• 14376
  muslera, sneijder, drogba, dahil olmak üzere galatasaray tarihinin en fazla para kazanan futbolcusudur.

  futbolcunun yapmış olduğu sözleşmeler aşağıdaki bildirimlerde yer almaktadır;
  https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/157605
  https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/363412

  2011-12:
  garanti ücret: 2.000.000 €
  imza parası: 1.200.000 €
  maç başı: 15.000 € * 40 maç = 600.000 €

  2012-13
  garanti ücret: 2.000.000 €
  maç başı: 15.000 € * 42 maç = 630.000 €

  2013-14
  garanti ücret: 2.000.000 €
  maç başı: 15.000 € * 45 maç = 675.000 €

  2014-15
  garanti ücret: 2.750.000 €
  maç başı: 25.000 € * 44 maç = 1.100.000 €

  2015-16
  garanti ücret: 2.800.000 €
  maç başı: 25.000 € * 43 maç = 1.075.000 €

  2016-17
  garanti ücret: 2.850.000 €
  maç başı: 25.000 € * 36 maç = 900.000 €

  2017-18
  garanti ücret: 2.900.000 €
  maç başı: 25.000 € * 33 maç = 825.000 €

  2018-19
  garanti ücret: 2.950.000 €
  maç başı: 25.000 € * 17 maç = 425.000 €

  toplam: 27.680.000 €

  bu bilgiler ışığında sezon sezon oynadığı maç sayısına da bakarak futbolcunun galatasaray'a olan maliyeti yukarıdaki gibidir.
 • 14378
  son dönemde takımda yaşananlara bakacak olursak, yeterince koşmadığı, mücadeleden kaçtığı, halı saha düzeyinde top oynadığı ve kornerleri sürekli ön direğe açtığı gerekçesiyle sözleşmesi feshedilmesi elzem olan oyuncu.

  muğdat, eren, serdar, ozan vs. bu saydığım bütün oyunculara galatasaray camiasının içerisinden yoğun tepkiler geldi. hiçbirinin bu "pasta türbişonu" kadar lobisi yok demek ki yıllardır yattığı halde bugüne kadar takımda kalabildi...
 • 14379
  selçuk galatasaray'ın değerlerindendir ve bize bonservis kazandırarak giderse de bu değerini katlar. o nedenle tutup burada bize şampiyonluk kazandırmış olan kaptana sövüp sayamam ama ücretinde indirime gitmemesi konusunda kendisini eleştirebilirim çünkü kaptansın abi, tarık çamdal değil!

  selçuk'u bir kenara bırakıyorum oyuncu çok para kazanmak istiyor olabilir o zaman sen de yönetim olarak selçuk'a daha fazla para kazanabileceği bir takım bulacaksın işin bu zira. mesela bu adam çin'e ya da katar'a pazarlanarak makul bir bonservis ile elden çıkarılamaz mıydı ? burak yılmaz trabzon'da oynarken makul bir takas opsiyonu ile trabzonspor'un kapısı çalınamaz mıydı ? yurtiçinde bir takas gündeme gelemez miydi ? bunlar benim gibi sıradan bir futbol izleyicisinin aklına gelirken yönetim neden eli kolu bağlı oturuyor ya da bunlar dışında bir opsiyon üretmiyor. gerçekten çok saçma bir durum bu ve asla idrak edemiyorum.
 • 14380
  yapılan tüm eleştirilere katılıyorum. ama lobiden ziyade insani ilişkilerinin iyi olduğunu düşünüyorum. iyi huylu birine benziyor dışardan. egosu tavan değil.
  yabancı oyuncularla, yeni gelenlerle iletişiminin çok iyi olduğu belli oluyor.
  tabi ki 3 milyonun üzerinde para kazanan adam için bu özellikler yeterli değil. hatta bunlar bir özellik bile olmayabilir futbolcu için. ama sözleşmeyi yapan yapmış. başka takıma satıp maaş yükünden kurtulamazsın. en azından saha dışında kaptanlık görevini iyi yaptığını, birleştirici bir unsur olabildiğini ve son 20 dk bir hamle oyuncusu olabileciğini (o da yokluktan) düşünüyorum.
  sezon sonu sözleşmesi sona eriyor. üzerinde çok durmaya gerek yok.
 • 14383
  ben selçuk inan'ı belkide hak ettiğinden de fazla seviyorum büyük ihtimalle. zira mustafa sarplı dönemlerden sonra gelen melo-selçuk ikilisi özellikle ilk sezon gözlerimizin pasını silmişti ve ben o sezonki selçuk inan futbolundan aşırı keyif alıyordum. transfer sürecinde de takıma gelmesini çok istediğim ve beklediğim futbolculardandı, zira trabzonspor'da oynarken de keşke bizde oynasa demişliğim vardır. ancak son yıllarda (özellikle 2-3 senedir) formu aşırı şekilde düştü ve eksilerde diyebiliriz. bu düşüşün sebebi bence tamamiyle yaşının artmasıyla orantılı olarak çabukluğunun ve dinamizminin düşmesi. ancak kendisi bu gerçeği görüp farklı bir oyun denemek yerine aynı oyunu oynamaya çalıştı ve sonunda o oyunu da oynayamaz hale geldi. kendisinin bu formsuzluğu onu iyi hatırlamama engel değil,fakat seviyor olmam da aldığı parayı ve bu formsuzluk hatta hiçbirşey oynamamasını eleştirmeme engel değil. keşke şu parasında revizyona gitseydi de futbolu bizde bırakabilseydi. hala daha böyle bir şansı var ama bence çok düşük zira artık bağlar büyük oranda kopmuş durumda
 • 14384
  yedek kaptan. bu tamlamayı hiç bir zaman anlamlı bulamadım, çünkü bana göre kaptan dediğin, çıkar, oynar, takımın hakkını savunur, takımı kenetler. ateşli olur, ama bir o kadar soğukkanlı ve olgundur, kısaca lider özelliklidir. selçuk'ta, arıyorum arıyorum bulamıyorum bu lider özelliği. yaşı gereği bir ağırlığı varsa, belki oradan kurtarıyordur. ama galatasaray, bünyesinde ne kaptanlar görmüş, büyük bir kulüptür. bu kaptanların hangileri, hangi yıllar arasında yedek beklemiştir, inanın bilmiyorum. yaşımla sınırlı hafızamda, selçuk inan kadar uzun yıllar kaptanlık yapmış, ve bu kadar uzun süre yedek beklemiş başka bir kaptanımız var mı, hatırlamıyorum.

