• 28
  hincal uluc'un onerisi gayet mantiklidir. kulubu eline alsin tek basina yonetsin demiyor ki. 6 ayligina bir buyuk olarak gelsin, dursun tehlikesini atlattirsin su camiaya, bunu yaparken de yonetiminine gercekten isin ehli bir kac efsaneyi alip isleri onlara devretsin diyor. yani sadece isim olarak var olsun, bazi konularda da agirligi sayesinde son soz sahibi olsun yeter. zaten 6 ay icinde diger adaylar da adam akilli hazirlanir ve mayis 2018'de daha demokratik bir kongre olur. aklinca kulup icinde baskin secimle yonetime el koymaya kalkan bir sark kurnazi da defedilmis olur.

  bence muhalefet bu cagriyi goz onune almali. mantikli bir cagri.
 • 29
  riva arazisini kulübe kazandıran eski başkanlarımızdandır. bu zaten bilinen bir şey. beni meraklandıran bilinmeyenler...

  insanlardan şöyle bir algı vardır; galatasaray bu ülkenin lobisi en güçlü takımı diye... derin galatasaray diye geyikler, capsler yapılır. hislerime göre selahattin bey derin galatasaray’ın en derinlerinde yer alıyor. hislerime göre diyorum çünkü bunun ispatı mümkün değil. ama selahattin bey ile ilgili bir kaç yazı, makale vs. okudum. sonra merak ettim daha da araştırmaya başladım. karşıma 28 mayıs 2012 tarihinde yazılan bir makale çıktı. takvim gazetesinden ergün diler’in yazısında selahattin bey ile ilgili çok çarpıcı bilgiler veriyordu.

  merak edenler için makalenin linki;

  https://m.takvim.com.tr/...5/28/derin-miras/amp

  buna benzer bir kaç yazı daha okudum ama hepsi doğrudan selahattin bey ile alakalı olmadığı için paylaşmıyorum. çok ciddi siyasi bağlantıları olan bu adam hala bu kulübün içinde ve gerçekten büyük saygı görüyor. hatta selahattin beyin onay vermediği hiç kimse başkan olamaz diye söylentiler var. kendisi mustafa cengiz’i de ziyaret etmiştir.

  dediğim gibi kendisi ile ilgili bilgiler çok kısıtlı ama bu adamın sıradan bir başkan olduğunu düşünmek yaşadığın dünyayı tanımamak demektir. hakkında daha fazla bilgisi olan yazarlarımız varsa yazmalarını rica ederim. bizler de daha iyi tanımış oluruz.
 • 31
  (bkz: muharrem nuri birgi/#2645723)

  derin galatasaray diye bir şey varsa ki bence var, kendisi onun en derinindeki isimdir.

  efsane bir başkanlık dönemi, riva ve florya arazisinin kazandırılması, uefa'daki güçlü lobimiz...

  riva arazisi olmasa genç nesil kendisini pek tanimayacakti ve zaten kendisi pek göz önünde olmayı sevmez ama galatasaray başkanlarını kendisinin seçtiği söylenir / bilinir.

  bilderberg toplantıları olarak bilinen ve günümüz dünyasına yön veren bazı oluşumların türkiye temsilciliğini yapmistir (1972-1992) sonrasında da bu görevi inan kıraç'ın eşi suna kıraç'a devretmistir.

  rivayete göre 1975'te ulkemizde(çeşme) yapilan toplantıya yalnızca 2 kadın davet etmistir ve bunlardan birisi de sonralari ingiliz başbakanı olacak olan margareth thatcher'dır.

  sayın başkan kendisine "magy" diyecek kadar yakindir.

  ayrica kralice'den randevu almadan gorusebilecek tek kişi diyorlar kendisi için.

  tüm bunlara ve fazlasına rağmen kendisi hakkında çok fazla bilgiye ulasamazsiniz. çünkü böyle insanlar genelde perde arkasında olmayı tercih ederler.

  dünyada ve avrupa'da elit kelimesinin kullanıldığı zümredendir ve genelde yurt dışında benzer zümredeki(!) kişilerle görüşür.

  galatasaray lobisi dediğimiz şeyin anahtari kendisidir.

  özetle varlığı galatasaray için çok kiymetli bir isimdir efsane başkandır.
 • 32
  şöyle bir biyografiye sahiptir.

  https://www.biyografi.info/...i/selahattin-beyazit

  gücünü tahmin edemeyenler için kısa bir betimleme yapayım. hani türkiye'de futbolun yozlaşmasından, siyasetle iç içe geçmesinden yakınıp, "yok mu kardeşim bizi alacak bir lig. hem renk katarız hem düzgün bir oyun izleriz" diye. işte bu dayı istesin haftaya bize wembley stadyumu'nu tahsis edip, premier lig'de 21. takım olarak başlatırlar.

  heykelini yapmak isterseniz eğer malum kısımlar için ne kadar beton gerekeceği hesabını buna göre yapın diye söylüyorum.
 • 33
  hakkında sözlükte yazılanları okusa "ben neymişim yahu?" diyecek olan eski başkan. yok margaret thatcher'ı başbakan yapmış da, yok dünyaya yön veriyormuş da, yok lordlar karması kendisini mason yapmış da vb.

  çok fazla türk mafya dizisi izlemeyin arkadaşlar. adam çalışkan, başarılı, çevresi olan bir iş adamı. kırmızı kukuleta takıp, keçi keserek dünyayı yönetmiyor. yapmayın.

  ekleme:

  sıradan bir iş adamı değildir. ama soli özel gibi pek çok gazeteci ve bilim insanının da katıldığı bilderberg toplantılarına katılmaktadır. eli kolu uzundur. ama dünyayı yönetmez. utanmasalar "thatcher'a parmak atıyormuş" diyecekler. bilderberg toplantılarını ekşiden ya da komplo teorisyeni internet sitelerinden değil de kendi resmi sitesinden ve katılımcılardan öğrenmediğiniz için "dünya yönetiliyor" zannedebilirsiniz. ama durum öyle değil. uluslararası ilişkiler, ticari ilişkiler, para politikaları gibi etmenler artık günümüzde iç içe geçmiş birer bilimsel alan. bunlarla ilgili görüşmelerin yapıldığı, görüşlerin alındığı, global bir ortak dil bulma çabalarının yürütüldüğü toplantılardır bilderberg toplantıları.

  bazı konularla ilgili bilgileri ruhi çenet'ten değil de kaynağından öğrenirseniz neredeyse "keçi kesip kanını içerek dünya yönetiyorlar" demeye getirenlere siz de gülersiniz. bunda bir şey yok. dünyayı kukuletalı ve asalı elitlerin yönettiğini düşünüyorsanız bu gerçekten komik. kusura bakmayın.
 • 36
  türkiye ve dünyayı sömüren, başına türlü çoraplar ören her türlü organizasyonun içinde bulunduğu için övülen kişi. magy diyormuş da bilmem neymiş. siz margeret thatcher dediğiniz kişinin ne mal olduğunu biliyor musunuz?

  zengini/güçlüyü sırf zengin/güçlü olduğu için övme vasatlığı çok can sıkıyor.