• 286
  https://twitter.com/.../1706915230133948454

  --- alıntı ---

  şansal büyüka: "galatasaray için bir tehlikeyi belirtmeliyim. sanki kerem aktürkoğlu'nun üstüne bir oyunlar oynanıyor gibi. çabuk unutuyoruz. kerem bir kaç hafta önce "türk futbolcusunu bu kadar değersizleştirmeyin" demişti.

  bu ifadenin altında çok şey yatıyor. aynı mevkide oynayan zaha geldi diye kerem ikinci plana itilirse bundan galatasaray büyük zarar görür.
  kerem, savurnmadan geçiş oyununu süpher hızlı yapıyor. hücumu organize ediyor, ıcardi'yi besliyor, etkili vuruyor, goller atıyor."

  "elbette kaçırıyor da. 3 tane gol kaçırdı diye kerem'i ıslıklamak, protesto etmek futbol seyirciliği olamaz. bu akıllara zarar bir durum. zaha kariyer olarak belki 100 tane kerem eder. ama ben bugün kerem'i zaha'ya değişmem. çünkü takım için daha yararlı oynuyor"

  "son olarak, galatasaray tarihinin en zengin kadrosunun hakkını henüz verebilmiş değil. sanki yüzde 50 ile oynuyor. bu kadro şampiyonlar ligi'nde kopenhag'ı deplasmanda yenmeli, manchester united'tan 6 puan almalı, bayer münih'le grup birinciliği için mücadele yapmalı.

  eğer şampiyon ligi'nde iddialı olamayacaksanız süper lig için bu kadroyu niye kurdunuz? galatasaray'dan çok daha fazlasını bekliyorum."

  --- alıntı ---

  son paragrafta biraz uçup kaçsa da kendisi türk futbolunun duayen isimlerindendir ve son derece doğru konuşmuştur. özellikle kerem konusunda.
App Store'dan indirin Google Play'den alın