• 1
  fenerbahçe yönetiminin çeşitli yerlerinde 35 yıl görev yapmış şambaba lakaplı rahmetli yönetici. hakkında bazı bilgiler veya iddaalar var. sözlüğün arşivlerinde yer alsın.

  goal. com'dan bir alıntı vereyim;

  --- alıntı ---
  (5) cemal süreya burada “şambaba” diyerek, ölmeden önce, “fenerbahçe için her şeyi yaptım. hakem de satın aldım, futbolcu da” açıklaması yapan “şambaba” lakaplı fenerbahçe yöneticisi semih bayülken’i kastedediyor. parababalığından kasıt ise meşhur gümrük komisyoncusu müslüm bağcılar. hani metin oktay’ı transfer etmek isteyen fenerbahçe yöneticisi.
  --- alıntı ---

  bir alıntıda fotomaç gazetesinden yapalım. yazının sahibi turgay demir. normalde bu arkadaşa inanmam ama söz konusu camia fenerbahçe olunca inanmamak elde değil. en basitinden 1955 yılındaki basketbol maçını hatırlayın...

  --- alıntı ---
  'çok hakem satin aldim!'
  hayatımdaki ilk röportajımı, fenerbahçe'nin tek patronu kabul edilen rahmetli semih bayülken'le yapmıştım. çakıl gazinosu'ndaki bir şampiyonluk kutlaması sonrası konuşmuştuk. o röportajın manşeti şöyleydi; çok hakem satın aldım! bilmem anlatabildim mi!? o dönemde de kimsenin kılı kıpırdamamıştı. fenerbahçe şampiyonluk kutlamaya devam etmişti. ancak yıllardır birilerinin korkması, kulağının üstüne yatması bugün yaşanan rezalet karşısında yine susulması için bir mazeret değildir.
  nitekim artık susmayan bir türkiye vardır. neden? çünkü gerekli yasal düzenlemeler yapmış ve devlet gücü harekete geçmiştir. devlet gücünü yanında bulan federasyonun da harekete geçmesi normaldir.
  --- alıntı ---

  bu da bir gazete görüntüsü; http://gss.gs/Twl