• (bkz: #2554762)

  aslında bunun için 17. haftanın bitmesini bekleyecektim ama dayanamadım. * bu kehaneti daha da arttırıyorum; kalan maçlarımız şöyle sonuçlanacak (zaten birebir çoğu tutmaz da, üç aşağı beş yukarı böyle olacak ama. sivas maçını kazanıp ikinci devrede 42 puan civarı toplayacağımızı düşünüyorum.)

  http://gss.gs/hKz.jpg

  puan durumu da şöyle olacak (ilk 4 dışındaki takımlar üç aşağı beş yukarı.):

  http://gss.gs/x0g.jpg
 • (bkz: #2565339)

  geçen yıl böyle bir kehanette bulunmuştum. benim tahminim;

  1.galatasaray-71
  2.başakşehir-67
  3.trabzonspor-65
  4.beşiktaş-61

  idi. sezon ise;

  1.galatasaray-69
  2.başakşehir-67
  3.beşiktaş-65
  4.trabzonspor-63

  şeklinde bitmişti. başakşehir birebir tuttu, aynen söylediğim gibi (gerçi ben puan kayıplarını 18. ve 25. haftalar arası bekliyordum, orada yanıldım. puan kayıplarını son 9 haftada yaptılar.) ikinci devrede sadece 32 puanda kalarak 67 puanla kapadılar sezonu. biz de ucu ucuna kaçtık, hep seriyi sona bırakırız diyordum, öyle de oldu aslında sadece konya maçı sekti. konya maçı da tutsa 71 puanla tamamlıyorduk sezonu. genel olarak ikinci devre 40 civarı puan yapacağımızı, başakşehir'in de 31-32 civarında kalacağını düşünüyordum. geç de olsa öyle de oldu.

  konumuza gelirsek, yine aynı kehaneti tekrarlıyorum ve 71 puanla şampiyonuz diyorum. sezon başı tahminim 73 puandı ama çok puan kaybettik, 73'ü göremeyebiliriz bu yüzden. ilk devre tahminim 32 puan, ikinci devre tahminim 41 puandı. ilk devre 30, ikinci devre 39 falan olabilir ama yine aynı senaryoyu göreceğiz. ikinci devre-ilk devre arası 10 puan bandında fark olacak. ikinci devre fatih terim yine sözünü ettiği gibi takımı toparlar, yüksek puan alırız ve şampiyon oluruz. en büyük rakibimizin de fb olduğunu düşünüyorum hala. diğerleri de son 6-7 haftaya kadar bu işin içinde kalabilir ama son düzlükte tamamen kafa kafaya kalırız fb ile.

  gs'nin maçları: https://gss.gs/0Az.bmp
  fb'nin maçları: https://gss.gs/YqA.bmp
  ilk 5 puan durumu: https://gss.gs/jVY.bmp

  şu an puan durumuna ve oynanan futbollara bakınca bu tahminler, yorumlar deli saçması, absürd gelebilir ama bu noktadan itibaren takımların daha az puan kaybedeceğini düşünüyorum. şu ana kadar ilk 13 haftada fb 17, biz de 19 puan kaybettik. ikinci devre her türlü daha az olacak bu rakam. biz 40'a, fb de 35-36'ya yaklaşır ikinci devrede.