• 4
  20 takım ile oynanacağı açıklanmış sezondur.

  şampiyonumuzun şampiyonlar kigine gideceği bile kesin değil, avrupaya ligdeki ilk 4 takım ve kupa şampiyonu gidiyor.

  3 takım küme düşüyor.

  küme düşme hattında 7 takım olduğunu, ilk 4 için de 7 takımın mücadele ettiğini düşünelim.

  peki ya o ortadaki o 6 takım ne olacak?

  geri kalan 6 takımın, sezonun son maçlarını hedefsiz ve öylesine oynadığı bir sezon olacak.

  bizim ligimiz gibi kalitesiz liglerin 16, 14 vs sayıda oynaması lazım ki çekişme olsun mücadele olsun, her takımın bir hedefi olsun ve futbol gelişsin.

  biz yırtık donumuzla, avrupanın en zengin kulüpleri ile aynı masaya oturmaya çalışıyoruz.
 • 5
  40 haftalık süper lig 2020-21 sezonu, uefa müsabakaları, türkiye kupası maçları ve euro 2020 derken ciddi şekilde yıpranacak futbolcular dolayısıyla ciddi şekilde takımların revire dönme olasılığı olduğu sezon.

  olmuşu da var zaten. yoğun geçen 2007-08 sezonunun üstüne euro 2008 eklenince 2008-09 sezonunda galatasaray ve fenerbahçe revire dönmüş ve el ele ilk üç dışında kaldıkları bir sezon geçirmişlerdi.

  kaldı ki 2020-21, 2007-08'den çok daha yoğun geçecek gibi duruyor. kısacası tanrı yardımcımız olsun.
 • 6
  ilk 11de üç türk oyuncu oynatma zorunluluğu bulunan sezondur.

  -------------------------muslera-----------------------

  yedlin(omar)---luyindama------marcao-----alioski----

  --------------------------taylan----------------------------

  kılınç(ogulcan)----feghouli-----irfan can------onyekuru---

  -------------------------mohamed----------------------------

  diagne'yle babeli satıp, falcao ve belhanda'nın da sözleşmelerinden çıkarsak şöyle bir takım görebiliriz. muslera ve sosoyla indirimli sözleşme imzalanır.
 • 7
  artık düşünmemiz gereken sezondur.
  son iki sezon birbirinin kopyası gibi geçti. umarım bu böyle olmaz. futbola benzer bir şeyler izleriz.

  taç kullanmayı öğrendiğimiz, kullandığımız kornerden kontrat atak yemediğimiz, serbest vuruşlarımızın doğrudan auta gitmediği, iqsu 50 üzeri defans hattımızın olduğu bir takım oluşturmalıyız.
  ayrıca bu takımda zahmet olmazsa şut atabilen bir futbolcu olmalı.

  neyse bunlar birer hayal.
  daha çok yan pas ve daha çok geri pas neyimize yetmiyor.
 • 9
  türkiye futbol federasyonunun aldığı karara göre 20 takımla oynanacağı açıklanan, galatasaray’ ımızın 5. yıldız yolunda, 23. şampiyonluğu kovalayacağı sezon.

  kadro ne olacak sorunsalı?
  sezondan beklentim; her sezon olduğu gibi gelecek isimlerden daha çok, gidecek isimlerimizin biletinin kesilmesi, para edebilecek oyuncuların piyasaya kazandırılabilmesidir.

  kaç takviye yaparız, hangi mevkilere oyuncu transfer ederiz, kiralık oyuncularımızından hangilerinin bonservisini alabiliriz, bilmiyorum.

  bildiğim tek birşey var. transfer yapılacak oyuncuların yine ve yeniden kampa yetişmeyeceği bir sezon olacaktır.

