• 2
  domates ile birlikte ülkede kriz ölçer hale gelmiş meret. her yıl en az 1 en fazla 2 çift ayakkabı alırım ihtiyacıma göre spor ve ya klasik modellerden. hem ayakkabıları kolay eskittiğim hem de fazla çeşit ayakkabı giymeyi sevdiğimden yıllardır alışkanlık oldu bende. bu sene ise ayakkabı satan dükkanların önünden geçmek bile yürek istiyor. ayakkabıcıların genelde ortak taktiğidir fiyatı şişirip etikete indirim yazıp daha makul fiyattan satmak. bu yılsa şişirilen ve indirim yapılan fiyatlar eskinin 2 katı. yani geçen sene ulan bu ayakkabının fiyatını şişirip indirim yapalım öyle satalım denilen fiyatlar indirimli halde satılıyor. hem satıcılara hem müşterilere sabır diliyorum.
 • 5
  son yıllarda sadece ve sadece decathlondan aldığım ayakkabıdır. aslında sadece ayakkabı değil, çoğu spor ürününü decathlondan alıyorum. yanılmıyorsam bir fransız firması. ürünleri de kendi üretimleri.

  özellikle kalenji marka ayakkabıları hem günlük kullanıma hem de spor amaçlı (koşu, trekking vs) oldukça uygun. fiyatlar da öyle 300 400 kalibresinde değil. 60-70 tlden başlıyor 200tl arasında seyrediyor. yani bu devirde bu fiyatlar arasına spor ayakkabı bulmak (çakmalardan bahsetmiyorum) gayet hesaplı bence.

  velhasıl, spor ile alakalı alışveriş yapacaksanız decathlonu öneririm. ha profesyonel sporcuysanız çok daha kaliteli ürünlere yönelebilirsiniz, ama fiyat/performans açısından 1.sıraya koyarım ben bu mağazanın ürünlerini. biliyorum biraz viral gibi oldu ama cidden öyle bir amacım yok sadece tavsiye amaçlı yazdım.*
 • 6
  ek vergi geldiği için fiyatlar çok yükseldi. ben de bir adidas superstarı (alacağımdan değil dükkanda denk geldi) 430 tl görünce satıcıyla konuştum. demek ki bundan sonra nike adidas falan spor ayakkabısı alma dönemi sona erdi dedim. halısaha/krampon hariç diyebilirim. zaten koşu yapmadığım için daha klasik modellere yöneldim. hotiç, inci gibi markaların ayakkabılarını tercih ettim. sanırım ek vergi gelmesindeki amaç da buydu.
 • 7
  gercekten spor icin kullaniyorsaniz paraya acimamak lazim ama gundelik kullanim icin alacaksaniz piyasadaki yerli urunlere yonelin. marka takintisiyla aliyorsaniz bilemiyorum ama hayatinda dogru duzgun yuruyus yapmamis, kampa gitmemis adam gidip bu amacla uretilen ayakkabilara dunyalari bayiliyor. baskasina gostermek icin bosa harcanan faturalardan birisidir marka spor ayakkabi takintisi. sirf kot pantolonunuzla uyumlu olsun diye aliyorsaniz imitasyonlara yonelin. bir ayakkabiya vereceginiz parayla 4 tane alirsiniz farkli farkli giyersiniz iste. kimisi gercek urunden dayanikli cikiyor zaten.