• kendisi youtube yayınında bana göre transferden daha önemli bir haber verdi. divan kurulu başkanı eşref hamamcıoğlu ile telefonda konuştuğunu hamamcığlu'nun kendisine, denetim kurulunun ibrasızlığını onaylayan mahkeme üst kurulunun mevcut mustafa cengiz yönetimin de idari ibrasızlığını onaylayacağını ve bu durumda mustafa cengiz'in aday olamayacağı bir seçimin kapıda olduğunu söylemiş.

  mustafa cengiz'in yerinde olsam transfer sezonu biter bitmez seçim kararı alırdım. riske girmeye gerek yok. fatih terim'le bu denli anlaşan bir yönetimin devam etmesi gerekir. zaten karşısına kim çıkarsa çıksın ezip geçecektir. yapılan haksızlığı galatasaray spor kulübü üyeleri görüyor.
 • ahlaki yapısı eşref hamamcıoğlu'nun şu açıklamalarından da anlaşılacaktır.

  https://twitter.com/...385872083341312?s=19

  bu arada sözlüğe dava açıyordu, bir üyeyi şikayet ediyordu... sözlüğe gelmiş bir celp yok. istenmiş bir trafik bilgisi yok. bu arada 6 aylık şikayet süresi de geçti. artık üzerimizden reklam mı yaptı taktir sizin. keşke savcının kabul ettiğini iddia ettiği davası vardı, ben ne kastettiğini anlamadım ama soruşturma numarasıni bizle paylaşsa da yargıya yük ve masraf yaratmadan kanuni yükümlülüklerimizi yerine getirsek. gerçi öyle bir soruşturma numarasının varlığından da şüpheliyim.

  en son sözlüğü kapattırıyordu. kendi hakkında bile doğru haber veremeyen bir insanın bu ülkede gazeteci sıfatına sahip olması çok yazık. gazetecilik bunlar bilmese de kutsal bir meslektir. milyonlarca insanı yanıltmanın vebali büyüktür. yalan haber veren, gerçeği çarpıtan gazeteci vatansever olarak nitelendirilebilir mi siz söyleyin. zira bir vatansever vatandaşlarını yanıltmaz, onları yanlış yönlendirmez. halk iradesini yanıltmak zararlı bir tavırdır. bu vesileyle galatasaray üzerinden gerçeği saptırarak prim yapmayı bırakmasını tavsiye ediyorum süleyman bey'e.
 • (bkz: #2601345)

  ya yemin ediyorum okudukça karnıma ağrılar girdi arkadaş. bir sözlük yazarı olarak hani oturup tane tane cevap vereyim, izahatta bulunayım diyorum ama vallahi de billahi de yaşama sevincim kaçtı kendisinin şu ısrarını gördükçe.

  son yıllarda sosyal medya araçlarının bazılarını ilkel düzeyde kullanmayı öğrenmiş ama internet çağını yakalayamamış orta yaş ve üstü kesimin büyük çoğunluğu ne yazık ki böyle... bizler çevirmeli modemden internete girmek için kıvranırken bugünün yaşlıları o ara "zamane gençliği" deyip geçmekteydi ama sonrasında bütün dünya bunun üzerine oturdu ve sonrasında kendileri ne kadar çağa ayak uydurmak isteseler de iş işten çoktan geçti.

  her şeye rağmen kendisine açıklama yapmaya çalışan gönlü zengin ve yardımsever ruhlu arkadaşlarımızın seviyeyi iyicene alçaltması lazım yalnız, internet kültürünün ne olduğundan falan başlamak gerekecek herhalde.

  velhasılıkelam, ısrarcı olduğu bilgisizliği ile güldürmüştür. yazık kendisine, sevdiklerine...
 • ocak 2019'dan beri söylediği hemen her şey çıktı. ibrahim seten de ocak 2019'da bizim için kap gibiydi. o şu an duyum paylaşmıyor ama...