  yönetim mi?
  mevcu mustafa cengiz yönetimi’ nin aday olmayacağı, olsa bile kazanamayacağı kanaatindeyim. kendilerinden bu mali koşullarda, ffp sınırları çerçevesinden çok bir beklentimiz olmamalı.
  galatasaray takımının hakkını her mecrada, sonuna kadar arasın, galatasaray’ ı yönetimlere salça etmesin, hükümete yanlamasın, transferleri yeni sezona* yetiştirsin, yeter.

  fatih terim mi?
  kafasını boşaltıp iyice futbola odaklanacaksa, arda gibi bir isimle yönetime sataşıp, belhanda gibi bir oyuncu için taraftarla inatlaşmayacaksa, her kötü futboldan sonra hakkımızı savunurken, üslubuna dikkat edip bizi yalnız bırakmayacaksa neden olmasın.

  hedef 23
  (bkz: konsantrasyon)

  dipnot: süper lig 2020 2021 sezonu ‘nda bir mucize olur takımımız şampiyon olursa, bu entry kendini imha edecektir.
 • 10
  bizim için 2020-2021 sezonundan daha zor geçecek olan sezon. yönetim değişikliği, kadro değişikliği derken birde fatih terim ayrılığı, 1959 öncesi şampiyonluk yalanları gibi konular gerçekleşirse sezonun üzerine resmen tuz biber olacak. üstüne üstlük avrupa kupaları açısından şampiyon olmanında bir anlamı kalmadı. hatırlayacağınız üzere bu sene şampiyonlar ligine direk katılım için son seneydi ve maalesef gidemeyerek oyuncu pazarlama ve para kazanma gibi şansımızda kalmayacak.

  umarım sonunda mutlu olacağımız bir sezon olur...
 • 12
  süper lig 2020 2021 sezonu bizim için bittiğine göre planlamasının yapılması gereken sezon.

  feghouli, babel, falcao ne kadar veteran varsa yollayacaksın. linnes, şener falan yok zaten. hep dinamik isimler olmalı.

  artık basan, koparan, efor sarf eden, enerjik bir takım istiyoruz.

  ekleme: ha bir de motto bulanın amk!

  içini boşalttınız, mis gibi konsantrasyon, hedef 23 gibi sloganların.

  illa ki bir motto olacaksa,

  (bkz: reaksiyon)
 • 14
  galatasaray adına yeni, ağırlığı olan, sözünün hükmü olan bir yönetim ile ve modern futbol oynatan, hedefleri olan bir teknik direktör ile başlaması gerektiğine inandığım sezondur. teknik direktör için türk bir hoca olması daha avantajlı olur çünkü burası keşmekeş içerisinde olan düzensiz, adaletsiz bir ülke. yabancı teknik adamın burada başarılı olabilmesi mucize olur. artık galatasaray'ın silkelenip kendine gelmeye ihtiyacı var!
 • 15
  bu sezon hem covid yüzünden hem de şu 1959 öncesi şampiyonluklar, şu bu derken bir sürü meseleden dolayı berbat bir sezon haline gelmiştir.

  3 nisan 2021 hatayspor galatasaray maçına gelelim. allah belasını versin böyle maçın. hasta hasta maçı açıp izlerken uyumuşum. sonra maçı tekrar açtığımda skoru 2-0 görünce inanılmaz demoralize oldum. 'böyle maçın ta bir yerlerine' dedim. sanki galatasaray yoktu sahada. öylesine formsuz ve mutsuz bir akşamdı. tiksindim. üç gün önce işle alakalı ciddi bir meseleden dolayı yediğim kazık ayrı, bir de galatasaray'ın mağlup olmasıyla iyice berbat bir ruh haline dönüştüm.

  her şer, bir hayrı doğurur derler. hayrından hayrı kalmaz bu toprakların, şerri bile formsuz iken. ne saçmalıyorum değil mi? hayır, kötülüğün bile mutsuz ve formsuz olduğu bir dönemde, sezondayız.

  sanırım hastayken daha modum düşük oluyor. dokunsalar ağlayacak gibi de, bazen de aşırı sinirli.
 • 16
  bizim için her yönüyle soru işaretleriyle dolu olan bir sezon.

