• 1
  başlık böyle hayata dair tecrübeler gibi oldu ama, başlığın amacı bu değil. şimdi ben beğendiğim bir mekan olduğunda ya da bir yemek yediğimde, bir kitaba bayıldığımda muhakkak sevdiğim insanlarla paylaşmak isterim. bunların hepsi için tek tek sözlükçülerin sevdiği mekanlar, sözlükçülerin sevdiği albümler diye başlık açmaktansa, hayatınızda karşılaştığınız ve sevdiğiniz, tadını beğendiğiniz, insanların da muhakkak denemesini istediğiniz şeyleri bu başlık altında toplarız diye düşündüm.*

  ilk tavsiye başlığı ben açtığım için haliyle benden geliyor. sözlükte bir çok deep house dinleyen arkadaş var. ve istanbul'da böyle çok kaliteli mekanlar yok. özellikle cuma ve cumartesi geceleri saat 10'dan flavio* da süper dj performansları oluyor. ayrıca biliyorsunuzdur ama yine taksimde manda batmaz diye kahve yapan bir yer var. adamlar dünyanın en güzel türk kahvesini yapıyorlar.
 • 2
  türkiye futbol federasyonu'na tavsiyemdir: türkiye liglerini tek çatı altında toplasınlar. 81 ilden 81 takım yarışsın. 81 takımlı lig olsun. küme düşme olmasın ama o ili temsil edecek takim sezon öncesi il içi turnuva ile secilsin. böylelikle her gün mac izleme şansımız olur. her gün mac yayını olsun.
  hiç yabancı futbolcu olmasın takımlarda. hatta o il dışından futbolcu transferi de yasak olsun. sadece o il kütüğüne kayıtlı futbolcular olsun.
  her ilde yaşayan kişiler sadece o ilin takımını desteklesinler. başka sehir takımını destekleyenlere ceza verilsin.
  daha zorlarsalar daha orjinal fikirler de çıkar bence. sonuçta karar almak kolay, mantık ya da vicdan olmadıktan sonra.