  velhasıl öncesinde ben de haberlerine çok itibar etmesem de ocak 2019'dan beri haberlerinin doğru çıktığını da söylemek lazım. televizyon kanallarına oranla falan çok daha iyi bu açıdan.
 • yönetimin maşalığını üstlenmiş, taraftarı alenen kandırmış gazeteci eskisi. perşembe günü görüşmelerin kopma noktasına geldiği, cuma günü de falcao'nun önce valencia ile tekrar masaya oturduğu sonra da ocak ayında mls'ye imza atabileceği yazıldı dış basında. ekürisi kadir çetincalı ve kendisi dışında diğer yerli muhabirler linç yemekten bıktıkları için sessiz kalırken bu iki gazeteci eskisi youtube yayınlarında bangır bangır bu iş bitti dedi. maçtan sonra albayrak müjdeyi verir, pazartesi de kap gelir dedi.
  ne oldu peki? albayrak maç bitiminde arka kapıdan kaçtı. terim maliyet falan filan deyip alttan alttan bu iş olmayacak sinyali verdi.
  bu iki beyefendi taraftara bu hayali satarken bugün statta tepki olmamasını sağlamak istedi, haber kaynakları albayrak öyle istedi belki de bilemem. çünkü haftaya deplasmandayız, sonrası milli ara. falcao gelmedi diye kimse gidip tesis de basmaz. tertemiz sıyrılırlar bu işten. sezona tek forvet olarak eren ile girmekten utanmayan yönetim diagne ile girmekten mi utanacak sanki...
 • ben çok üzülüyorum bu adama. senelerdir muhabir, daha fazlası olamadı. muhabirliği de beceremiyor zaten. soru sormayı çok uzatıyor ve çoğu zaman sacma sorular soruyor. ayrıca verdiği transfer haberlerinin de hepsi kolpa çıkar genelde. hoca bu adamı tanıdığında bu adamın sorduğu soruya değil, haline üzülür. soruyu da bu üzülmesin diye cevaplar. öyle bir adam süleyman. zavallı.
 • başlarım onun vereceği duyuma!

  galatasaray'ın hocasına * saygısızca sorular soran hiç kimseyi adam yerine koymam.

  nevzat dindar da dursun özbek'e yakındı, transfer haberlerini ilk o verdi ama derdi galatasaray mıydı?

  süleyman bey de mustafa cengiz'e yakın olabilir. demek ki gazetecilik değil kalemşörlük yapacak gelecekte de.
 • süleyman rodop malum yazı ile ilgili
  "sitenin yazari. aynı zamanda sitenin yöneticisinin arkadaşı. kasten ve bilerek yapılmış birşey"
  ifadelerini kullanmış.
  https://twitter.com/.../1089881244056412160

  benzer şekilde
  "savcı öyle demiyor.. sorduğum iki prof. ise tam tersini söylüyor. yazıyı yayınlayan yer önemli , dağıtımı sağlayan yer olarak fikir beyan ettiler."
  ifadelerini de kullanmış.
  https://twitter.com/.../1089883870827286529

  şimdi burada başka bir itham daha söz konusu. süleyman rodop site yönetiminin kasıtlı olarak kendisini hedef aldığını iddia ediyor. doğrudur yanlıştır orası ayrı. bu konuda hiç bir yorumda bulunamam.

  sözlüğün tamamını kapattırmak gibi akıllara ziyan bir düşünce içine girmiş olması inanılmaz. gerçekten inanılmaz. keşke twitır miwitır her yeri kapatsalar. bilgiye ulaşabilmek için sadece gazete ve televizyonlara muhtaç kalsak... "şu mektepler olmasaydı, ben bu maarifi ne güzel idare ederdim" anlayışından çok uzak değil bu.
 • sosyal medyada ali naci küçük, ibrahim seten ile birlikte tek güvendiğim kaynak.

  adam en azından transfermarkt'de önüne ilk çıkan adamı galatasaray'a yazmıyor. kendisi de biliyor kolpa haber yaptığından insanların güvenini kaybedince sosyal medya'da tutunamayacağını. aspor'un halini görüyoruz. sosyal medya'da aspor kaynaklı haberleri ciddi alan yok. diğer foto galeri odaklı internet gazetelerini saymıyorum bile.

