• 6
  hala ismail senol diyor ya. karsindaki insanin anasina bir guruh dakikalar boyunca milyonlar onunde kufur ediyor. ne yaparsa yapsin kimse bunu haketmez. kendi yerine koy oyle konus. sen bir hata,yanlis yapsan burada biz birlesip senin ailene kufur mu edecegiz. boyle terbiyesizlik olabilir mi? taraftar grubunun da web sayfasinda bir bildiri yayinlayip ve ilgili kisiyi uyarmalari gerekirdi. bu ne ya milletin ailesine alenen kufur edeceksin sonra yok galatasaray bizi karsisina aldi, yok ergin ataman boyle yapti diyeceksin.
 • 8
  güruhların milletin anasına bacısına sövmesini doğru bulduğunu hiçbir zaman söylemeyen yazar, sadece bunun yeni bir problem olmadığı dünyanın heryerinde her daim varolan ve değişmeyecek olan bir gerçek olduğunu söyleyen ve bu problem sanki sadece galatasaray taraftarında varmış gibi bir anda çıkıp küfrederseniz istifa ederim tarzı konuşmaların sadece kulüp içinde huzursuzluk yaratacağını söyleyen yazar.

  o zaman aziz yıldırım veya emre belözoğlu'na küfür edildiğinde de basıversin hocalar istifayı ne fark eder ki ismail şenol peygamber mi ?

  edit: madem tribünde küfür bu kadar mahvedici bir şey, bir daha fenerbahçe'ye, aziz yıldırım veya emre belözoğlu'na küfür edildiği ergin ataman ve savunucularından aynı hassasiyeti beklerim, küfür de istisna mı olur madem kalkması gerekiyor toptan kalksın o zaman. senin ülkenin meclisinde bile küfür ediliyor behey, tribünde küfür olmasınmış, peh.
 • 10
  mecliste de kufur ediliyor kahvede de kufur ediliyor diyerek kufuru yasallastirmaya calisan yazardir kendisi. senin hayatinda oyle olabilir ama benim hayatimda degil. oraya coluguyla cocuguyla gelen binlerce insan var. mecburlar mi kufur dinlemeye olayin nesnesi onemsizdir ister ismail senol ister, bir baskasi. ayrica kulup mecbur mu senin ettigin kufurun cezasini odemeye? dahasi su her olaya da aziz yildirim ve emre belozoglu uzerinden ornekler vermeniz de hayli ilginc. bu bile inkar ettigin bir baskanin anasina kufur edilmesine sesini cikarmadiginin ve desteklediginin onayidir. yani aziz yildirim'in anasina kufur mu edilmeli. aziz yildirim'in canini acitacak daha yaratici bir hamleniz yok mudur?

  kendisi galatasaray spor kulubunden bugun bir basin toplantisi yapip, kufur mecliste bile var. buyutulecek birsey degil.' diyerek menerbahcevari bir savunma yapmasini beklemektedir.

  irkcilik olayi da dunyanin her yerinde de var be hey. hatta bugun italyan meclisinde bile var.fenerbahce stadinda drogba ve eboue'ye muz gosterilmis ne olacak ki?
  bu sekilde dunyadaki butun cirkinliklerin uzerini ortebiliriz. ha gayret.
 • 11
  hala yanlış anlaşılan yazar, kendisi küfürü yasallaştırmaya, hoşgördürmeye, haklı çıkarmaya çalışmamaktadır, eğer bundan sonra hayatın hiçbir kesim, taraf ve yerinde zerre küfür olmayacak deseler seve seve kabul eder.

  fakat yazarın tepkisi bu artık heryerimize işlemiş belki problem, belki kültürel bir yozlaşmışlık, belki de insanoğlunun zaaflarından, ne derseniz deyin küfür olayını galatasaray'a karşı kullanmak suretiyle "çekip giderim, ben bu takımı şampiyon yaptım, susacaksınız" edasında tehditvari konuşmalar ile taraftara ultimatom veren hepimizin sevdiği koç ataman'ın bu tutumunadır. böyle bir tutum sadece ve sadece camia içi huzursuzluk çıkaracağı gibi twitter'da gördüğümüz üzere kulübe "hodri meydan" çekebilecek aşağılık insanların eline de koz vermek demektir ve hiçbir gereği yoktur.

