• 2
  19 mayıs 1975 tarihinde trabzon’da dünyaya geldi.
  1997’de marmara üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi ingilizce iktisat bölümü’nden mezun oldu. aynı yıl arthur andersen audıt (denetim) bölümünde çalışmaya başladı. 2002 yılında andersen ve ernst&young denetim şirketlerinin birleşmesiyle ernst&young şirketinde denetim müdürü olarak görev yapmaya devam etti.

  2010 yılına kadar kıdemli denetim müdürü olarak görev aldı. 2010 yılı eylül ayında galatasaray sportif sınai ve ticari yatırımlar a.ş.’de mali ve idari işler direktörü olarak görev yapmaya başladı. sedef hacısalihoğlu 2001 yılından beri serbest muhasebeci mali müşavir (smmm) sertifikasına sahip ve istanbul serbest muhasebeci mali müşavirler odası üyesidir. aynı zamanda sermaye piyasasında bağımsız denetim lisansı sahibidir.
 • 6
  yıllardır mali anlamda daha kötüye gitmemize rağmen görevinde kalması adeta mucize(?) olan kişi.

  kimse "ona ne söylenirse onu yapıyor." da demesin. bir kişi kendi hür iradesini kullanamıyorsa çalıştığı işte, hem de çalıştığı şirket ekonomik anlamda bu kadar kötüye giderken, bassın zaten istifayı.

  eklemeden de geçmeyeyim; geçen gün başkanımız mustafa cengiz "kulüpte evrak kaybolmuş.'' diye açıklama yaptı. düşünün, yaşanan bu rezilliğe rağmen, hala galatasaray sportif aş mali işler direktörü(cfo) bu kişi.

  büyük ihtimalle kulübün kara kutusu kendisi.
 • 7
  uefa'ya hazırlanan sunum iyi geçtiği için kendisine 23 bin tl tutarında ikramiye verileceği iddia edilen galatasaray profesyoneli.

  http://www.milliyet.com.tr/...2627152-skorerhaber/

  ikramiyeyi hakketmiş midir, etmemiş midir bilemem. iyi bir profesyonel midir? o konuda da bilgim yok. ancak insan düşünmeden edemiyor, eski yönetime sallamak için öne sürdüğünüz bilgi ve belgelerin, ndiaye çeklerinin, kaybolan evrakların, hatta ödenmeyen faturaların altında imzası olan hanımefendi görevini yaptığı için mi ikramiye kazanıyor? gerçekten enteresan bir konu.

  burak elmas küskünlüğü şimdi biraz daha manalı gelmeye başladı. belki de bilmediğimiz konular vardır.
 • 8
  tekyürek grubu twitterda yayınladığı bildiride transferlerin bu şahsın yaptığı bir yanlış hesap yüzünden gerçekleşmediğini belirtmiş. buralar değerlenir.

  ünal aysal kendisini 6 aylık tasminatını ödeyerek kovmuş. daha sonra dursun özbek 18000 tl maaş ile tekrar işe almış. gökmen özdenak badou transferi nedeniyle kendisine sağlam gitdirmiş daha önce.

  kulübün kara kutusu sanırım ve bilerek yada bilmeyerek sezona forvetsiz girmemize neden olmuş.
 • 13
  mustafa cengiz kulüpte evrak kaybolması, badou transferindeki usülsüz evraklar, yasin ve tarık'a yanlış kurdan ödenen paralar gibi konularla isim vermeden kendisine yüklenmeye başlamıştı.

  iddialara göre kendisinin işten kovulacağını duyan ali dürüst işten çıkarılmaması için kulübe gelmiştir. o sırada alanyaspor başkanı da kulüptedir ve emre akbaba pazarlığı yapılmaktadır.

  bu olay üzerinden federasyon yetkilisinin transfer görüşmesinde ne işi var diye yazılıp çizilerek kulübümüz yıpratılmaya çalışılmıştı.
 • 14
  akıllara şirketlerdeki torpilli, kollanan, liyakatsiz şahısları getiren kişi. daha da kötüsü, icraatlerine bakılınca insan kasıt arıyor. geçmişte görevinden alınmış olmasına ve skandal iddialarına rağmen neden hala kulüpte? samimiyetine inandığımız, kendisini taraftar olarak nitelendiren başkan sayın cengiz'in bir açıklama yapması ve şahıs hakkında gerekli kararı alması şarttır.
 • 16
  ünal aysal'ın yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle kulüpten kovduğu ancak diğer yönetimlerin tekrar göreve getirdiği şahıs. ben de diyorum bayram değil seyran değil ali dürüst niye stada geldi demek bu yüzdenmiş.

