• 2
    şimdiki sahipleri güney kıbrıslı tremova limited şirketidir. 1991 yılında forums-skonto adı ile kurulmuştur. letonya liginde 15 kez şampiyon olmuşlardır.

    2004-2005 uefa şampiyonlar ligi sezonu 2. ön eleme turunda trabzonspor ile eşleşmiş, ilk maçta kendi evinde 1-1 berabere kalmış ve, ikinci maçta ise avni aker stadyumu'nda 3-0 yenilerek elenmişti.

    vodafone'un telsim olduğu 2004 yılında bir servisi vardı. adını tam hatırlamıyorum ama sanırım cepinfo gibi birşeydi. bu servis ister ev, ister cep telefonundan da aranabiliyordu. telefon ahizesine doğru söylenen kelimeyi algılayıp, söylenilen kelimeyi daha önce kendileri tarafından yapılan bant kayıtları ile eşleştirip tekrar ediyor, ardından söylenilen kelimeye bağlı olarak o şey hakkında son dakika haberleri veriyordu. ''neymiş lan bu ?'' diye bir kere denedim. bir futbol kulübü hakkında bilgi vermesini istemiştim.* hiç alakası olmamasıyla beraber o söylediğimi skonto riga olarak algılayan, bant kaydından bir erkek sesi ''skonto riga'' dedi. arkasından yine bant kaydında bu sefer bir kadın ''şu anda söylemiş olduğunuz takım ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmamaktadır'' demişti.*

    http://upload.wikimedia.org/...n/9/98/Skonto_FC.png