• 3
  yaklaşık 2.5 sene sonra kapılarını açtığım kulüp. mocuishle yemiş içmiş, bir de interval kardiyo yapmış öyle gitmiş. otsukarcinin bir duvarda imzası duruyor sadece.

  sözlüğe girdiğim ilk entry'nin tarihi 18 eylül 2008. 4404 gün geçmiş, günde 5.9 entry yapıyor. tabi özellikle askerlik döneminde hiç giremediğim zamanlar oldu, yazmaya ara verdiğim zamanlar oldu, bağzı sebeplerden dolayı giremediğim dönemler oldu. 1000+ entry girdiğim ay da oldu, 0 girdiğim de. silip silip tekrar canlandırdığım da epey bir entry vardır, özellikle sinerji muhabbetleri kapsamında.

  ancak temel ihtiyaçlarım ve hayati fonksiyonlarım dışında 12 yıl boyunca herhangi bir şeyi bu derece düzenli ve günde 6 kereye denk gelecek sıklıkta yapmadım. yapabileceğim herhangi bir şey olacağını da sanmıyorum. herhangi bir şeye tahvil etmek de çok anlamlı değil aslında.

  mocuishle benden 3 sene sonra başlamış sözlüğe, 9 bin entry fark atmış. baymeursault daha 3 tam yılı doldurmamış sadece 4 bin entry gerimde. yani 12 yılda 26 bin entry tam olarak neyi ifade ediyor o da muamma. pandemiydi, kişisel karantinaydı derken son bin entry'i 8 ayda girmişim. bu arada mocuishle 3 bine yakın entry girmiş, baymeursault 4 bine yakın entry girmiş. son on direk bukucu de 2 bin küsur girmiş. ısrarla entry girmek, girebilecek bir şeyler bulabilmek gerçekten takdire şayan şeyler.

  yaş ilerledikçe bunun bir hobi ile fedakarlık arasında nasıl gittiğini de görüyorsun. aslında bir entry girmenin bile bir lütuf olduğunu falan farkediyorsun.

  nice 26 binlere diyeceğim de, zor gibi ya...
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!