  evet monocoprensi olayında adama baya bir kurulduk ettik lakin adam taraftara transfer konusunda doğru haberi verdikten sonra kendisini bu konu üzerinden eleştiremem. destek çıkarım.
 • şu zavalliya laf edip durmayın günah ya. adam zavallı, adam bir hiç... senelerdir muhabirlik yapıyor ona rağmen hala comez bir muhabir gibi heyecanlanıyor, kekeliyor, cümleyi toparlayamiyor soru sorarken.

  ayrıca bunak. soruyu sorduktan sonra hoca bu soru üzdü diyor. uzduysem özür dilerim diyor ama birkaç gün sonra açıklama yapıp özür dilenecek bir şey yapmadım yapsaydım özür dilerdim diyor. serhat gibi bir adam bunun amiri lan düşün bir insan daha ne kadar düşebilir ki...
 • "mehmet scholl türkiye'deki akrabaları aracılığıyla galatasaray'a mesaj gönderdi: bıktım bu gurbetten" şeklinde bir haber ile tanıdığım işe yaramaz canlı. daha mehmet scholl münih'e transfer olmamışken yalan haber yapıyordu. çoğumuz biliriz mehmet scholl'un kendini türk hissetmediğini ve akrabalarını tanımadığını. adam 20 yıldan fazladır yalan haber yapıyor aq. bunca yıl yalan haber yapmaktan utanmamış bir insan müsveddesi her türlü karaktersizliği yine utanmadan yapar. riekerink hocam da bunu insan sanıp sorusunu dinledi. nasıl biri olduğunu öğrendiğinde üzülmesine gerek olmadığını da farketmiştir. büyütmeye gerek yok. sürpriz bir olay yok çünkü. bokun kokması kadar doğal bir olay bu.
 • --- alıntı ---

  galatasaray da yarın dananın kuyruğu kopuyor.
  terim-serdar aziz buluşması.
  ozan kabak ile ilgili teklifler değerlendirilecek..
  rodrigues - maicon netleşecek.
  eren için geri dönüş yok.
  ve ...
  anlaşma sağlanan futbolcular takıma katılmaya başlayacak..
  hadi hayırlısı..

  --- alıntı ---

  söylediklerinin fazlası var, eksiği yok.

  (bkz: 2018 - 2019 sezonu ara transfer dönemi)
 • isim vermeden bilmece gibi insanlarla dalga geçen gazetecimsi tayfalarından biri. arkadaşlar düşünün bir habercisininiz. ingiltereden sarı saçlı mavi gözlü bir futbolcuyla anlaşılmaya çalışıyor diye bir tweet atıyorsunuz. bunu neden yaparsınız. cevap basit. kişisel tatmin ve ilgiyi alakayı üzerinize çekmek için. bunu yazıp arkasına yaslanıp hahaha ne keriz lan bunlar da her dediğime inanıyor, şunlara bak dediğine eminim. dedirtmeyin.
 • dün yaşanan olaydan sonra yazdığı her şeyin altina "yönetimden kaç para aliyorsun?, "satilik kalem" vb şeyler yazılan kişi. bunun galatasaray sözlük'den çıkması çok üzücü bir durum.
  kendisinin gazeteciliğini sevmem (bkz: #2570062) ama bu demek degil ki kendisine yapilan bu harekete sessiz kalinmali.
  umarım kendisi için başlatılan bu linç kampanyasının sorumlusu hakkında yasal işlem başlatır, ben olsam yapardim en azından. insanlar hakkında bu tarz şeyler yazip onların hayatını etkilemek bu kadar kolay olmamali.
 • ant içerek açacağı davada sözlüğün kapatılmasını, yazarların hapise gireceğini umduğunu düşündüğüm gazeteci. ama iş sandığı gibi olmayacak. verdiği haberlerin de çoğu gerçekleşmiyor. verdiği forvet haberlerine güvenip galatasaray hissesi alsam patlardım. biraz da kendini sorgulamalı.

  bu ne öfke, daha yapıcı olmaya davet ediyorum sizi. gelmişsiniz 70 yaşına. hâlâ neyin peşindesiniz. burada kural dışı bir enrty olursa adminler hemen siler, şahsını da konu alan enrtyde öyle oldu zaten, bilginize.