• 1
  kiraladığın oyuncuyu, kiraladığın takım için hazırlamaya yarar.

  bence oyuncuya satın alma opsiyonu belirlenmiyorsa mutlaka ama mutlaka o oyuncunun maaşını kendi kulübü ödemeli. sen hem adamın oyuncusunu pişir, hazırla hem de maaşını öde. oh ne ala memleket.

  bu açıdan bakıldığında onyekuru transferi skandal bir transfer aslında. galatasaray'a zerre faydası olmayacak, günü kurtarırken aynı zamanda maddi zarar getiren bir transfer.

  hem oyuncunun satın alma opsiyonu yok, hem oyuncunun maaşını biz ödüyoruz hem de kiralama ücreti vermişiz. tüm bunların yanında onyekuru'dan ne verim alacağımız da belli değil.

  --- alıntı ---

  profesyonel futbolcu henry chukwuemeka onyekuru ve kulübü everton fc (everton) ile oyuncunun geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. buna göre, futbolcunun kulübüne net 800.000 euro tutarında geçici transfer ücreti ödenecektir.

  futbolcuya ise 2018-2019 futbol sezonu için net 1.200.000 euro sabit transfer ücreti ödenecektir. futbolcuya ayrıca oynayacağı tff süper lig ve uefa müsabakalarında takımın alacağı her bir galibiyet için net 10.000 euro veya oynayacağı türkiye kupası müsabakalarında takımın alacağı her bir galibiyet için net 5.000 euro ödenecektir.

  --- alıntı ---

  bundan sonra yapılacak transferlerde uygulanmaması gereken yöntem. galatasaray spor kulübü maddi zorluklarda çekse, gerekirse altyapısından 2000 doğumlu oyuncuları oynatıp böyle yüklerin altına girmemeli. he girecekse de bir zahmet kiralayan takıma maaşını ödetsin.