  hoş, kendisi oyuna girdiğinde de, malesef beklenen ağırlığı ortaya koymaktan çok uzakta kalıyor. dönmeyen beliyle, temas arayan sırtıyla, ön direkten ötesine geçemeyen kornerleriyle, o pazubandı kolunda görmek, bir taraftar olarak sabır çektiriyor insana her defasında. bu kadar yüksek yıllık ücretle hala kadroda barınması ayrı bir hayret verici olay. insan kaptanından bekliyor, ne bileyim, ben biliyorum, sen biliyorsun, medya biliyor, kim ne kadar kazanıyor, o paralar kime, neye göre veriliyor herkes biliyor. kaptan olarak çıkıp, ben bu paranın ne kadarını performans olarak veriyorum bu takıma diye sorgulamasını bekliyor insan. dedim ya, yedek kaptan diye. yedek kaptan olunca bu kadar oluyor sanırım.
 • 14388
  benim bu sene yönetimin ve fatih hoca'nın sene sonu selçuk hakkında yapacağı açıklamadan beklentim şu şekilde. "futbolcumuz selçuk inan'a jübile düzenlenecek ve sonrasında takım içinde görev verilecektir." beşiktaş'a falan da gitmez. galatasaraylılığı tartışılsa bile ben tartışmam. hoca da göndermez sene sonu jübile yaptırır. en iyisi de herkes için budur.
 • 14389
  galatatasaray'dan 1+1 sözleşme kapmak için yaptırdığı piar çalışmasının keskin işaretlerini görüyorum. "şenol güneş, selçuk inan'ı istiyormuş" hahahaaa.

  geçiniz efendim geçiniz. haram kazandığı 12 milyon euro'yu unutturamaz hiçbir zaman. galatasaray'da görev alması da asla ama asla gerçekleşmez inşaallah.

  dört yıl yat, paraları cukkala sonra da teknik kadroda görev al. aklından bile geçirmemeli.
 • 14390
  olusu tolgay kadar katki verir. seneye kesin gomuyoruz dersek tolgay takasi kabul edilebilir. efsane olarak jubilesini yapsin 8 sezondur takimda kaptan oldu, sampiyonluklar gordu suan zirvedeysek takima ilk gelisinin cok buyuk katkisi var.
  yalnis bir sozlesme uzatilmis olabilir unal aysal tarafindan. o sira muhtemelen biz sizin arkanizdayiz snijder kadar buyuk yildizimiz kaptanimizsin senin sorumluluk alacagina inaniyoruz maasi verildi kendisine ve o maastan sonra dunyaligi yaptik diyerek saldi kendisini.

  forma atmasi affedilebilir degil kendisini bu derece salmasi kabul edilebilir degil ama takasta kullanilacak rakibe gonderilecek bir oyuncu da degil sezon sonuna kadar kalsin jubilesini yapsin ona kendisi yanasmiyorsa o zaman takasta kullanalim ama bir kaptanimizda duzgun jubileyle biraksin artik.
 • 14394
  ve beklenen itiraf:
  "beşiktaş'a ilaç gibi gelecek duran top ustası, regista'nın tanımı, büyük kaptan, derbi canavarı, büyük maçların adamı canımız ciğerimiz 8 numaramız. selçuk'u beşiktaş'a kaptırırsak vodafone park'ın çatısında çocuğumu keserim, öyle büyük kayıptır. beşiktaş bize böyle bir gol atarsa sittin sene çıkaramayız, bu travmayı atlatamayız, aman ağalar aman beyler! sanırım bu defa bizi yendiler."
  abd'li senatör sasha grey
 • 14400
  hala kendisi hakkında "kaptandır" vs. diye entryler olan futbolcu eskisi. bu adam bir buçuk sezon futbol oynayıp sonrasında takımı tamamen sabote eden bir adam. koşmayan, oyun içinde pas atarken adam seçen, gölge koşularla taraftarı kandırmaya çalışan, kolundaki hasbelkader taktığı pazubandı neden ya da nasıl taktığını kimsenin bilmediği bir adam. kaptanlık meziyetlerinin de olmadığı gerek oyun içi kavgalarda, gerek maç başı konuşmalarında, gerek hakemle diyaloglarında gördüğümüz bir adam. bu takımın taraftarlarından 5 sezonda 100 milyon lira üzerinde para aldı ve yukarda yazdıklarımı verdi. belli ki networku var var bu sayede bu paraları kazanmasına birileri ses çıkartmadı. ha bir de 2 sene önceki yabancı sınırı konusuna şükretmeli. bakın bir sezon daha yarılandı ve selçuk ne oynadı? bir hatırlayın? siz düşünün sonra görüşürüz değerli renkdaşlar.