• 1
  mükemmel bir "şey". nasıl tanımlasam bilemedim. sporcular için sosyal medya da diyebiliriz, bisiklete binen veya yürüyüşe çıkan insanın ne kadar sürede ne yaptım diye bakmasına olanak sağlayan program da diyebiliriz.

  misal bugün ben 5.7 kilometreyi ortalama 8.03 kilometre hızla 46 dakika 23 saniyede kat etmişim. yarınki hedefim 46 dakikanın altına inmek örneğin.
  quaresma'nın 45 dakikada 1 kilometre katettiği maçı düşünürsek, ben bayağı "kemik gibi" mesafe kat etmişim bugün.

  sözlük olarak birbirimizi takip edip, tatlı rekabetler yapabiliriz. günün sonunda da 9o dakikada ortalama 11 küsür kilometre mesafe kat etmiş insanlar olarak haklı şekilde sabri'ye sallayabiliriz zannımca.
 • 2
  harika bir uygulama/web sitesi. uzun zamandır üyeyim ama son bir buçuk yıldır aktif olarak kullanmaya başladım. yürüyüş, koşu, yüzme, kayak vs. her sporun kaydını tutabiliyorsunuz neredeyse. ben çoğunlukla bisiklet için kullanıyorum, ihtiyacınız olan her istatistiği veriyor (mesafe, hareket süresi, maksimum ve ortalama hız, yaktığınız kalori vs.), ayrıyetten bilgisayar üzerinden giriş yaptığınızda önceden rota yaratma imkanınız da var. takip etmek isteyenlere bir özel mesaj kadar yakınım*
 • 3
  mükemmel ötesi olmakla beraber birazcık dikkatli kullanılması gereken spor faaliyetlerine özel "sosyal medya" uygulaması. şöyle ki...

  o güzeller güzeli, özene bezene baktığınız, duvarlara yaslamaya kıyamadığınız bisikletinizi çaldırmamak istiyorsanız evinizden çıkar çıkmaz strava'nızı açarak herkese açık adresinizi yayınlamayın. bir miktar hareket ettikten sonra strava'yı açarak evinizin kapı numarasının gizli kalmasını sağlayabilirsiniz.

  varsın sizi 5 dakika daha az pedallamış/koşmuş göstersin. hırsıza davet göndermekten iyidir.