• teknik direktörleri martin sevela 4-3-3 ve 4-2-3-1 arasında gidip gelen son derece ofansif oyunu tercih eden eski bir slovak oyuncu.

  2017 ekim ayında takımın başına geldiği günden bu yana 2,15 puan ortalamasına sahip.
  takımın yaş ortalaması 25,4.

  bu takımı izleme sebebim andraz sporar, dejan drazic ve moha.

  hücüm hattını oluşturan bu 3'lünün takımın gollerine katkısı %89.. 47 gol atana takımda bu üç oyuncunun gol ve asist rakamları 42...

  dejan drazic 23, andras sporar 24 moha 25 yaşında.

  dejan drazic, 1,2 milyon karşılığı celta vigo'ya gitmişti. celta vigo'nun balkan ve kuzey avrupa açılımının etkisi. henüz 19 yaşındaydı ve etkili olamadı. real valladolid'e kiralandı. kral kupasında 6 maçta attığı 3 gol dışında herhangi bir gol katkısı veremedi 2018'de bir şişe su parasına celta vigo'dan transfer edildi. bu sezon yaptığı katkı 23 maç 2 gol 7 asist.

  mohammed rharsalla khadfi yani moha fas asıllı bir ispanyol.
  cd huétor tájar gibi bir takımdan ukrayna'nın olimpik donetsk takımına transfer olup hemen kiralandı. olimpik donetsk hakkında kararını çabuk verdi ve 2018 kışında 150 bin euro karşılığı bratislava'ya sattı. o günden itibaren 38 maçta 15 gol 14 asist..

  ve andraz sporar...
  nk olimpija ljubljana'nın 4-0 biten nk radomlje maçını izlemek için rijeka'dan 150 km yol yaptık. aslında rijeka'ya da venedik'ten geçmiştik. gençlik işte (2014)... değişik stadyumlarda maç izleme sevdamızın sonucuydu bu maç. 1 gol 1 asist yapmakla kalmayıp rodic ile birlikte 4-4-2 oynayan o takımda parıl parıl parlıyordu. şu an empoli'de oynayan miha zajc ve beklenen patlamayı bir türlü yapamayan marko vukcevic'in oluşturduğu altıgen 4-4-2'de muhteşemdi. bu arada partneri aleksandar rodic de yabana atılacak bir forvet değildi.

  o iki haftalık gezide izlediğimiz on maçta gözüme çarpan en güzel adamlardan biriydi (hnk rijeka'da andrej kramaric ile birlikte) anraz sporar. 1 sene sonra basel onu transfer etti. ama bir tendon sakatlığı yaşadı ve devreyi kapattı. basel ondan çabuk vazgeçti ve geçen kış bratislava'ya geldi. bu sezon 22 maç 20 gol 6 asist..

  bratislava şu an ligde lider. en yakın rakiplerine 8 puan fark atmış durumdalar ve hiç yenilmediler.
  moha ve sporar'ın (özellikle sporar'ın) yeni bir transfere imza atabileceğini düşünüyorum... mental açıdan ikisi de son derece güçlü.. garry'nin gidişi sonrası illa 4-3-3 oynama çabasına gireceksek moha'yı tavsiye edebilirim.

  sporar ise yanında güçlü bir target man ile çılgın atabilir.