  kovulan bir şahsın tekrar göreve getirilmesi, getirildiğinde adının yine acayip olaylara karışması garip. tam bizim kulüplük iş. ahbap-çavuş ilişkisi devam ediyor.
 • 17
  senelerdir kulüpte bir şekilde tutunan profesyonel çalışan. bir hatası var mıdır yok mudur net bir şekilde bilmiyorum. ancak hakkında bu kadar olumsuz durum oluşması ve bu olumsuz durumlara rağmen yüksek maaş ile hala kulüpte çalışabiliyor olması oldukça entresan. şunu da belirtmek isterim ki son transfer döneminde yaşandığı iddia edilen, ffp kapsamında ne kadar harcayabileceğimiz ile ilgili konuda kendisi hata yapmış olsa dahi seçilmiş yönetimin bu konuda bilgi sahibi olması ve durumu kontrol ediyor olması gerekirdi. transfer döneminde yapılan bir hata var ise sadece bu kişiye ait olduğunu düşünmüyorum. yine de biriken bu hata silsileleri ile hala koltuğu koruması gerçekten de arkasında kulüp içinde ağırlığı olan insanların olduğuna inandırıyor beni.

  son olarak da şunu eklemek lazım; sedef hanım eğer çok kalifiye ve üstün katkılar sağlayan bir çalışansa kulübümüzde her kim arkasında ise alsın kendi şirketinde çalıştırsın, bir de orada görelim performansını.
 • 18
  yılların bankacısıyım, her türlü dalga dubarayı bilirim. bu ablamıza 18 bin lira vereceklerine versinler bana 7.500 tl net maaş, hem gönül verdiğim renklere hizmet vermiş olurum hem de finans konusunda bildiğim dalga dubaralarla kulübüme ne katarım, buna kafa yorarım.

  kulübü soyacak adam lazım değil bize, dışarıyı dolandırarak kulübü artıya geçirecek adam lazım. o da benim işte!
 • 19
  mustafa cengiz' in akşam katılacağı programda en azından hakkında kısa bir açıklama yapması gereken kadındır. isteriz ki olayı tüm detayları ile anlatsın ama olmayacağı için ne olduğunu kısaca bize de açıklaması gereken kişidir. aşağıda ki soruların cevaplarını temenni ederim.

  bu kadar çok soru işaretini barındıran bu kişi, ffp' nin ensemizde olduğu bu dönemde neden yönetimdedir?
  görevine son verilmişse neden geriye dönmüştür?
  kulüpte görev alması için kimler baskı yapmıştır?
  kulüp ahbap - çavuş ilişkisi ile mi yönetiliyor?

  sayın mustafa cengiz kulübe başkan adaylığını açıkladığınız zaman ve devam eden süreçte taraftara şeffaf yönetim vaat etmiştiniz. şimdi tam onun sırasıdır. bu taraftar #yellowfriday dediniz #greyweekend elinden geleni her zaman yaptı. şimdi sıra sizdedir ve sayın sedef hacısalihoğlu hakkında ki tüm bilgileri, belgeleri açıklamalısınız. zamanında yapılan "temiz eller" operasyonu ile görevine son verilmiş kişinin şu an yönetimde olması size zarar veriyor.
 • 20
  eğer iddialar doğruysa, yani sedef hacısalihoğlu, ali dürüst ile olan yakınlığı nedeniyle kulüpte görev alıyorsa yazıkların yazığı olsun. her kim torpil ile hak etmediği bir koltuğa oturuyorsa allah onun da onu oraya oturtanın da hesabını görsün.

  bu memleket neden zor adam olur anladınız mı? bir kişi bir kurumu zarara uğrattığı halde, o görevi layıkıyla yapacak yetkinlikte olmadığı halde göreve devam ediyorsa ayağa kalkması mümkün değildir o kurumun ya da ülkenin. işte bu avrupa’da ve amerika’da mümkün değildir.

  bizim ülkemiz için adiyattandır bu hal ama yazarak da olsa karşı çıkmak için bıkmadan yazmaya devam.

  adalet terazisi şaşmış, şaşkın ördeklerin...
 • 21
  kendisinin atılmaması için ali dürüstün devreye girdiği, kulübe gidip yönetimle konuştuğu hakkında net bir bilgisi olan varsa söylesin bizde öğrenelim. aksi halde bu dedikodular hem ali dürüstü hem bizi yaralar.

  kadın kötüdür işten atarsın eyvallah ama başka şeyler söyleniyorsa bunun doğruluğundan emin olmak lazım. kadına yapılmayan ima kalmadı. ayarını kaçırmamak lazım bazı şeylerin.
 • 22
  adam kayırmacılığı da geçtim bunun adı aptallık, hainlik. bir işi x ve y kişisi de yapabilir ve sende tanıdığın olan x kişini işe alırsın anlarım. bu kadın iş yapamadığı gibi mazide kulübü dolandırmış. hangi dünya menfaati milyonların gönül verdiği kulüple oyuncak gibi oynamanıza değer ulan.