• 3
  ultraslan'ın istifaya davet ettiği isim.

  --- alıntı ---

  galatasaray, sivasspor arasında türk telekom ali sami yen spor kompleksi stadında oynanan maçta, galatasaray sicil kurulu başkanının vermiş olduğu talihsiz söylemleri üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz, bulunduğu makamın önemi ile tamamen ters düşen bu tutum ve söylemlerini kınıyoruz.

  ultraslan olarak büyük bir özveri ile uzun zamandır tesis etmeye çalıştığımız edepli ve huzurlu ortama aykırı olan bu tür davranış ve söylemleri kabul etmemiz söz konusu değildir.

  bu vesile ile rıza çalımbay ve sivasspor camiasına da özürlerimiz iletmeyi bir borç biliriz

  galatasaray makamlarının ağırlığını taşıyamayan, gerektirdiği duruşu ve söylemleri sergileyemeyen sorumluların gereğini yapmasını bekliyoruz.

  oğuz altay
  ultraslan başkanı

  --- alıntı ---
 • 4
  ne oldum delisi monşer gs lisesi tayfasından olduğunu, rıza çalımbay'ın babasını aklınca "kapıcı" demek suretiyle aşağılayarak, kendini zavallı bir çapsız durumuna düşürerek kanıtlamıştır.
  onu bunu siktiredin de, bunun gibi karaktersiz ve akıl yoskunu insanlar, başkalarına kulp takmazlar mı, rıza'lara, abdürrahim'lere, işte o zaman galatasaray'ın en büyük düşmanının kendi içindeki kokuşmuş ve ne oldum delisi basiretsiz kadrolaşma olduğu apaçık bir şekilde görülür.
  bu ve türevleri yüzünden koskoca galatasaray klübü hala lisenin tekelinde kalır, halka mal olamaz.
  olamaz ya, olamaz yani...
  çünkü halk kapıcıdır, çünkü halk barzodur, çünkü halk rıza'dır, çünkü halk abdürrahimdir.
  ama kendileri monşerdir, creme de la creme dir, fransız ekolüdür, düşünürdür, filozoftur, aristokrattır.
  halkla nası işi olsun bunların, galatasaray topluma inemez, inmemelidir.
  ne oldum delisi yavşaklığı bu, ne oldum delisi ukalalığı.
  *
 • 6
  demişse terbiyesizlik yapmıştır, kulüple ilişkisi kesilmelidir.

  ultraslan'a ne oluyor da açıklama yapıyor onu anlayamadım.popülizmden beslenme çabası içine girmeye başladılar son zamanlarda burası beşiktaş değil akıllarını başlarına almaları gerekir.

  yok necatiyi istemeyiz, yok şu istifa etsin.sen kimsin, o yönetim boşuna mı seçildi? ayrıca bunları medya önünde yapıp, olayları ayyuka çıkarmak ne kadar doğru bilemiyorum.
 • 7
  aslında bu konu hakkında yazmamayı düşünüyordum ama baktım olay büyüyor gibi bende fikrimi belirteyim dedim.şimdi olan şu ki serdar eder gibi daha önceden kendi adıma söyleyeyim adını hiç duymadıgım bir galatasaraylı kardeşimizin söylediği talihsiz bir açıklama var ortada.yaptığı acıklamada dogru hiç bir taraf olmadıgını herkes gibi bende görüyorum ama bir söz yüzünden de asıp kesmek ' istifa etsin,gaatasaraya yakışmıyor,böyle yönetici mi olur ' gibisinden sözler söylemek bence pek dogru değil.bu abimizin daha önce galatasaray için neler yaptıgını yıllardır neler çektiğini bilmiyoruz.belki de yönetici olmak için yıllarca ugrastı.yönetici oldugunda da gecesini gündüzüne katıp ailesini bile görmeden çalıstıgından eminim.bir sözü ile hemen istifa davet ederek hem yönetimi zayıflatmıs oluruz hem de dolayısı ile galatasaraya zarar vermiş oluruz.saman alevinden orman yakmakta üstüne olmayan galatasaray taraftarının biraz sakin olmaya başlaması gerekir.tabiki bu açıklama dogru değil ama bu acıklama için bile gerek twitter'da gerek facebook'da kampanya başlatmaya gerek olmadıgını düşünüyorum.ultraslanı da sukünete davet ediyorum beraber dediğimiz gibi ' şampiyonluga kenetlendigimiz su günlerde kendimizi içimizde vurmayalım '.
 • 8
  rıza çalımbay için sarfettiği söylenen sözler gerçekse, cidden ayıp. lakin bence daha büyük ayıp ya da hadsizlik diyim, ultraslan'ın yaptığıdır.

