• 1
  2018-2019 sezonunda galatasaray'ın türkiye kupası'nı kazanması halinde uefa avrupa ligi'ne katılacak olan son takımı belirleyecek olan sıralamadır.

  (bkz: 25 nisan 2019 yeni malatyaspor galatasaray maçı/#2652099)

  üstte biraz anlattım durumu ama lig yarışında bizi de yakından ilgilendiren maçların oynanmasına sebep olacak bir hedef olarak görünüyor.

  inşallah biz sezonu çifte kupa ile kapatırız ve hak eden de 5. olarak avrupa ligi'ne katılır.
 • 2
  gelecek haftalarda oluşacak sonuçlara göre içinde ilginç bir durum barındıra bilecek 5.lik. eğer malatyayı elersek ve akhisarla finale kalırsak ve fenerbahçe seri yapıp kendini 5.liğe atarsa mayıs sonunda oynanacak kupa finalinde fenerbahçenin avrupa vizesi ala bilmesi için bizim kazanmamız gerekecek. çünki biz kaybedersek kupayı kazanan akhisar avrupa bileti alacak. kazanırsak ise lig 5.si. dolayısıyla fenerbahçeliler avrupa ligine kalmak için kupa finalinde bizi tutacaklar. bu da tarihin çok güzel bir ironisi.
 • 3
  turkiyenin vizyonsuz futbol fakiri anadolu kuluplerinin zerre onemsemedigi pozisyon. ciddi ciddi avrupa ligine katilmayi hayal ettiklerini mi dusunuyorsunuz? anadolu kuluplerinin baskanlarina ve hocalarina bir bakin derim var mi onlarda bu vizyon? gittiler de ne oldu? onlar da biliyor her macta surklase edilip eleneceklerini. geciniz. oyle yok 5.lik icin kasacaklar diye de bosuna puan hesabi yapmayin vaktinize yazik.