• 3
  (bkz: galatasaray sözlük/#2847151)

  galatasaray'ın güzel futboldan ve mali yapıdan ibaret olmadığını anlamadığı için bomboş yazı yazmış yazar. burası fenerbahçe yada beşiktaş değil, galatasaray hiçbir zaman başarı için her şeyin mübah olduğu bir kurum olmadı. zaten bugün rakip dediklerimizin her anlamda önünde olmamızın en büyük sebebi de bu sahip olduğumuz değerlerdir. kimsenin sevmediği dinazor liseci tayfa bile bu kulübün sigortasıdır, her ne kadar çoğu düşüncelerinde riyakar davransalarda.

  galatasaray bir his takımıdır. kapısında " sizi buraya getiren yeteneğiniz, burada tutacak olan karakterinizdir." yazar. ve bunları değiştirmeye ne terimin ne de sucuk ekmekçilerin gücü yeter. bu kadar gösterilen tepkinin de sebebi budur. galatasaraylılar biat etmez, sorgular, geçmişe değil geleceğine bakar. fatih terim bizi bugünlere getirendir ama zaten görevi budur. çok sevdiği galatasarayı daha iyiye götürmek için ücret alır. ama ben yaptım ben bozarım diyemez, kulübün sahibi değildir, buna galatasaraylılar izin vermez. galatasarayın her altyapı oyuncusuna kucak açacağına fatih terim karar veremez, dolayısıyla galatasarayın vizyonunu belirleyen kişi fatih terim değildir.

  bu bir transfere olan eleştiri değil , galatasaray'ın değerlerine yapılan saldırıya tepkidir.
 • 4
  (bkz: galatasaray sözlük/#2847151)
  on numara bir entry girmiş yedinci nesil yazar.

  internet her eve girdikçe herkes herşeyin profesörü oldu. doğal olarak arda turan kadar top oynayacağını belirtebilen de var fatih terim kadar hocalık yapacağının altını çizende. galatasaray değerlerini televizyon başından izleyerek,stada giderek herkesten iyi bildiğini düşünende var. çağımızın yeni trendi klavye başında herbokologluk yapmak.