizyonla bakıyordur. normaldir, o da kulübünü çok seviyor bence. ben de her düşüncesine katılmıyorun (başta cana'ya dair fikirlerine) ama onu da öyle kabullenip, bağrımıza basmamız lazım. çünkü belki cana'yı beğenmiyorken çok daha kalitelilerini yakıştırıyordur kutsalımıza...
 • 14
  #656537 entry' si ile dikkatimi çekmiş yazar. özellikle oluşturduğu takımda ki forvet hattı ile gençlere "bloglarınıza veyahutta sözlüklere yazmadan önce bilgisayarınızda açık olan fm' yi kapatınız" mesajı vermektedir. galatasaray' ın forvet hattında oynaması gereken oyuncuların daha önce büyük takım, büyük şehir, sürekli göz önünde olunan bir medya, adam asma meraklısı taraftar önüne hiç çıkmamış olması çok ilginç. bu oyuncularla kesin başarılı olunacağını düşünmesi ise ilginçlikten de öte.

  30 metre geniş alanda topla buluşup etkili olan ama tepesinde sürekli 2 tane savunmacı maç boyu tekmeleyince sene sonunu göremeden sinip giden zilyon tane adam izlemişken böyle çıkarımları insanlar nasıl yapıyor hayret ediyorum. hadi ilk 18' inde anadolu kulüplerinde başarılı olmuş bir tane forvet elemanına yer verirsinde 4 tane yazınca biri de çıkar aga bu nedir der. o biri de ben olayım dedim.

  sonuç olarak galatasaray' a uygun gördüğü kadro üç sene içerisinde takımı orta sıraların vazgeçilmezi yapacaktır. orta sıraların takımı olduğumuzu garantiledikten sonra ise o kadronun iş yapmamasına imkan dahi vermiyorum. yükselen anadolu kulüplerinin ivmesinide kazanırsak ligde bir beşinciliğin gelmesi ve ardından uefa' ya kalmamız çok olası. tek ihtiyacımız olan şey sabır, sabır, sabır... ya sabır.

  edit: tabi ki orta sıraların takımı olmanında bir bedeli var bununda 50 milyon avro gibi cüzi bir miktara gelmesi yazar tarafından belirtilen entryde gösterilmiş. atlamayalım.
 • 19
  ölü taklidi yaptık,gitmedi. oligarşik gibi bilmediği kelimeleri kullanarak, hava basmaya çalıştı. en sonunda bir de çocuk demiş paşamız. lorik cana özelindeki tartışmaya isterse burdan başlayabilirim. ( ki aslında hiç gerek yok gözünün ve aklının önündeki perdeleri çekse ya da tembellik yapıp bu adam ne yazmış diye benim cana yazılarımı okusa bile anlar)

  önce beyefendinin kendi kırılgan ve dandik argümanlarını çürüterek başlayalım.

  -dünyada önlibero kalmadı. beyefendimiz dünyanın en hücumcu takımı barcelona ya baktığında önlibero var mı yok mu görebilir. busquets, mascherano, bu adamlar önlibero mudur değil midir ben bilmem josep guardiola bilir.
  peki dünyanın en büyük takımlarından olan milan da yıllardır gattuso ne iş yapıyor onu bi söylesin?
  ya da essien in, makalele nin,obi mikel,in kim olduğunu bana bir anlatsa ya?

  -demişki lorik cana top bile sektiremez. futbola bakışının sığlığını burda görebiliriz. hoş "top bile sektiremez" argümanını önüme koyan bir adamla futbol tartışmamam gerekiyor. benim 10 yaşındaki kardeşim bile futbolun bir pozisyon ve yer alma oyunu olduğunu bilir. istersen dünyanın en kazma takımı ile oyna. 11 futbolcunda sahayı doğru şekilde parsellerse futbolda kaybetmen çok zordur.

  -burdan zaten parselleme ve takım oyununa geliyoruz.galatasaray'ın sezon başından itibaren saha içi yerleşme ve topsuz oyunda hareket etme problemi vardı. bu problemin olmadığı 3-5 maçta da lorik cana nın direkt dikine attığı karşı karşıya bıraktığı pasları görebilirsin.

  -culio nun arda nın baros un stancu nun cana nın ayhan ın kariyerlerinin en düşük performanslarını göstermesinde saha içi parselasyonun yapılmamış olması , ve bir türlü oyun ritminin oturmaması vardır.

