resim
Sérgio Miguel Relvas de Oliveira
Takım:Galatasaray
Mevki:Merkez orta saha
Yaş:30
Boy:1.81
Uyruk:Portekiz
 • 1412
  https://gss.gs/Y58.jpg

  serdar ali çelikler'in yaptığı haberin yalan olduğunu kendisinin muhammed kerem aktürkoğlu'nun fotoğrafının altına yaptığı yorum ile anlayabiliyoruz.

  işin ilginç ve taraftar olarak dikkat etmemiz gereken tarafı da oliveira portekizli bir oyuncu olmasına rağmen hakkında yapılan türkçe haberlere cevap verebilecek kadar gündemi takip edebilen bir isim. o yüzden yerli yabancı fark etmez sporcularımız hakkında yorum yaparken daha dikkatli ve yapıcı olmamız gerektiğini düşünüyorum.
 • 1413
  takıma aidiyet duygusu var, büyük maçlarda olağanüstü oynuyor, anadolu takımlarını küçümseyip nispeten zorluk dozajı düşük maçları sallamamazlık gibi bir şey yapmıyor, iyi bir aile hayatı var, takım arkadaşlarıyla iyi geçiniyor, magazin hayatıyla gündeme gelmiyor. şöyle bir baktığımızda kesinlikle saha içi/saha dışı en önemli oyuncularımızdan biri. tıpkı mertens gibi. sami yen'de üçlü çektirmeyi hak ediyor... öz abim senin o boey'e attığın ters toplara kurban.
 • 1415
  maçın adamı olduğu maçlarda dahi tribüne çağrılmamış zeki ve yetenekli oyuncumuz. çağrılmayan yine birçok isim var ancak kendisinin varlığı takımımızın oyunu adına çok öenmli ve inanılmaz bir aidiyet duygusu da taşıması ekstra.

  ilk iç saha maçında kendisi ile taraftar bütünleşmeli kendisinin oyunu ve aidiyeti ödüllendirilmeli diye düşünüyorum.
 • 1416
  şu anki galatasaray futbol takımında alternatifi olmayan tek oyuncu..

  öbür mevkilerde iyi kötü yakın oyuncularla verim elde ediliyor fakat kendisinin yeri dolmuyor. hele mertens ve torreira ile aynı zamanda sahada ise galatasaray çok farklı üstün oluyor.

  ilk geldiğinde aldığı uzun kontratın sebebini anlamamıştık. ama doğru imiş. çok yönlü oyuncu. pas istasyonu olma, alan kontrolü, defans arkası uzun pas, pres, yıldırma, yılmama, takımın boyunu ayarlama, oyunu hızlandırma/soğutma, serbest atış kullanma, takımdaşlık, devamlılık vs özelliklerine sahip.

  yapı olarak mesafeli, içine kapanık ve ciddi durduğu için şu ana kadar biraz geride kaldı seyirci nezdinde. fakat görüyoruz ki türkçe kendini ifade edebilme yetisi ve niyeti türk milli takım oyuncusu ferdi’nin çok önünde. eski ali sami yen kapalı tribünü olmuş olsaydı, kendisine çoktan hakkettiği desteği vermişti.

  bence bir tek kamera tamamen maçlar boyunca kendisini çekip, bu görüntüler altyapıdan gelenlere durdura durdura anlatarak ders olarak gösterilmeli. ayhan akman’ın her iki oğlunun da bu anlamda potansiyeli var. bu mevki için eğitilmeliler.
 • 1417
  sevmediğim ve güvenmediğim oyuncu. yeteneği, oyun görüşü ve bu sezon sezon boyunca verdiği katkı yadsınamaz. fakat saha içinde liderlik etmiyor. her maçın ilk 20-25 dakikası kayıpları oynuyor. bir de üstüne savunmada tembellik yaptığında selçuk inan'dan esintiler sunuyor.

  nitekim 17 mart 2023 konyaspor galatasaray maçında yediğimiz ilk golde savunma anlamında golü ve allah korusun buradaki momentum kaybıyla belki de şampiyonluğu hediye eden oyuncu oldu.

  pozisyonun başında konyaspor orta sahası tek pasla kendisini oyunda düşürüyor. paşam joggingle boş boş geriye dönüyor. garibim berkan soner'i karşılamaya çıkıyor merkeze.
  https://imgur.com/yoB7Bl4

  ikinci karede soner topu sağ kanada açıyor. paşamız hala alakasız bir yerde yürüyerek geri dönüyor.
  https://imgur.com/kbhrbws

  ve golü yediğimiz an. konyaspor 5 oyuncuyla sağ kanadımıza yükleme yaparak 5'e 4 sayısal üstünlük kuruyor. sergio burada tembellik yapmayıp doğru yer kapatsa ortada bir pozisyon yok. ama sergio'nun tembelliğini muhammed zekasıyla iyi değerlendiriyor ve yalancı bir koşuyla abdülkerim'i şaşırtıyor. abdülkerim 2 oyuncuyu marke etmeye çalıştığı için bu manipülasyonla bir anlığına oyundan düşüyor ve konyaspor güzel bir organizasyonla gol buluyor.
  https://imgur.com/jfp5WuV

  normalde ben bir oyuncunun yaptığı tek hataya bu kadar kızmam. fakat bu maç çok önemli bir kırılma noktasıydı ve mertens'le torreira'nın yokluğunda, berkan da özverili şekilde bir ileri bir sola bir merkeze koşarak 3 adamı kapatmaya çalışırken, skor ve oyun üstünlüğü bizdeyken oliveira'nın sorumsuzluğunun bu kadar pahalıya patlamasını çok sindiremiyorum. okan hoca'nın da bu sebeple kendisine tepki olarak mata'yı oyuna aldığını düşünüyorum. umarım doğru yönlendirmeleri yapıp sergio'yu oyunun iki yönünde de daha aktif olması için uyarırız. sezonun kalanı hata affetmez. aynı hatayı taylan veya berkan yapsa burada linç edecekken sergio'yu eleştiren kimseyi görmedim.

  ne olursa olsun ben sergio'nun şampiyonluk yolunda üstüne düşeni yapacağına inanıyoruım ama bu pozisyonda kafayı yedim.
App Store'dan indirin Google Play'den alın