• 1
  ntvspor tarafından hazırlanan ve the sport book(dorling kindersley ltd.)'un çevirisi olan, tüm spor dalları hakkında bilinmesi gereken kuralları, çeşitli istatistikleri içeren ntv yayınları tarafından yayınlanan ansiklopedi.
  kitapta; takım sporlarından dövüş sporlarına, raket sporlarından atletizme kadar olan tüm spor dalları yer alıyor. spor dalına ait sahanın özellikleri, kullanılan aksesuarların ölçüleri, oyuna ait kurallar vb. gibi bir çok bilgiyi bir arada bulabiliyorsunuz. spora gönül vermiş insanların sahip olması gereken bir kaynak.

  http://kitap.ntvmsnbc.com/orneksayfa/SK2/
 • 3
  ''antik yunanlar olympia'da oyunlarını ilk kez başlattıklarından beri 'koşma', 'zıplama' ve 'fırlatma' sporları çok fazla gelişme gösterdi. o zaman sadece bir organizasyon vardı: stadyum yarışı. şimdi ise, kelimenin tam anlamıyla yüzlerce spor var. dolayısıyla karşılaştığınız bütün sporların kurallarını bilemiyor olmanız şaşırtıcı değil. bütün bu sporlar hakkında bilmeniz gerekenler spor kitabı'nda. hangi sayfayı açarsanız açın -basketbol, badminton ya da karate- kurallar, istatistikler, diziliş, neyin kural dahilinde olup olmadığını en güncel haliyle bulabilirsiniz.

  kitapta iki yüzden fazla spor -takım sporları, raket sporları, dövüş sporları, su sporları, kış sporları, hedef sporları, tekerlekli sporlar, motor sporları, hayvanlı sporlar, ekstrem sporlar- ve karşılaşabileceğiniz hemen hemen herhangi bir yarışmada sizi uzman kılacak bilgiden daha fazlası var.

  kitaptaki her spora dair, çabuk öğrenilecek, olmazsa olmaz olguların ve bilgilerin yer aldığı kilit bilgiler bölümü var. oyuncu profilleri, gerekli fiziksel özelliklerin ve becerilerin genel açıklamasını içeriyor. oyunun/sporun ana hatları oyun, oyuncular, kurallar ve tekniklere dair önemli unsurlarla ilgili bilgi içeriyor.

  istatistik köşesi'nde en son istatistikler yer alıyor ve bunların arasında da oyunculara ait rekorlar, önemli şampiyonaların ve olimpiyatların sonuçları var. satır araları şaşırtıcı ve etkileyici gerçeklerle rakamları içeriyor. perde arkası bölümlerinde, her sporun hikayesi yer alıyor ve burada da sözkonusu sporun yıldızları ve yarışmalarına dair haberler, bilgiler ve anekdotlar var.

  (tanıtım yazısından) ''
App Store'dan indirin Google Play'den alın