• galatasaray forması altında seyrettiğim en bitirici üç forvetten birisidir. (diğerleri : (bkz: tanju çolak ) ve (bkz: mario jardel ) .) topun ceza sahası içinde nereye geleceğini ve kale çizgisini nasıl bir vuruşla geçeceğini bilme konusunda allah vergisi bir yeteneği vardı. bizdeki son senesinde samiyende göztepe'ye attığı bir gol vardı. ceza sahası çizgisinde top kendisine doğru gelirken, bir çok forvetin yapacağının aksine topu kontrol etmek yerine, bacaklarını açıp ceza sahası içine çapraz koşu yapan sergen'e bırakmıştı. sonra kendisini unutturarak sergen'in iki oyuncuyu çalımlayıp geçtiğinde topu gönderebileceği ve gol için en elverişli olan noktaya gitti ve golünü attı. attığı gollerin pek çoğu gibi pek gösterişli değildi ve o golden geriye daha çok sergen'in hareketleri kaldı çoğumuzun aklında. belki efsane olacak kadar çok gol atmadı ve hatırladığım kadarıyla galatasaray formasıyla spektaküler olarak nitelenebilecek yalnızca bir röveşata golü vardı. ama samsunspor'da kendisine küçük tanju lakabı takılması kesinlikle boşuna değildi.
 • bu adam galatasaray'da kalıcı olamadıysa asıl sebebi 2000-2001 sezonundaki fenerbahçe-federasyon-meyda ittifakıdır. o sezon rahat 5 golü olmayan faullerle, olmayan ofsaytlerle verilmemişti. yani öyle de bir şansızlığı vardı.

  galatasaray formasıyla şampiyonlar ligi'nde ilk 11'de başladığı tek maç 13 mart 2001 paris saint germain galatasaray maçı'ydı. ki zaten onda da gruptan çıkmayı garantilemiştik.

  ne bilim, severdim, sempatik çocuktu.

  ekleme: gelen mesajlar üzerine o sezon serkan'ın 11 nizami, galatasaray'ın da 17 nizami golü verilmediği söyleniyor. ben zaten o sezon direk 10 gol sayarım kafadan nizami olup da verilmeyen gollerimizden. vay arkadaş, böyle gasp edildi şampiyonluğumuz, sesimiz dahi çıkmadı.
 • fatih terim'in 1996 yılında ki ilk galatasaray macerasında, transfer listesinde flaş isim olarak 3 önemli oyuncu yer alıyordu.1-portekizli sol açık folha,2-trabzonspor'lu bazukacı golcü hami ve 3-samsunspor'un yeni tanju'su olarak futbol piyasasında lanse edilen serkan aykut.hami transferi trabzonspor'un önce tamam deyip sonra yan cizmesi nedeniyle askıya alındı.folha türkiye'ye getirilmeye ikna edilemedi ki hemen ardından gheorghe hagi ile anlaşıldı.serkan'dan ise terim'in ısrarına rağmen astronomik bonservisi sebebiyle vazgeçildi.tam 6 yıl sonra terim'in 2.galatasaray macerasında bu ikili florya'da buluştu.ancak serkan hazırlık kampında terim'in gözüne girmeyi başaramadı ve eski takıma samsunspor'a geri dönerek futbol yaşamını sürdürdü.o sezon serkan aykut'u elden çıkaran yönetimin brezilya'lı christian'ı transferin son döneminde apar-topar getirmesi ve devre arası geri göndermesi,30 ağustos 2002'ye kadar florya'da idman yapan boşta ki hakan şükür'le ilgilenilmemesi ve şükür'ün blackburn rovers transferi,1 sezon boyunca galatasaray'ın gol sıkıntısı yaşamasının ardından ertesi sezonun başında hakan şükür'ün yuvaya geri dönüşüde elbette ki dönemin galatasaray fiyasakolarıdır.hakan şükür 2002-2003 sezonunda imza atsaydı o sezon beşiktaş'a belki de şampiyonluk kaptırılmayacaktı.
 • samsunspor'daki ilk yıllarında "küçük tanju" olarak çağrılan, zaman geçtikçe yıldızlaşan ve 1999-2000 sezonunda gol krallığı yaşamış bir isim serkan aykut. galatasaray'da ise okan-emre ikilisi takımdan ayrılınca kendi deyimiyle yalnız kalan isim olmuştur. ailevi sorunları, yine kendi deyimiyle mircea lucescu ile olan uyuşmazlığı gibi sebeplerle performans düşüklüğü yaşamış ve genelde yedek kalmıştır. buna rağmen istatistiklerine bakılınca özellikle dakika-gol anlamında ligin üst sıralarındadır.

  fenerbahçe'ye gol atmış, süper kupa kaldırmış, şampiyonlar ligi'nde çeyrek final görmüş olsa da kendini galatasaray'a pek ait hissedemediğini söylemiştir.

  yalnızca 1 kez a milli takımda oynamıştır. * samsunspor'da gol kralı olduktan sonra bile milli takıma çağrılmazken galatasaray'a transfer olduğunda aday kadroya çağrılmıştır. (yine de oynayamadı) ayrıca 99-2000'de gol krallığıyla beraber en çok asist yapan oyuncu da olmuş.

  2000'de rangers'a imza atma aşamasına kadar gelmiş ancak çalışma izni alamadağı için bu transfer gerçekleşmemiş.
 • düşünüyorum da ne kadar iyi golcüler vardı o dönemlerde ligde. hakan şükür, arif erdem, ilhan mansız, okan yılmaz, serkan aykut, elvir bolic, ahmet dursun, ümit karan vs. gerçekten ligde çok iyi golcüler vardı ancak özellikle üzüldüğüm 2 isim varsa bunlar serkan aykut ve okan yılmaz'dır. serkan galatasaray tecrübesi yaşadı iyi veya kötü ancak okan bursaspor'da kaldı ve sonrası ise malum hiç iyiye gitmedi. her ikisi de avrupa deneyimi yaşamalıydı ancak çeşitli sebeplerden dolayı bir türlü olmadı.