  ayrıca yazar çok çok iyi bilmektedir ki sayın ve sevgili ataman'ın bu tepkisi küfür eyleminin genel çirkinliği ve yanlışlığı üzerine değil spesifik olarak ismail şenol üzerine olmasıdır. bunu da ataman'ın konuyla alakalı "ismail'in annesinin bu maçla ne alakası var" veya "ismail bana zamanında karşılıksız danışmanlık yapmıştır" gibi sözlerinden anlayabiliyoruz. bu şu anlama geliyor aslında ataman kafasında idealize olmuş doğrular üzerinden değil sevdiği bir kişiyi savunmak suretiyle taraftara ultimatom vermiştir. bu, yaptığı hareketin yanlışlığını daha da arttırmaktadır.

  eğer ki hala anlaşılmayan bir nokta varsa sisman forvet arkası özel mesaj yoluyla seve seve cevap vermeye ve kendini anlatmaya çalışmaya hazırdır.

  not: yazar ataman'ı sever, ultraslan ile de zerre alakası yoktur.
 • 14
  acayip birisi bu arkadaş. biraz ahmet çakar vari olacak ama, çok itici yazdıkları. hangi konuya girsem, yazılanlara hep bir muhalefet, bir eleştri," ben bilirim siz ne anlarsınız" havası. ortamda ki her şeye muhalefet eden tip vardır ya muhtemelen bu arkadaş o. bu kendisinin hiç umrunda değildir ama, sev(e)medim ben bu arkadaşı. sbt:(
 • 20
  (bkz: #1493025)

  en son yaptığım burak ve selçuk eleştirilerinden dolayı bazı yazar arkadaşlar benden nefret edercesine rahatsızlık duymuşlar.

  bunun başlıca sebebininde üslubum olduğunu düşünüyorum. lakin bu eleştirilerdeki sert üslubumun çok farkındayım ve bilerek bu yapılan büyük sözleşme yanlışına dikkat çekmek, bu hatayı altını çizerek eleştirmek için bu sivri üslubu kullanıyorum.

  çoğumuzun futbolcularla kurduğu bağ ve sevgi belki de haklı olarak onların gerçekleri görmemizi, görsek bile ifade etmemizi zorlaştırıyor.

  fakat bende doğru bildiğimi ve yanlış gördüğümü, gerçekleri, bazen sert bir üslupla da olsa ifade etmezsem benim içim rahat etmez.

  mesaj atan arkadaşlara da söyledim ben gerçekleri ifade ettikten sonra "kötü çocuk" olmaya razıyım, sürekli övmek, sevgi sözcükleri saçmak, futbolcuları deyim yerindeyse "tanrılaştırmak" en kolayı çünkü.
 • 22
  taraftarı tatlı ruyalarindan uyandirinca tepki çekmiş. antep elestirisineyse katılmıyorum, bence formunda bir düşüklük yok, bilinçli olarak oynamiyordu selçuk.

  fm'ci bebeler kızacak ama 29 yaşında adama 3 milyon euro'dan 5 yıllık sözleşme yapmak için arap şeyhi gerekiyor. ünal başgan cebinden veriyordur umarım bu paraları.
 • 23
  bence sözlüğün armağan çağlayanıdır.

  http://www.beyazcamhaber.com/d/news/2987.jpg

  yazmayayım diyordumda alttaki yorumunu görünce yazmaya karar verdim. tamamdır nuri iyi oyuncu vs kabul realde oynadı dortmundda oynadı liverpool da oynadı ama dikkatinizi çekerim nuri sadece dortmundda başarılı oldu. ne milli takımda ne başka takımda varlık gösteremedi. selçuğun bu sezon özellikle kötü olduğu tamam da bu kadarda gömülmez be kardeşim. yapmayın...

  (bkz: #1493430)
 • 24
  galatasaray'ın bütün kutsallarına laf edebilen, bunun da objektiflik, sert üslup olduğunu düşünen ilginç yazar. belki kutsallara demek yanlış olur; genel olarak eleştirildiğinde tepki alacak insanlara hunharca giydiriyor bu renkdaşım. sadece 2 gün içinde burak, selçuk, arda gördüm ben sol frame'de. ki bir süredir ders, sınav, konser- sahne temposundan sözlükle ilgilenemememe rağmen.

  yani diceğim o ki sevgili renkdaşım, bizi kışkırtmasan, qral falan yazmasan, ömür gedik'in boktan yazılarını paylaşmasan olmaz mı herkesin fanatik olduğu şu ortamda? sen de biraz destek olsan? kişisel tek bir muhabbete bile girmedim seninle, dolayısıyla trol falan demek yakışmaz bana. ama sanki biraz bu yolda ilerliyorsun. yukarıda mizuhara demiş, yazıların hemen ayırt edilebiliyor patos64 gibi.