• 1
  sunderland afc hakkında yapılmış bir netflix belgeseli. sunderland'in championship'e düştüğü 17/18 sezonunu anlatıyor gördüğüm kadarıyla. 1.lige çıkmaya çalışırken 3.lige düşmelerinin hikayesi.

  ilk sezon 8 bölüm ve daha beğenmeyene rastlamadım. herkes abartılı bir biçimde övüyor. benim de bu sene başladığım, yeni sezonunu beklediğim 816. dizi falan olacak. izleyince editleyeyim.
 • 4
  --- spoiler ---

  belgesel boyunca yanlış transfer politikalarının kulübü batırdığından, bir forvet bile alacak para bulamadıklarından bahsedip duruluyor. adamlar buna inat alt yapıdan josh maya'yı çıkarttılar ve bu sene gol manyağı oldu herif. şimdi çıkıp 3.5 milyon pound'a satmışlar. ne anladım ben işten? dönem ortasında takımın yıldız forveti mi satılır?

  --- spoiler ---
 • 5
  gerçekten etkileyici bir yapım olmuş. taraftarlar, yönetim, teknik heyet ve futbolcular ekseninde ingiliz futbol kültürüne doyuruyor. belki çoğumuz tarafından pek bilinmeyen ya da göz ardı edilen kulüp çalışanlarının bakış açısını da görme fırsatı sunuyor.

  kulübü kendi haline terkeden bir kulüp sahibi, bu çaresizlik içerisinde çabalayan yönetici, her şeye rağmen desteklemekten vazgeçmeyen ve hayatlarının merkezine bu kulübü yerleştirmiş olan bir camianın öyküsü diyebilirim. özellikle transfer konusunda yaşanan sıkıntılı süreçte, galatasaray'da yaşanılanlara benzer çok şeye tanık olacaksınız. tarık çamdal türevi isimlerin her yerde olabileceğini göreceksiniz.

  son bölümü bitirdikten sonra josh maja'nın transfer haberini görünce üzüldüm. joel asoro'dan sonra ikinci yıldız adayını da kaybetmiş oldu kulüp.

  işin özeti, futbolu her yönüyle seven insanların keyifle izleyeceği bir çalışma diyebilirim. sırada first team: juventus serisi var.