• 1
  --- alıntı ---

  profesyonel sporcu, eğitmen, spor organizatörü, tv yapımcısı ve sunucusu, öğretim görevlisi

  3 haziran 1969 doğumlu olan serdar kılıç, odtü jeoloji mühendisliği ve beden eğitimi ve spor lisans eğitimi mezunu olup, spor organizasyonu ve yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır. egzersiz fizyolojisi, sporcu beslenmesi ve sağlığı konularında sertifikalı eğitimler almıştır. 1976-1979 mukavemet kayağı “cross country” kayak eğitimi alan kılıç, hala kayakla ilgilenmektedir. 1980-1989 temel hayatta kalma eğitimleri, kampçılık ve izcilik faaliyetlerinde bulunmuştur. 1990-1991 yıllarında temel dağcılık eğitimleri gördü ve o yıldan beri yurt içinde ve yurt dışında bir çok dağ tırmanış gerçekleştirdi.

  akım çalışması, liderlik, iletişim, risk alma, takım halinde sonuca ulaşma gibi yetkinliklerin test edildiği; eco challange, camel trophy, terra incognita, trans jebel sarhro, dünya navigasyon şampiyonası gibi bir çok dünya çapında serüven yarışmalarında takım lideri olarak türkiye’yi ilk kez ve defalarca temsil etmiştir.

  yurt içi ve yurt dışında bir çok kez zirvelere yaz ve kış tırmanışı gerçekleştirmiştir. zor arazi koşullarında arama kurtarma ve hayatta kalma eğitimleri almış ve vermiştir. bir çok kez kurtarma operasyonlarında yer alarak yaşam kurtarmıştır.

  doğa sporları malzemelerinde dünya lideri olan gore-tex firması eğitim ve malzeme testlerinde dünyanın değişik nokta ve koşullarında (çöl, dağ, soğuk iklim…) uzman olarak kendisini tercih etmiştir.

  takım çalışması, liderlik, motivasyon, iletişim ve kurumlar arası iş ağlarını genişletmek maksatlı business league’ i kurdu.

  20 ‘li yaşların sonunda kendi şirketi olan “wolftrack” i kurdu, 2008 yılı sonuna kadar 8000 üzerinde orta ve üst düzey çalışana; liderlik, grup dinamikleri, iletişim ve motivasyon ağırlıklı eğitimler verdi. 2000 senesinde türkiye ‘deki ilk yerleşik (kendi tesislerine sahip) 8-16 yaş çocuklar için serüven ve doğa sporları kampını kurdu. şimdilerde gençlerin gelişimi ve sosyal sorumluluk projeleri ile ilgileniyor.

  ntv’de “doğada tek başına” adlı programı hazırlayıp sunan kılıç, haliç ve marmara üniversitesinde liderlik ve grup dinamikleri, rekreasyon yönetimi, doğa sporları, çevre ve ekoloji dersleri verdi ve halen haliç üniversitesi’ nde öğretim görevlisi olarak ders vermeye devam ediyor.

  --- alıntı ---

  kaynak: http://www.keynotespeakersagency.com/...serdar-kilic/
 • 3
  kendisini hep koruma altında olan engerekli yılanı yiyen adam olarak hatırlayacağım kişi. doğada tek başına adlı program discovery'nin programlarına benzeyen bir programdı. bu programda koruma altında olan bir yılanı yedi. hatta o dönem çıkan haberlerde o yılanın son yılan olduğu yönündeydi. son yılan mı değil mi bilmiyorum ama sırf yılan yiyebiliyorumu göstermek için koruma altında olan bir yılanı yemesi hoş olmayan bir olaydı.