• 1
  halı saha işleten girişimcilerin üye olduğu, sahaya kamera yerleştirerek tüm maçları kaydettiği, oynayan kişilerin http://sosyalhalisaha.com/ web sitesinde il, ilçe, saha, tarih ve saat seçerek kendilerini izleyebildiği; hatta oyuncuların profil oluşturarak maçlarını profiline kaydettiği, önemli anları, golleri kesip arşivleyebildiği oluşum. kesilen pozisyonlar elbette link şeklinde sosyal medyada, whatsapp uygulamasında da paylaşılabiliyor.
 • 2
  ilk uygulanmaya başlandığı il istanbul olan harika uygulama. zamanla gebze'den halı sahalar ile anlaşmış ardından yavaş yavaş türkiye'nin birçok iline sıçramıştır.

  son olarak izmir'de de bir halı sahada sosyal halı saha uygulamasına başlandığını görmek beni oldukça mutlu etti.

  karşıyaka atakent halı sahası bu uygulamayı kullanmaya başlamış ve orada oynanacak maçlar kayıt altına alınıyor artık. peki bu bilgi bizim için neden önemli sevgili renktaşlar, şöyle ki izmirli sözlük yazarları olarak yapacağımız halı saha maçlarını burada oynayabilir ve sözlükteki diğer yazarlarımız ile paylaşabiliriz.
 • 3
  türkiye’nin bazı illerinde gerçekleşen, oynadığın halısaha maçından yaklaşık bir saat sonra kendi maçını izleyebilme imkanı.

  maçın içinde o attığın efsane çalımın ya da şutun aslında öyle olmadığını gösteriyor o biraz kötü :/ ya da koşmaktan öldüm dediğin bir maçta aslında elini hiç belinden indirmemişsin onu görüyorsun hevesin kaçıyor. ama tabi arada uzaktan attığın goller için güzel bi fırsat:)