  tamam eyvallah. iyisiniz, hoşsunuz. bu sene hiç olmadığı kadar aktif ve başarılısınız. takdir ediyorum. büyük bir gelişim içinde ultraslan. özellikle de üni tayfasının destekleriyle büyük yol aldılar. lakin, abicim siz kimsiniz her olay sonrası yönetime yönelik bir basın açıklaması yapıyorsunuz ya? ultraslan, bağımsız bir taraftar topluluğudur. o kadar. misyonu ya da vizyonu yönetimin iç işlerine karışmak olmamalı. kulübü yöneten adamlarla içli dışlı bir muhabbet içine girmeleri açıkcası beni rahatsız ediyor. bu rahatlı nerden geliyor kardeşim?

  dediğim gibi, serdar beyin söylediği söylenen sözler gerçekse çok yanlış olmuş. biz galatasaraylılar, galatasaray terbiyesini sonuna kadar yaşatmaya çalışan insanlar bunu asla tasvip etmiyoruz. zaten galatasaray kültüründe böyle şeylere de yer yoktur. manasız, gereksiz bir polemik içine girilmiş. keşke iç sahada olsaydı da bu hafta maç, rıza hoca için bir pankart falan açılabilseydi. güzel olurdu.
 • 9
  rıza çalımbay'ı normalde sevmem ama şu olayı gördükten sonra gurur duydum adamla. olayda yüzde 1 milyon haklı olmasına rağmen ağzını açıp 1 kelime laf etmezken, çok bilmiş bu adam çıkıp kem küm ediyor, burnundan kıl aldırmıyor. klasik türkiye kendini güçlü görenin mazlumu ezdiği bir başka olay daha.

  şahsiyetsiz, karaktersiz insanların galatasaray'da yeri olamaz. bu adam bundan sonrada galatasaray adı altında görev almaya devam edecekse o galatasaray benim galatasaray'ım olamaz. her fırsatta baba parasıyla gittikleri galatasaray liseliliğiyle övünen bazılarının bir kapıcı kadar adam olamadıkları bu ülkede onlar adına senden ben özür dilerim rıza hocam.
 • 12
  ua tarafından istifaya davet edilmiş kişidir. çünkü ua mensupları hayatlarında, kendi oyuncularına kendi taraftar ve yöneticileri de dahil, hiçkimseye hakaret etmemiş, şiddet uygulamamışlardır. serdar bey'in yaptığı doğru değildir elbet ancak kendisi de yaptığı şeyin doğru olmadığını farketmiş ve görüldüğü kadarı ile muhattapları ile sorunu aralarında halletmişlerdir.
 • 13
  ua tarafından istifaya davet edilmesinde bence bir problem olmayan kişi.

  bazı mevkiler bazı hataları kaldırmaz, taraftar grubu da bu hatanın o mevkiyi kaldırmayacağını düşünmüş, kendince durumunu ortaya koymuş. ''ne dese haklıdır'' diye sussalardı daha mı iyiydi? öyle bir zümre arıyorsanız, buyrun. (bkz: fenerbahçe taraftarı ).

  ultraslan'ın tasvip etmediğim bir çok hareketi olmuştur, bu onlardan biri değildir. taraftarın işi kulübü yönetmek değil kabul, ama tuttuğu takımın değerlerini korumak, taraftarın sorumluluğu dahilindedir.
 • 18
  ben nasıl galatasaray hakkında bir konu üzerinde yazarken galatasaraylı olduğumu unutmadan düşünerek, irdeleyerek yazıyorsam, isim ayırt etmeden her galatasaray bünyesindeki kişiler camiamıza yakışan şekilde hareket etmelidir. ultraslan, yaptığı bana göre aceleci bir açıklama ile (ki bunu necati ateş transferinde de yaşadık) düşüncesini paylaşmıştır. ortada serdar eder'in yaptığı bir yanlış olduğu gerçek ama ben şahsım adına galatasaray camiası içerisinde bir anlık gaflet ile bu yanlışa düşse bile özür dilemeyi es geçicek bir şahıs olduğuna inanmıyorum. gelelim bize yani taraftarlara en ufak bir olayı koca koca yazılarla manşetlere taşıyıp günlerce konusup bizi karalamaya çalışanlara mı yardım etmek istiyoruz? yoksa takıma ve camia ya sahip mi çıkmak istiyoruz bunu düşünmeliyiz. ortada bir yanlış varsa düzeltilicektir bu her zaman böyle oldu ve böyle olucaktır.