  - önümüzdeki seçim sebebiyle yönetimin kim olacağı belli değil.
  - iki başarısız sezondan sonra hocanın devam edip etmeyeceği belli değil.
  - gelecek yönetimin transferler için kaynak bulup bulamayacağı belli değil.
  - ffp'nin devam edip etmeyeceği belli değil.
  - halihazırda ekibimizde kiralık olarak forma giyen ve opsiyonları elimizde bulunan henry onyekuru ve mostafa mohamed ahmed'in bonservislerini alıp alamayacağımız belirsiz çünkü kasamızın tam takır kuru bakır olması ihtimali oldukça muhtemel.
  - kalecimiz, iki stoperimiz ve bonservislerini aldığımız takdirde onyekuru ve mostafa haricinde ilk 11'in kalanı belirsiz. hatta duruma göre stoperlerin satışı da gündeme gelebilir.

  bütün bunlar netliğe kavuşmayı bekleyen ve şu an için soru işaretinden ibaret durumlar. bu noktada taraftar olarak bizlerin elinden büyük galatasaray'ın bu belirsizlikleri aşacağı ümidiyle beklemekten başka bir şey gelmiyor maalesef.
 • 17
  yeni yönetim, yeni teknik direktör, genç, başarıya aç, yetenekli oyuncular ile girmezsek büyük ihtimalle takip etmeyeceğim sezon. çünkü ;
  - istikrarsız kadro
  - x mevkii boş kaldı hiç oyuncu alınmadı başka mevkiiden devşirilecek
  - x oyuncu takımın değişmez oyuncusu ama sürekli sakatlanıyor
  - pas oyunu adı altında mıy mıy futbol
  - sümsük, hiç bir denediği şeyi yapamayan anadolu topçuları
  - ocakta x mevkiiye x gelirse kesin şampiyonuz
  - sürekli yeni yeni bahaneler
  - hakkımız yendiğinde sesi çıkmayan yönetim
  - taraftara hayal satan yalancı yöneticiler
  - konsantrasyon eksikliği
  - avrupada mücadele bile etmeden fark ye
  - x oyuncu neden haftalardır kadroda yok
  - kupada rotasyon yapıp elenmek
  ve niceleri durumlardan sıkıldım. canımdan çok seviyorum takımımı. ama artık gerçekten bıktım. her maç günü başım ağrıdan çatlıyor. zaten pandemi ekonomi falan derken yeterince yorulduk mental olarak. üstüne bir de hobi olarak yaptığımız şeyin bize sinir harbi olarak dönmesi geliyor. ya bu ölü toprağını artık atalım, ya da ben türk futbolunu ve galatasaray'ı izlemeye biraz ara vereceğim.
 • 19
  kabus gibi sezon. başarı ekip işidir. leicester, raineri'yi kovduğunda doğal olarak çok eleştirildi ancak başkanları çıkıp "tamam raineri muhteşem is çıkardı ama bizde üstümüze düşeni yaptık, futbolcularda, taraftarda kimse tek başına bir şey başaramaz" dedi. haklıydı...

  şimdi donelim bize sezon başında orta saha alınmadı, emre kılıç ve taylan gibi adamlar oraya monte edildi ve iyi de katkı verdiler. ne olduysa 2. devrenin ortasında oldu. zaten orta saha sıkıntısı varken belhanda gönderildi, fener 59 öncesi şampiyonluğu saçmalığına doğru düzgün ses çıkarılmadı, terim bu süreçte ne olduğunu anlamadığımız şeyler yaptı ve şuan bu haldeyiz.

  uzun lafın kısası çözülmesi gereken bir ton sorun var. bu sorunlar jor döneminde de, tudor döneminde de, terim döneminde de devam ediyor. terim kısa süreli bir yara bandı oldu sadece. bunlari düşünmeden terim istifa demek çok fazla kolaycilik.
 • 21
  1.lig ile beraber 13, 14, 15 ve 16 ağustos 2021 tarihlerinde oynanacak maçlarla başlayacak olan sezondur. 23 mayıs 2022'de ise sona erecektir.

