• 1
  galatasarıyımız için hayati önem taşıyan dönemlerinden biridir.

  17 maç, alınabilecek toplam 51 puan ve ilerideki zaferlerimizin zeminini hazırlayacak uzun soluklu bir maraton...

  yaz transfer dönemi ile başladı aslında sezon bizim için. bizim için uzun bir aranın ardından gelecek olan şampiyonlar ligi macerası, 3 kulvarda yarışacak bir galatasaray, sami yen cehennemini yaşayacak devler düşünüldükçe daha yaz aylarından itibaren hepimiz f5'e mahkum olduk. yeniledik sayfaları fakat neredeyse hiçbirimiz tatmin olmadık bu uzun soluklu sezon için oluşturulan kadrodan.

  ayrıca bu olası zaferden öyle güçlü çıkacağız ki, mali idari ve sportif olarak bize katacaklarını düşününce kuruluş zamanımızdan beri ilk defa bu kadar çok ihtiyacımız var o kupaya.

  işin kötü kısmı ilk yarı itibariyle geçen seneye nazaran içeride oluşturduğumuz baskıyı oluşturamayıp deplasmanlarda da çok etkili değildik. güzel başladığımız şampiyonlar ligine trajik bir veda edip yolumuza biraz da şans ile uefa avrupa liginde devam etme hakkı kazandık. bu ikinci yarı ise bizim için hayati bir önem taşıyor. malumunuz ffp kıskacı ile boğuşan kulüplerden biriyiz. cezanın eşiğinden döndük, seneye ceza almayacağımızın garantisini ise hiçkimse şimdiden veremez. üzerine son yönetimden kalma borçlar da eklenince yönetimden teknik ekipten taraftara kadar herkesin eli kolu bağlı kaldı.

  ancak !

  biz galatasaray'ız. bizi diğer büyük takımlardan ayıran öyle büyük özelliklerimiz var ki, en zor dönemlerden her zaman alnımızın akıyla çıktık. başımız eğik yürümedik hiçbir zaman. kültürümüzde yok bu, kuruluş amacımızda yok.

  şuan liderin 6 puan gerisinde averajla 5. sıradayız. en ama en büyük avantajımız ise ilk 7 takımın içindeki biz hariç 6 takım ile istanbul'da karşılaşacağız. bunlardan 5'i ile sami yen'de, deplasmanla pek alakası olmayan kasımpaşaspor ile ise deplasmanda.

  tek ihtiyacımız var, o da bizi geçen sene şampiyon yapan güç. yani taraftar. apaçık ki geçen sene içerideki muazzam performansımız sonucu şampiyonluğa ulaştık. en azından bu performans şampiyonluğumuzda %50 nin üzerinde bir etkiye sahipti. forvet mevkiine yapılacak takviye(ler)i 4 gözle bekliyoruz hepimiz. umuyorum ki kadro derinliğimiz de sağlandığında ipi göğüsleyen taraf biz olacağız. bunun yanında 19 sene ara verdiğimiz uefa'da da * güzel yerlere geleceğiz.

  biz inanırsak yaparız arkadaşlar. bundan önce de federasyon bize karşıydı, mhk bize karşıydı, basın ve medya bize karşıydı. hepsini üstüste koysan bizi sarsamayacak kadar büyük bir kulübüz biz. yeter ki inanalım, yeter ki kenetlenelim. gerçekten bunun başka bir yolu yok.

  sen gözümün nuru, adanmış hayatların umudu... şanlı galatasaray !

  https://www.youtube.com/watch?v=3k1VpOsCOM0