• 3
  9 ekim 2016 uşak sportif ülker maçını canlı izlememiştim, az önce tekrarını seyrettim. adam tek başına ülker'in içinden geçmiş. 30 sayı 12 ribaund maç sonu istatistikleri. kendisini ligin geri kalanında takip etmeye çalışacağım. çok iyi bir skorer ve nba kalitesinde bir atletizme sahip. bu sene lige renk katacak oyunculardan bir tanesi olacak, izlemeye devam edelim.
  9 ekim 2016 uşak ülker maçında vurduğu smaç.
  https://twitter.com/...s/785226632214810624

  bu da güney kore liginde vurduğu bir smaç, lebron'un ben mclemore'un üzerinden vurduğu smaça benzettim.
  https://twitter.com/...s/727566195994537984

  edit: kendisinin tam adı shaquielle o’neal mckissicmiş. dünkü maçta da spiker kendisinin adını sürekli shaquielle o’neal mckissic şeklinde söyledi, tv istatistiklerinde de shaquielle o’neal mckissic şeklinde geçiyordu tam adı. bu ismin hikayesini baya merak ettim çünkü mckissic doğduğunda gerçek shaq daha 18 yaşındaydı ve henüz basketbol adına büyük bir şey başarmamıştı. (mckissic 90 doğumlu, shaq'ın draft edilişi 92) belki mckissic kendisine bu şekilde lakap falan takmıştır diye düşündüm internette baya araştırdım ama bilgi bulamamıştım. bugün eurohoops kendisinin hayat hikayesini yazmış ve bu konudan da bahsetmişler. tamamen tesadüfmüş.

  --- alıntı ---

  mckissic’in tam adı shaquielle o’neal mckissic. peki bu ismin arkasında bir hikaye var mı? yıldız oyuncu bu soruyu şöyle yanıtladı: “hayır, bir hikayesi yok. sanırım babamın içine doğmuş”. böyle demesi şaşırtıcı olabilir. çünkü mckissic’in adının efsanevi basketbolcu shaquille o’neal ardından koyulmuş olması çok daha mantıklı geliyor. ancak mckissic’in de dediği gibi babasının gerçekten içine doğmuş olmalı çünkü mckissic doğduğunda shaquille o’neal henüz 18 yaşında bir gençti. mckissic’in babası gerçekten çok ileri görüşlü bir adammış. böylece oğluna nba tarihinin en dominant pivotlarından birinin adını koymuş oldu.

  --- alıntı ---

  tamamını okumak isteyenler buradan okuyabilir.
  http://www.eurohoops.net/...ginc-hayat-oeykuesue