  --- alıntı ---
  türkiye futbol federasyonu yönetim kurulu, bugün gerçekleştirdiği toplantıda süper lig, tff 1. lig ve misli.com 2. lig 2021-2022 sezonu başlangıç ve bitiş tarihlerini belirledi.

  alınan karara göre; süper lig ve tff 1. lig; 13, 14, 15 ve 16 ağustos 2021 tarihlerinde oynanacak maçlarla başlayacak. süper lig karşılaşmaları 23 mayıs 2022 tarihinde sona ererken, tff 1. lig'de normal sezon 15 mayıs 2022 tarihinde tamamlanacak.

  misli.com 2. lig'de müsabakalar 4-5 eylül 2021 tarihlerinde oynanacak maçlar ile başlarken, normal sezon 30 nisan 2022 tarihinde sona erecek.

  misli.com 3. lig'de ise yeni sezon başlangıç tarihi ilerleyen günlerde belirlenecek.

  ziraat türkiye kupası müsabaka tarihleri ve sezon planlamalarının tamamı ise daha sonra ilan edilecek.

  --- alıntı ---

  https://tff.org/...204&ftxtID=35019
 • 22
  yeni bir yapılanma, yeni bir yönetim ile başlayacağımız sezondur. 2020-2021 bize rakibimizi çok net göstermiştir diye düşünüyorum yeni sezonda. eğer inatlardan, kulüp içindeki çekişmelerden sıyrılıp kafamızı sadece futbola verirsek ve bununda üstüne takıma doğru yatırımlar yaparsak mutlu son kaçınılmazdır. ben fatih hocama her ne kadar eski formu olmasada güvenmek istiyorum. zaten aynı şeyler devam ederse bugün en koyu destekleyenleri bile karşısına alması muhtemeldir. şu kötü sezonu daha da kötü bitmeden bitirebilirsek ilk iş seçimden de öte ali samiyen'in zemini olmalı! bence bu yaz herkese tatil haramdır. tek hedef galatasaray'ın geleceği!
  (bkz: hedef 23)
 • 24
  24 takımla oynanması muhtemel sezondur. zira nihat özdemir "küme düşme olacak" demişti. biliyorsunuz ki o ne dese tersi oluyor. bunun dışında umarım güçlü bir galatasaray yönetimi ile gireceğimiz sezon olur. çünkü biliyorsunuz ki karşımızda yine nihat özdemir önderliğinde fenerbahçe ve beşiktaşlılarla dolu bir tff olacak. yani sadece saha içinde güçlü olmak yetmiyor. çünkü karşımızda bizi şampiyon yapmamak için her şeyi göze alabilecek kadar gözü dönmüş bir organize kötülük çetesi var. 2001-2002 ve 2011-2012 sezonlarından sonra umarım 2021-2022'de de mutlu sona ulaşırız.

  (bkz: hedef 23)
 • 25
  favorisinin fenerbahçe olduğu sezondur.
  altay, serdar, szalai, ozan, gustavo, irfan, pelkas, valencia, mesut, m.hakan, samuel gibi direkt 11 kullanabilecekleri oyuncuları hali hazırda kendilerine ait. üst düzey bir teknik adamla yapılabilecek 2-3 net takviyeyle rahat bir şampiyonluk bence onları bekliyor. hatta emre de devam etse favori onlar. zira emre kısa zamanda net bir hoca eli değdirdi takıma. erol olsa delik deşik olacak takım 10 kişiyle alanyaspor ile başa baş oynadı. tabi işin ekonomik yükü başka bir tartışma noktası. ama öyle bir durumda bile yukarıda saydığım oyunculardan (szalai, altay, ozan, irfan, pelkas) 2 tanesini rahatlıkla 8-10'ar milyona satıp bu sıkıntıyı da aşarlar.
App Store'dan indirin Google Play'den alın