  -arkadaşımız aynı zamanda örnek olarak selçuk inanı colman ı ernst i necip i ve fernandes i vermiş. galatasaray'da ernst örneğine en yakın oyuncu yine lorik cana dır. çünkü hem pozisyon almasını bilir , hem de boştaki arkadaşını çabuk görme yetisi vardır.

  sadece yakışıklı olduğu için seviliyor diye de zırvalamış yazarımız. bunla da galatasaray taraftarının harry kewel, lucas neill ve lorik cana sevgisine taş atmış demiş ki futboldan anlamıyorlar o yüzden seviyorlar.

  harry kewell ve lucas neill hakkındaki fikirlerim bellidir. bu sene gitmeleri gerekiyor aldıkları maaş ve kullandıkları kontenjan itibariyle artık verimleri yetersizdir.
  ama lorik cana kariyerinin en verimli çağındadır. doğru hocayla her zaman takımda bulunması gereken , fayda verebilecek bir oyuncudur.

  rijkaard ve bünder döneminde hiç oynamayan lorik cana ya bütün sezonun yükünü vermek mantıksızdır. özellikle yönetimsel sıkıntıların tavana vurduğu, hiç kimseden verim alamadığımız bir dönemde lorik cana özelinde bu tartışmayı yürütmeyelim lütfen.

  bir de galiba 5 senedir kombine alıyor maçlara geliyor bu arkadaş. ona tavsiyem maçta sadece topun oynandığı bölgeyi değil sahanın genelini izlemesi.o zaman benim söylediğim herşeyi anlayacak kapasiteye sahip olmaya da bilir. bir gün beraber izleriz maçı, ben ona gösteririm kimin nerde ne yaptığını.

  dediğim gibi ölü taklidi yaptım ama gitmedi. (evet burda kendisine ayı diyorum açıklama gereğine bulundum okuduğunu ve izlediğini anlasaydı zaten şu anda bu satırları yazmıyor olurdum)

  canaboy gibi gereksiz ucuz ve en ufak zeka pırıltısı içermeyen bir tamlamayı kurduğu için ise onu tebrik ediyorum.
  yakışır.

  son olarak yaş mevzuuna hiç girmeyelim, akıl yaşta değil baştadır.
 • 23
  ben ligimizdeki herhangi bir anadolu takımının yöneticisi olsam kendisini transfer komitesine getirirdim. türkiye ligi piyasasını çok iyi biliyor. çok harika ön liberolar bulabilir diye düşünüyorum. hem başkana da bayağı beğendirtir bulduğu oyuncuyu. bak başkanım bu gördüğün oyuncu çok iyi ön libero. takımımıza cuk otururur, örneğin galatasaray'da oynayan lorik cana'dan hiçbir farkı yok, hem biz çok daha ucuza aldık ayarında bir konuşma geçebilir kulübün başkanıyla. maşallah ağzı da iyi laf yapıyor yazarımsı arkadaşın. bu entryi okurken de canaboystayla deyip geçsin.
 • 24
  keşke başlığımın altına, ussal şeyler yazılsa da büyük bir heyecanla cevap versem. o kadar okuyorum, bir tane zeka parıltısı barındıran yergi yok. cana'yı beğenen zihniyetten de farklısını beklemek zaten hayalcilik olurdu.

  burada çeşitliliğe kapalı, bizim gibi düşünmeyeni istemezükçü son derece yüzeysel, çirkin bir zihniyet var. bu, sözlüğün tamamına olmasa da büyük bir bölümüne sirayet etmiş vaziyette.

  cana'ya ''cesur yürek, savaşa gidersin, savaşta da kullanırsın, dayanıklı, çok yahuşuklu, kız olsam veririm (dikkat edin futbola dair bir övgü yok çünkü adam futbolcu değil) türü şeyler yazsam, büyük galatasaraylı olacaktım. aksini yazdım, fenerli oldum.

  bu kadarsınız..

  not: istediğiniz kadar çirkinleşmeye, nick altıma gelip çocukça şeyler yazmaya devam edin. kewell, galatasaray'a hiçbir şey vermedi. cana da galatasaray seviyesinde bir topçu değil. bunları yazdığım için ben de galatasaraylı değilim.